• tosun paşa'nın kadınlar hamamı sahnesinde de adile naşit tarafından yapılmışı var bunun.
  • en baba rapçilerin mahalle karıları olduğunu gösteren mefhumdur. çirkefliğin "asilik" kisvesidir.
  • mc lerin birbirlerine küfür yağdırdığı göt etmeye çalıştığı, en üstün kim olacak acaba, kim daha baba laflar sokacak gibi soruları akla getiren acapellalar.

ayrıca extra bilgi olarak, diss demek tutup diss yapılan kişinin parçasından kesintler alıp ona cevap vermek değil, onun parçaları haricinde farklı sözler kullanıp onu alt etmeye çalışmaktır.
    diğer tüm girişimler lamer lıktır.
  • kokeni disrespectten gelir.tabi respect hip hop kulturunde at ,avrat, silahtan daha muhim oldugu icin diss yapan kisi sansliysa dissine karsilik diss alir, sanssizsa dissine karsilik can verir.
    tarihteki sanssizlar icin (bkz: 2pac).
  • vay sen bana göt dedin, yok sen benim anamı çeşme başında kıstırdın, al takke ver küllah diye devam eden saçmalık silsilesi. birbaşka rapper hakkında beğenmediğin bir şey olduğunda anasına sövmekten ibaret ergen eylemi.

diss ne arkadaşım,ilkokul çocuklarının birbirini göt etme çabasından ne farkı var?daha da beteri hadi tamam anladık böyle oyunlar oynayacak kadar boşsunuz ama birbirinizi niye vuruyorsunuz lan?

diss denen mallık olmasa şu rap denen şeye müzik bile denilebilir.yok aslında diss olmasa bile rap'e müzik diyemeyiz zorlamayalım şartları... (al bu da rap'e diss, oldu mu şimdi?)
  • rap dinleyen gençler maalesef yapmaya kalkar bunu günlük hayatlarında. ya da atmaya kalkar mı diyecektim. (bkz: diss atmak) rapçi olma isteğinden sebep sanırım.
    maalesef rap dinleyen arkadaşlarımın ağzından düşmez. "hocaya diss atcam moruk", "eski sevgilime çok kızdım, diss atcam ona", "baba ahmet'e bir diss attım aklın durur", "bak hocam hakkaten diss atarım sana, arkadaşlığımız bozulur yani ısrar etme" vs. gönül isterdi ki bunlar benim mübalağalarım olsun ama maalesef hepsi gerçek. işin daha da kötüsü gerçekten yapmakla kalmıyorlar bir de harika diss attıklarından eminler, senin artistliğin bende serinler yo!
    bu disslerinin harika olduğunu, attıkları kişiye ayar verdiğini filan düşünüyorlar. ısrarlarım sonucu bana da diss attılar hatta, gördüm hepsini bodrumdaki katta! yo efendim yo hayır! lütfen yapmayın. genellikle de kızınca ritimli bir şekilde bağırırlar: kaç kere söyledim yapma kardeşim, yeter artık doldu sabır kadehim! gibi.
    gerçi onlara da suç bulmak istemiyorum, bu diss olayının güzel olma şansı pek yok gibi. konsepti izin vermiyor, yani rap gibi abuk bir şeyin içinde yer alan bir şey en başta. sadece rap dinleyen insanlar beğenebilir galiba. yani o müzik yerine ritimli küfür olarak tabir ettiğim şeyi beğenen biri dissi de beğenir. evet, anlayışla karşılıyorum artık, zaten kaldı hüzünler tabağımda artık.
    zevkli aslında, dosdoğru faslında. kendime engel olamıyorum, kontrolümü bulamıyorum! yo!
  • (bkz: taşlama)
  • dissolve.erimeli gecme.
  • çok komik lan, hiç tanımadığın insanlar birbirlerine binlerce bu diss adlı şeylerden yazmış zamanında. dinleyip kimin kiminle ne sorunu varmış çözmeye çalışmak eğlenceli gibi.
  • nerede okudugumu hatirlamasam da, "iki yetiskin erkegin birbirine siir yazmasidir" yorumunu okuduktan sonra komik gelmeye baslayan atisma.
hesabın var mı? giriş yap