• açıklama yapamayan insanları görünce onların yerine utandığım röportaj.yüzümü kapattım izlerken.
  • 8.48 deki dayı özetliyor herşeyi.adamın başkanı ne derse o da aynısını dermiş.atla dese atlayacak.
    be adam bu parti seçimi değil, senin başkanım dediğin kişi aday değil.
  • -kolormatik gözlükle evet arasında doğru orantı
    -eğitim seviyesiyle hayır arasında doğru orantı
    -yaşla evet arasında doğru orantı var.
    -özellikle çiftçilerin mazot,gübre fiyatları ve emeklerinin karşılığını alamamaları nedeniyle tepkili olduğu görülüyor.
    -%40 lık kemik, ne dense * ''evet'' diyecek bir kitle var.
    - videoda da gördüğümüz kararsızlar ve güneydoğu-doğu anadoludaki tercihler kilit rol oynayacak. kapsayıcı,akp'nin klasik söylemlerine prim vermeden genel bir çerçeveden olayı anlatacak bir propaganda ile hayır çıkabilir.
  • - neden evet?
    -hayır dedikleri için.

leblebi beyinli seni.
  • hayırcı kesim işi gücü bıraksın acsın bu videoyu izlesin. şakalar komiklikler değil ciddi ciddi ilk işleri bu olsun.
    ülkenin çoğu ilinin profili bu şekilde. al sana bedava anket.

refaranduma muhalefet edeceklerden bazıları dostlar bizi hatırlasın konulu başlamışlar antalya da, kuşadasında sempozyum düzenlemeye. çok iyi düşünmüzsünüz kuşadası falan hep akpliydi zaten.

bak bizim halkımız bu. bundan iyisini mi bulacağız diyen amca demek istiyor ki parayı biz bu iktidarla bulduk, arsalardan evlerden para zulaladık tabi ki evet diyeceğim. yoksa özgürlükmüş, parlamenter sistemmiş kime ne. çiftçinin para yüzünden biraz canı yanmış görüşünü değiştirmiş hemen.

bir de kadınlar kesinlikle erkeklere gore daha akılcı karar veriyorlar. sadece kadınlar hür iradeleriyle oy verseler tüm seçim sonuçları tepe taklak olurdu. bu ütopyamı da buraya bırakayım.

aslında bu paket meclisten gectikten sonra' bu son şans, ne yapmak gerek' diye çok kafa patlattım hala da istemsiz şekilde yapıyorum bunu ama;

insan onurundan bi haber, vatanı yerine hayatının merkezine parayı, çıkarını yerleştirenlerin çokluğunu görünce dibi görsün bu ülke diyorum. biz yıllardır bunun ceremesini çekiyoruz, haysiyetli olmak lazım diye düşünüyoruz. bu vatan kolay kazanılmadı diye düşünüyoruz. anlatmaya calışıyoruz bıyık altından gülünüyoruz falan filan.

ama beni her defasında en cok yıkan, bu ülkenin insanıyla aramda uçurum oluşmasını sağlayan 'ne olursa olsun türk halkına güveniyorum diyen', bir ömrü bu ülkeye adamış atatürk'e yapılan saygısızlıklar, küçümseyici laflar oldu. belki de böyle tiplere hakettiği davranışı gösterememek oldu.

hani bazen tüm şımarıklıkların okkalı bi tokatla son bulur. aydınlanmanı oyle yaşarsın. belki de öyle bi tokada ihtiyacı var bu ruhları paçoz insanlarımızın.

not: tabi ki bu ülkede insan olmanın erdemini kavramış, şark kurnazlıklarından iğrenen insanımızda var. ama hangisi çoğunlukta ondan süpheliyim.

belli ki bu refarandum bir zihniyet savaşı olacak. ama kazanağız diye kandırılanlar kaybetmeyi siz ondan sonra göreceksiniz, bizlerin de, ülkenin de sebeplisi olacaksınız.
  • - başkanlık için ne düşünüyorsunuz?
    + ığğğğğğğ şey
    - kararsız mısınız?
    + ben siyasete garışmam
    - oy kullanmayacak mısınız?
    + gullanırım.
    - şuan da o kararınızı soruyoruz?
    + mutlaga bi evet hayır gullanacaz tabi.
    - he işte biz de onu soruyoruz. ne kullanacaksınız?
    + gizli tutarım.

adam söylemedi lan. çünkü ne bok olduğunu bilmiyor. türkiye'nin özetidir işte bu dayı

''ben garışmam''
  • hayir diyecek olsa da evet der rolu yapacak olan cok. tedirginlik ve korku bazi insanlarda net hissediliyor.
  • -kesinlikle evet.
    -neden evet?
    -ıığğğ..şey...eee...mmm

amk çomarları sizi!
  • karadenize sallayan çomarlara selam
  • her ne kadar yönlendirme sonuçlar gösterilen video da olsa çorumun 70 yaş üstü dedelerden oluştuğunu görmemiz açısından eğitici bir çalışma.

(bkz: açmayın dedeler)
hesabın var mı? giriş yap