• mesleğinin gereğini yerine getiren kişidir.

bu adamın mesleği ne güzel arkadaşım? diş hekimi. diş cilacısı, diş fırçalayıcısı, diş müteahiti vs değil. diş hekimi. hekim nedir? doktor. peki doktora bir doktor bre doktor gel beraber doktor doktora dolaşalım dese burada bir sorun olur mu? olmaz.
  • mesele össde alınan puansa aldığım öss puanıyla çoğu tıpçıdan yüksek puanla girdim dişhekimliği fakültesine mesele kazanılan para ise çoğu doktordan fazla kazandığım zamanlar oldu. yine de hiç bir zaman bir tıp doktoruna meslekdaşım demedim kompleksli bir geri zekalıyla muhattap olma ihtimaline karşı. ama mesleğimi ilk kez öğrenen bir çok tıp doktoru ooo meslektaşmışız tepkisi verir he der geçerim. diyeceğim doktora meslektaşım diyen dişhekimine laf eden ağır eziktir.

edit: anlatim bozuklugu duzeltme
  • öss, lys, lgs, kgs her ne sikim "s" puanı düşük diye taşak geçilmeye çalışılan hekim.. ama hekim aq.. dermatolog hekim de bu mu değil amıniyim..
  • bir de kankası vardır (bkz: veteriner hekim)
  • çoğu cümlesine "biz hekimler" diye başlar
  • diş hekiminin kendisini doktor bilmesi değil diğer doktorların onu doktordan saymaması eziklik ve komplekstir. merak etme ona doktor deyince senin doktorluğunu azaltmıyoruz doktor bey, egon zedelenmesin.
  • bir hekim olarak gelip bana meslektaşım diyen diş hekimini ben garipsemem. ben de diş hekimlerini meslektaş olarak görürüm zaten. ama gelip doktorlar tıp fakültesi'nden mezun olunca doktor olmuyorlar, onlar pratisyen hekim, doktorluk aslında bir ünvan sadece :(( diyen adam net aşağılık komplekslidir aga. ayrıca tıp eğitimi lisans değil yüksek lisanstır. uluslararası md ünvânı başka bir şey ama sağlık bakanlığının onayladığı diplomamın üzerinde koca koca puntolarla tıp doktoru diploması yazıyor.
  • haber değeri taşımaz.
    haber değeri taşıyan ise henüz lisedeyken tamirci olan amcamın yanında çalışırken arabasını tamir etmeye çalıştığımız doktorun amcama ''ya usta biliyormusun aslında sizde araba doktorusunuz'' demesi ve bunun üzerine coşan amcamın '' aslında tekerlekler ayak, karbüratör kalp,şanzıman eklemler, işte şu boru şu damar'' diye arabayı adeta bir insanmış gibi anlatması ve finali de '' aslında her kaputu açışımız bir neşter darbesi doktor bey'' diyerek şairane bir şekilde bitirmesidir.
  • okuduğu " beden eğitimi " bölümünde gördüğü uyduruk " anatomi " dersine dayanarak, neredeyse doktorla aşık atan dangalakları gören bünyeye, pek de abes gelmemektedir.
hesabın var mı? giriş yap