• raquelle, pati ile parkta oturup, manzarayı izliyordur, 5 yaşında olup 6 yaşında olduğunu iddia eden şirin bir kız yaklaşır:
    kız: sevebilir miyim köpeği? ısırmaz di mi?
    raquelle: yok, birşey yapmaz.
    kız: (raquelle'e) kulağına birşey söyleceğim.
    raquelle: söyle bakalım.
    kız: (elleriyle ağzını kapatarak konuşur) bizim orada iki kedi var. birisi sarı-beyaz, diğeri siyah gibi. sarı-beyaz olanın adı sarman, diğerinin adı minik.
    raquelle: bunu neden kulağıma söyledin?
    kız: şimdi bu köpek ya, kedi dediğimi duymasın diye.
    raquelle: (kahkahayı patlatır) sarmaaann, miniiik, kediiiii. bak birşey yapmıyor.

ama daha sonra ne kadar saf olduklarını, "temiz kalpli olmak bu demek olsa gerek" diye düşünmenize neden olan diyaloglardır.
  • - off yillardir dondurma yemiyodum

3 yasindaki yegenin dondurma için tesekkür cümlesi.
  • cheshirepisi , sevgilisini 6 yasındaki yiğeni* ile tanıştırmaktadır;

cheshirepisi: spidey, sema doktor olcak biliyo musun?
    spidey: n'olmuş doktorsa? bende böcek doktoruyum.

toplucana: hönk!
  • spidey, cheshirepisi'ye stuart little'i izlemeye davet etmiştir. dayı nazikçe reddeder ve olaylar gelişir.

spidey: bilio musun dayi, stuart esasında evlatlık alınmış. onun gerçek annesi başka bi fareymiş. hem zaten koskoca insan kadın minicik fareyi nasıl doğursun? neyse bn içerdeyim dayıcım istediğin zaman gelip seyredebilirsin.
    cheshirepisi: hebehebehebeee...
  • olayın kahramanı yeğenim adı da ozan(yaş 4,5)...

-durun durun size bir fıkra anlatayım
    +anlat bakalım dinliyoruz
    -ozan bir gün yolda yürüyormuş karşısına nasreddin hoca çıkmış demiş ki: "hahaha ozan pijamalarıyla sokağa çıkmış" ozan da demiş ki:"sabah uyandım elbiselerimi giymedim çıktım" hoca demiş ki:"ee şeeyyy eee...." yav durun durun ben size başka bir fıkra anlatayım.ozan bigün sokakta yürüyormuş karşıdan gelen nasreddin hocayı görmemiş ve hocayla çarpışmışlar hoca:"offf burnumu kıracaktın ayııı" demiş. (ve gülmeye başladı)
    +ee sonraa??
    -sonrası yok hahha "burnumu kıracaktın" ayı demiş hahahahahahahahah
    +(zorlamayla biz de) hahahahahaha

konuyla alakalı (bkz: emprovize nasrettin hoca fıkraları)
  • 4 yaşındaki kuzen yuvaya gitmekte ve orada öğretmenini dumur denizine sokmaktadır;

öğretmen: aaa, hiç biriniz elmalarınızı yememişsiniz, ama olmaz ki elma şöyle faydalıdır, böyle faydalıdır, şu ve bu vardır içinde, sonra elma yiyen şöyle olurken yemeyen böyle olur bıdı bıdı bıdı...

kuzen: (bir hışımla yerinden fırlar, bir el belinde, diğer elin işaret parmağı öğretmene tehdit eder bir şekilde sallanarak) hiçte bileeeeee... bi kerem elma iyi bişey olsaydı pamuk prenses yiyince ölmezdi!

öğretmen: gulp! hay ben o masalı anlatan kendim gibi....
  • kankarella bişeylere üzülmüş ve içli içli ağlamaktadır ve 4 yaşındaki kuzen yine iş başındadır.

kuzen: "niye ağlıyosun?"
    kankarella: "canım sıkkın, git başımdan, bühüeaaaa..."
    kuzen (gayet sakin bir sesle): "üzülme, hayat varsa umut da vardır...." der ve söylendiği üzere odadan çıkar.
    kankarella: "hın?", "nea?", "ne dedin sen?", "aaaaaaa...ayyy...."
  • 4 yaşındaki yeğenin de bulunduğu kalabalık bir aile grubu hep beraber yazlık sefası yapmaktadırlar. kuzen azıtmaktan iyice iştahı açılmış, ne bulsa yemekte, üstelik kimseyle de paylaşmak istememektedir;

anne: oğlummm, yeter yedin, bırak onu da!
    baba: hadi yavrum, o şeftaliyi de bırak kardeşin yesin.
    büyük kuzen: oha be teyze amma yiyo bu, yeter oğlum, çatlıycan artık!
    ortanca kuzen: e ama çüş artık, yiyemediğini de götürüp saklıyo bi de. teyze siz buna evde hiç yemek vermiyo musunuz?
    diğer teyze: hadi teyzem, bak cırcır olucan valla, çok yedin, kusarsın sonra..
    büyük kuzen: şuna bak be, koca adamlardan çok yiyo bu boyuyla...
    kankarella: hadi güzelim bak herkes ne diyo, çok yiyorsun, şişman olursun sonra bak!
    kor halinde herkes: vıdı vıdı... bıdı bıdı...
    kuzen: eeeeeh, yeter be, lanet olsun size, bi rahat tatil yaptırmadınız iki haftadır, gelmeyin bi daha!!!
    topluluk: çıt çıkmaz, herkes sus pus, utanıp önüne bakar, kuzen her zamanki gibi son lafı söylemiş ve gururla yürüyüp gitmiştir...
  • "acaba bunu ben yapmış olabilir miyim?"

(sehpanın kırılmış camı karşısında, kendinden şüphe etmiş ve bi bakıma yaramazlığını kabullenmiş minik kuzenin bana yönelttiği endişe dolu sorusu)
  • zaman kavramını henüz tam olarak öğrenememiş 2 yaş çocuğu altını ıslatmış, bekliyor. anne bir bakıyor ortalık yaş
    - ne zaman yaptın bunu kızım?
    - iki gün oldu
hesabın var mı? giriş yap