• yeni bir sözlük yazarı. nickname olarak cervantes ve ölümsüz yazarın don quijoteun 2. cildini yazdığı yıldan (1614) bir kombinezon oluşturması edebiyat meraklısı olduğunu göstermekte.
  • aynı yerden göç eden atalarımızdan bana ait olanlarının edirne-meriç'i mesken tutmalarından ötürü tembel olduklarına, sınırı geçince hemen çadırı kurduklarına kanaat getiren suser. zira, efendim, kendilerinin ataları izmir dahil türkiye'nin pek çok yerine yayılmışlarmış. geçmiş yüzünden kırmayacağım*, mizah anlayışından hoşnut olduğum, şaka kaldırabilen, neyse ki ömür boyu öğrenci olmayacak olan, "nasıl bilemez bir insan neden zehirlendiğini?" sorusu ile beni alıp başka diyarlara götürmüş, "evet yaa, nasıl bilmez!" dedirtmiş, erkek arkadaşıma "şeker bey" diyen, sevdiğim bir badim.
    edit: bir otağ yüzünden seni mi kıracağım? çok da açıksözlü, aferin. çarpışan otolarla kaza üstüne kaza yaparak çocukluk anılarımızı diriltmemde ve kazınacak şekilde belleğimde tutmamda minik kuzeni ile birlikte büyük rol oynamış, lunapark şövalyesi don kişot.
    edit 2: kaprissiz, uyumlu ve çok akıllıdır efendim.
  • daha önce defalarca yeltenmesine rağmen ilk defa kendi başlığına entry eyleyendir. canı çekendir.

edit: bu gece itibariyle ilk defa olmadığını farkeden unutkandır, dalgındır, duramayandır.
  • mutsuz entrylerde karşılaştığım ancak konuştukça mutsuzluk yerine neşe, umut veren, karşısındakine değer veren terapist gibi biri.
  • koca saksinin icindeki limon cekirdeklerini eritmeyi basarmis kisilik.
    keyifli sohbetlere karisacagimiz, en azindan ev yapimi bir likor tadimi yapacagimiz hissini uyandiran keyifli yazar.
  • ilhâmını kaçırarak aşk dolu entry'ler yazmasına engel olduğumu iddia eden yazar, senli benli. hiç bu kadar aşağılanmamıştım sözlük!
  • askere bir bavul dolusu kitapla giden, bol bol kitap okuması nasip olasıca, bugüne bugün

"cendermenin alayları koğuştur, koğuştur
    benim yarim cendermede çavuştur, çavuştur
    kadir mevlam beni yare kavuştur, kavuştur"

türküleri eşliğinde yeminli meminli bile olmuş kişi.
hesabın var mı? giriş yap