• bir recep tayyip erdoğan beyanı:

"erdoğan, konuşmasının sonunda, ailelerden yine en az 3 çocuk sahibi olmalarını istedi. 'bir olur garip olur. iki olur rakip olur. üç olur dengi olur. dört olur bereket olur, gerisi allah kerim demek lazım. efendim ama nasıl bakacağız? kusura bakmayın rızkın sahibi ne sizsiniz ne de biziz. hiç endişe etmeye gerek yok. bakıyorsunuz anadolu’dan bir çok örnek verebiliriz. 7 tane kardeş 7’side tahsilini yapmış. zengin bir aile değil bizdeki milyarderlere bakıyorsunuz bir, iki çocuğu var. bu işin para ile pulla alakası yok.' "
    kaynak: t24

kendisinin ailenin parasızlığından süt yerine çay içen bebekten haberi yok demek: (bkz: bebeğine süt alamadığı için çay içiren anne)
    ya da evlerini düzeltecek paraları olmadığı için donarak ölen bebekten: 40 günlük ayaz bebek zatürreden öldü
    ya da hep "mehmet şimşek'in 8 kardeşi var" diye örnek gösterdiği mehmet şimşek'in kız kardeşlerinden hiçbirinin okuyamadığından: mehmet şimşek ile röportaj
    ya da "allah rızkını verir" derken dünyada açlıktan ölen milyonlarca çocuktan: foto

bu laflarla türkiye'de aileler bakamayacakları kadar çocuk yapıp o çocuklar süründüğünde sorumlusu önce kendisidir.
  • kimin beyanı olduğunu okuduğumda bile anlayabildiğim cümledir. ne kadar şeffaf olunabildiğinin adeta bir göstergesi. tabi bir de şey var, siken sevilir.
  • "bakıyorsunuz anadolu’dan bir çok örnek verebiliriz. 7 tane kardeş 7’side tahsilini yapmış"
    biz de bakıyoruz ama heyhat, göremiyoruz. herhalde biz yalancıyız, koskoca cumhurbaşkanı palavra atamayacağına göre...
  • vitaminsiz, proteinsiz, 150 santimlik goblin yetistirme plani aciklamis kendileri.
  • devamını beklediğim manasız açıklamalardan biridir. devamı gelsin, haberleri bol bol yapılsın ki "13 yıl bu adamı mı desteklediydik biz hakkaten?" soruları çoğalsın.

arkandayız uzun adam, durmak yok yola devam *kıps*
  • yeter valla öfkeleniyorum artık, ağır konuşacam ama malum biliyosunu insanlar ağzını açınca hapiste buluyor kendini yeni türkiyede.

urfadaki bir okulda açlıktan çocukların bayıldığını birinci ağızdan dinledim ben, keza öğrencilerin okul saatleri içinde açlıktan karın ağrısı çektiği de ortada. ve bunlar ortalama 8 kardeş, baba senenin yarısı yatar yarısı çalışır.

çok süperzekasınız, gerçekten de paranın çocukla hiç alakası yok.

ben sadece karın doyurmaktan girdim, konunun bir de sağlık yönü, eğitim yönü var. asabım bozuldu yine, sözlük okumak bünyeye iyi gelmiyor.
  • neo-allahrızkınıveririzm modelini benimsemiş bir insana aitmiş gibi duran cümle. adam smith filan bok yemiş...
  • evet cocuk yapmanin parayla pulla alakasi yok fakat o cocugu mutlu sekilde buyutebilmenin parayla pulla cok fazla alakasi var seklinde tamamlanmasi gereken cumle. ben okul oncesi ogretmeniyim. ogrencilerimin bir cogunun maddi durumu iyi degil. hayatinda hic oyuncagi olmamis, hic sinemaya gitmemis, hic alis veris merkezi gormemis, otobus haricinde hicbir tasita binmemis, yasadigi yerin sinirlari disina hic cikmamis pek cok ogrencim var. ama iclerinde bir tanesi var ki icim aciyor dayanamiyorum yasamak zorunda oldugu hayatin zorluguna. annesi beslenmesine sadece kuru ekmek birakabiliyor, gucu sadece o kadarina yetiyor. cocuk daha 5 yasinda. her gun okulda sayisiz kere mahcubiyet yasiyor. kendisinden hallice arkadaslarinin yaninda ezilmemek icin o kadar cok caba sarfediyor ki... baskalarinin eskiyen kiyafetlerini giyiyor, yeter ki pembe renkli olsun. ne kadar eski ve yipranmis olsa da renk pembeyse guzel olacagini dusunuyor. ısin kotu tarafi ise cocuk milletinin bu tur konularda cok acimasiz olmasi. empati kurmanin zor oldugu yaslardalar.. oyunlarina almiyorlar. bugun bir arkadasi ekmeginin uzerine tukurdu. cocuk mutsuz. ben cirpiniyorum. kendisine guveni tam olsun diye
    .. mutlu olabilsin diye. kendisini digerlerinden farkli hissetmesin diye.. ama olmuyor. beslenme cantasi almistim. cocugun cantasini fareler yemis evde. ev denilen yer baraka gibi bir yer. annesi 4. cocuguna hamile. baba issiz. cocuklar ac. evet paralari yok. cok da kolay cocuk yapabiliyorlar. ama ba-ka-mi-yor-lar! o cocuklar mutsuz buyuyor... o cocuklar perisan sekilde buyuyor. ve bir ogretmen olarak benim ıcim aciyor.
  • (bkz: ağız ishali)

bir gün olsun susmadı adam yav.
hesabın var mı? giriş yap