• --- spoiler ---

çocuk yapmayı kendinizden ödün vermek olarak görüyorsanız acil tedavi olmalısınız.
    --- spoiler ---
    çocuk yapmak çok güzel ama çocuğa bakarken insan kendinden ödün verdiği de yalan değil.
  • isterdim çocuk yapmak. nasıl bir şey olacak ben nasıl yetiştireceğim merak ediyorum. insanın ölmeden önce tecrübe etmesi gereken şeylerden birisi olduğunu düşünüyorum. bir gün olur belki.
  • insan sevdiğinden bir tane daha olsun istiyor. kopyalama olmayınca çocuk oluyor işte.
  • bir insanı dünyaya getirmek ona yapılmış en büyük kötülüktür.

bir muhakeme yapın. bu hayatta mutlu anlar mı daha fazla, hüzün dolu anlar mı? şüphesiz üzüntü ve hüzün dolu anların çok daha fazla olduğunu bulacaksınız. bir kere evladınız siz dünyadan göçerken sizin acınızı yaşayacak, yasınızı tutacak. her biriniz için ayrı yas tutacak. belki sevdiği biri kansere yakalanıp vefat edecek. belki kendisi hastalanıp ölecek. ebeveynleri dünyaya getirmese neslican tay hiç o acıları yaşamayacaktı. hayatının başında henüz hiçbir şey yaşayamadan aramızdan ayrıldı gitti.

hastalıklar, ölümler, kazalar, kötülükler hayatın büyük kısmında hep uzun süreli varlar. geçen hafta 35 yaşında bir arkadaşımı kalp krizinden kaybettik. annesi babası kardeşi halen komada gibiler. bu insanların kalan hayatlarında mutlu olacakları anlar ne kadar çok olabilir ki? insan önce küçükken dede, nine acısı yaşar. sonra sıra kendi ebeveynlerine gelir. yaş aldıkça arkadaşlarını akranlarını kaybetmeye başlar. çok yaşarsa akranı arkadaşı bile kalmaz artık bu dünyaya yabancı olur. hayat bu kadar acılar ve hüzünlerle doluyken çocuk yapan insanlar düşüncesiz ve ilkel kişilerdir.
  • türkiyede gerçekleştirdiyseniz geçmiş olsun durumu, hepinize yazık
  • yedik bı bok. yalan değil ağzımiza siciyor. şu dalga geçtiğimiz gülüşü yeter olayı gerçekmiş bu arada. uyuyunca uymasını diye ozleyerek bekliyorsun, uyanınca , uyusa da bı dinlensek diye bekliyorsun. ilginç bir şey çocuk büyütmek. iyi yani duygusal olarak doyuruyor. fiziksel olarak uykusuzluk, yorgunluk sinir bozukluğu herşeyi düşünün
  • hayatta yapılacak tercihler arasında ilk 3 içerisinde kendisine yer bulabilir kesinlikle insan çocuklu aileleri görünce yapmamak daha iyi diye düşünüyor ama içinde yapmaya dair bir his hep var oluyor karmaşık bir olay

yıllar sonra burayı editleyip ne yazacağımı merak ediyorum o yüzden kalsın şimdilik burada
  • kimsenin sözüne kulak asmayın.
    30 yaşından önce muhakkak evlenin. eşiniz (kadın) sizden bir-iki yaş küçük olsun.
    çocuk konusu ileri yaşlarda büyük problemler çıkarabilir unutmayın.
    tedavi olmak, aşılama, tüp bebek... çok meşakkatli, yıpratıcı ve de maddi güç istiyor, istediğinizi elde edemediğinizde bu işin psikoloji tarafı da var unutmayın.
    burada konu hakkında konuşan cahilleri dinlemeyin. uymayın bunlara.
  • "çocuk yapmak çoğunlukla; ölüm korkumuzun, toplumsal onay alma ihtiyacımızın, kontrol arzumuzun, ailemizden gelen psikolojik defektleri onarma ihtiyacımızın bencilce dışa vurumudur.

bireyler anne baba olmadan önce kendilerini iyi tanımalı ve iyileştirmelidirler."

https://twitter.com/…?t=weur9v2-12gfsb5bojczpa&s=19
  • bana bakın boşancaksanız çocuk yapmayın.

hele sonra başka yuvalar kuracaksanız, hiç yapmayın.

insanın kendini sahipsiz, yuvasız hissetmesi çok zor şey. sizin zevkleriniz makul bir zeminde gerçekleşecek diye travmalarıyla yaşamak zorunda bırakmayın bir çocuğu.

çocukların gülüşleri çok şey anlatıyor bence, benim 10 yaşında bir yeğenim var ve geçmişten günümüze fotoğraflarını inceledim şöyle bir.

sizin yapacağınız işi sikiyim, çok ağır omuzlarım bu gece.
hesabın var mı? giriş yap