• facebookta bu cümle altında yapılan bir paylaşım. asıl sıkıntı alttaki yorumlar. gece gece neler düşündürttü.

kimdir bu insanlar ? olası bir kayıpta ne yapmayı düşünüyorlar ? o kadar silah böylelerinin eline nasıl geçti ?

https://www.facebook.com/…0002766404&type=3&theater

edit: facebook kullanmayan arkadaşlar fotoğraf için rica etti.

fotoğraflar.

2.

edit2: bunlar "av tüfeği yeaa" diyenler var. onlarla insan öldürmek, yaralamak yasaktı sahi di mi ? işlemiyor insanlara. neyin kafasındasınız yahu. adamların profillerini inceleyin. bu suç. adam ister asker olsun, ister av bayii, isterse de fabrikada bir çalışan. neler sokulmuş kafalarına, neler anlatılmış böyle şeylere bir nevi hazırlık olarak bakabiliyorlar. yorumlarda da "daha zamanı değil" yazmışlar. bir zaman verilmiş heriflere ya da olmayan beyinlerine sokulmuş apaçık.
  • yıllardır sandık, milli irade dediler. şimdi milli irade başkasını seçerse şiddete başvuracaklar öyle mi?

yani milli irade, seçim dedikleri şey sadece kendileri çıkarsa iyi, çıkmazsa kaka.
  • türkiye'de 106000 silah kayıp bunlar nerede ? a.maranki açıklamasında sonuç istediğimiz gibi gitmezse belgrad ormanlarına gömdüklerimizi çıkarırız demişti. tepki üzerine "öfkemizi gömdük" diye sıyırmaya çalıştı. oraya neler gömüldü? bu silahlar nerede ?
  • akp nin kazanamaması halinde bu tür bir girişimde bulunacak insanların seçimi beklemeden yargılanması için girişimde bulunmak gerek. ama bazı kişiler de "keşke bir deneme yapsalar, sadeleşirdik" diye düşünüyor olabilirler. allah bu millete o günleri göstermesin. en azından kendileri adına.
  • kelimeler anlamsız kalıyor cidden. umarım gerekli yasal işlemler yapılır.sağdan soldan fotoğraf bulup gaza gelip paylaştıysa bile en ağır şekilde cezalandırılırması gerekir.
  • siyasi irade ve iktidar bunlara goz yumuyor, hatta canak tutuyor anliyorum. nihayetinde bu gozdagi birilerinin uzerinde ise yarayabilir.
    ancak emniyet, mit, tsk gibi kurumlar nasil ilgisiz kaliyor anlamak guc. nihayetinde bu gibi paylasimlar devlet otoritesini kokunden sarsar ve halkin guvenini yok eder. devlet hic bir isinde kendine ortak kabul etmez, kaldi ki alternatif bir kolluk guce musaade etsin. fotograf uzmani degilim, ama bu resimdeki silahlar montaj degilse, ya da kopyalanarak fotografa eklenmediyse basbayagi birilerinin elinde tam otomatik ordu tipi silahlar denetimsizce bulunuyor demektir. bu ulke savasta degil, bir isgale de direnmiyor ki milis gucu olsun.
    vahim bir fotograf karesidir, uzerine gidilmelidir.

edit: yazar arkadaslardan silahlarin yari otomatik av tufegi olduguna dair cok sayida mesaj aldim. bilgilendirenlere tesekkurler.
    tabii yine de bir kiside, hele de toplumsal olaylarda kullanacagini alenen bu kadar cok silah bulundurulmasini halen vahim buluyorum ve uzerine gidilmesi gerektigini dusunuyorum.
  • yıllardır havadan sudan darbe paranoyası yapan, 15 temmuz'un gerçek suçluları için adam gibi bir adım dahi atmamışların inkar edeceği, ölü taklidi yapacağı durum.

hukukun derhal harekete geçmesi gereken silahlı suç örgütü ifşasıdır.
  • dedeleri de yapmıştı vakti zamanında, halifenin de desteğiyle kuva-i inzibatiye adıyla denediler olmadı, derviş mehmetle denediler olmadı, seyit rıza ile koçgiri ile said ile denediler olmadı. yine denesinler bakalım, dün nasıl götlerine sokulduysa o silahlar yine sokulur elbet.
    edit: imla
  • akp'nin paramiliter köpeklerinin sözde göz dağı..
    reis kaybettiği gün reis'i ilk siz satacaksınız sakin merak etmeyin.
    çünkü kapı köpeği olmak bunu gerektirir.
    bugün ona yarın başkasına köpeksiniz tıpkı geçmişte abd'ye, israil'e, çiller'e, demirel'e, türkeş'e ve derin devlete köpeklik yapan büyükleriniz gibi.
  • bu potansiyel katil orospu cocuklarini yargilayacak babayigit araniyor.
hesabın var mı? giriş yap