• bakıp bakıp gülüyorlardır

edit: (bkz: başlık başa)

edit²: arkadaş'a teşekkür ettim. ss almış...
  • ik'nın götverenliğidir.

(bkz: ofise girdiğimde özgeçmişimi sıvazlıyordu)
  • muhtemelen cevabı şu olan kesişme;

internet tarayıcısından kariyer.net benzeri bir siteye girmek isteyen ik'cı adresi yeniden yazmak yada aratmak yerine, bir iki harf yazınca çıkan ilk öneriye tıklıyordur. bu çıkan ilk öneri de bizim malum arkadaştır. resmen ana sayfa niyetine kullanıyorlar seni kardeşim, git hakkını ara.

edit: bir başka versiyonu da şu olabilir; müdür falan yanına uğradığında bu genç ik'cının, çalışıyormuş gibi yapmak için ilk açtığı cv senin cv'n maalesef.
  • telefon edip konuşulursa olumlu dönüş yapabilecek firmadır.

ciddiyim.
  • platonik aşıktır.
    (firma değil tabi, ik'cı aşıktır.)
  • ilk hareketi karsidan bekleyen bir firma olabilir.
  • cv'sine bakılan kişi dişi olduğundan, bakan ik'cının erkek olduğunu ve cv'deki fotoyu beğenip yürümeye çalıştığını ama whatsapp atmak ile adrese çiçek göndermek arasında kaldığını söyleyebiliriz. 29 abartı ama, şöyle 5-10 yeterliydi.
  • entrylerinin çoğunda bayan olduğunu bas bas bağıran,
    paragraflık cümlelerinde hiç bir noktalama işareti kullanmayan/kullanamayan,
    kendisine gönderilen mesajları entrylerine sokuşturan *,
    kariyer ve yakışıklı koca peşi koşan yazarın hezeyanıdır.

kendisinin talep ettiği üzere, entrylerine göz attıktan sonra bunu söyleme hakkım oldu bence;

bakıp bakıp gülüyorlardır
  • yeryüzündeki bütün firmalar benim cv'me 29 kez bakmamıştır.

o yüzden gidip bi konuşun bence.
  • 34 defa cv'me bakıp da bir kerecik aramayanı versiyonunu gördüğüm için beni şaşırtmayan firma.
    en sonunda ilanın süresi bitti de görüşmeye ne zaman çağıracaklar diye heveslenmekten kurtuldum.
hesabın var mı? giriş yap