• biraz daha bekleseydi dokuzuncu nesil mezartaşı yazar olması an meselesiydi, denilesi yazar.
  • insanı kabul edildiğine pişman eden unvan.

(bkz: bu da mi gol degil be hakim bey)
  • sabreden derviş muradına ermiş, hepsi hoş gelmiş.
  • yedinci nesil olarak unvanını kıskandığım yazardır.
    neymiş efendim sabırtaşıymış, bir yıl beklemeyle unvan sahibi olunuyorsa, bize madalya verilmesi lazım 2 yıl bekledik biz*
    ayrıca hoşgelmiş yazarlar topluluğu

imza: yedinci nesil düz yazar
    3/146: "şüphesiz ki moderasyon, sabredenleri sever"
  • aslında hiç de hayal ettiği gibi yazar olmamış bu nedenle 1 yıldır zaten takip ettiği sözlükte yazar olduğunu duyduğunda haldır huldur entry girmek yerine 'ne oluyo lan' havasında olup biteni anlamlandırmaya çalışan yazardır.

şöyle ki kurallara göre girdiği tanımlarının okunup/değerlendirilip yazarlığının onaylanmasını beklerken gecikmeyi aşırı yığılmaya ve 'yüceler yücesi' moderatörlerin seçiciliğine bağlamıştır. ancak nihayetinde bir doğumgünü paketinin içinden çıktığını anlamış bu da yetmezmiş gibi diğer tüm yazarların 'olum sizi kürekle doldurdular yüzde sekseniniz fıs' bakış açısının farkında olarak entry girme 'lütfuna' mazhar olmuştur.

şu sanal aleme bir kaç yıl geç dahil olmanın verdiği efkarla içinde bulunduğum bu neslin geride kötü nam bırakmamasını diler her neslin içinde -kabul edilmesi zor da olsa- çok çok iyi ve tecrübeli yazarların olabileceği akıldan çıkarılmadan takip edilmesini temenni ederim.
  • itiraf ediyorum ; evet ben de onlardan biriyim. dün gece sözlüğe login olup biraz gezindikten sonra (tabi kontrol merkezi olsun ben kısmı olsun oralara dokunmuyorum uzun zamandır yazarlıktan ümidimi kestiğim için) , tesadüfen kontrol merkezine tıklamamla birlikte vay efendim yeni seçenekler gelmiş herhalde, ayarlar geliştirilmiş diye düşünüp gözlerimi oğuşturdum. zaten bu aralar heryerde arayüz yenileme sevdasıdır gidiyor, sözlükte de birşeyler olmuş demek. ben'leyince dokuzuncu nesil sabırtaşı yazar diyor alla alla. hala ihtimal vermiyorum artık nasıl bir vazgeçmişlikse, çaylaklığa alışmıştım. yahu geçenlerde başlıkları alt alta okurken bir sabırtaşı yazar muhabbetleri vardı sanki.. amaaaan yorgunluktan mı halüsinasyon mu rüya mı belli değil , yat uyu be kızım. sonra sabırtaşı yazar başlıklarını bulup okuyunca - allahım inanamıyorum ben yazar mı oldum yoksaa?? gülsem mi(yazar oldum ya), ağlasam mı(sabırtaşı diyor bak) bilemedim. buradan teşekkürü borç bilirim o ayrı da , yahu insan daha farklı canlandırıyor kafasında. hani ne bileyim konfeti yağdırırsın, havai fişek patlatırsın, böyle kocaman uyarı yazıları gönderirsin ekrana "tebrikler, sonunda yazar oldunuz" gibi. ya da bir mail gönderirsin dimi ama. nerden bilsin genelde login olmaya üşenen bünyeler. bak görüyor musun daha ilk entrysinde şikayet etmeye başlamış deme canım ciğerim. bunu 1 senedir bekliyorduk biz.

şaka bir yana hala inanamıyorum , çok mutluyum be sözlük !
  • fena bir şey sanırım.

bir yazarın şeysinde gördüm, şaştım kaldım bu işe, aklım ermediiii, sabretmek çok zor şeymiiiş, sonu gelmediii..

onuncu nesil sabırtası yazar versiyonu da var valla bu versiyonun.

(bkz: 21 aralik 2008 sozluk yazari akini)

edit: bu arada benim de doğum günüm 8 kasım, beni unutmayın arada '' nbr lan kukurik '' diye mesaj neyn atın. jokond' a selam olsun.
  • acilen sözlük formatını öğrenmesi gereken yazar bütünü. ben kendimi vasatın biraz üstünde görüyordum, bu adamların bir günde* yazdıklarıyla kalitesizlik anlayışım değişti.

not: onuncu nesil sabırtaşları da bu ifadenin muhattabıdır.

not2: edit yapmayı, ve klişeleşmiş internet fenomenlerinden haberdar olmayı da öğrensinler bi zahmet. hızla bayıyoruz.
  • ortaya çıkışlarıyla 9. nesli de kendi içinde iki nesle bölmüş yazarlardır.

9.1. nesil: dokuzuncu nesil yazar
    9.2. nesil: dokuzuncu nesil sabırtaşı yazar

sıfatsızlığıma üzüleyim mi sevineyim mi bilemedim..?..
  • belli bir suredir bekleyen ve en az belli bir sure once giris yapmis caylaklarin, sozluge yazar olarak alinmasiyla, kendilerine verilen unvan,sifat yada yakistirma cumlecigidir. her ne kadar ayni gun aciklama yapan ugur dundar beyin kendine yakistirdigi yilin sabirtasi odulu adayligi unvaniyla benzerlik gosterse de, umrumuzda olmayip, bedelli askerlik cikmis gibi, bekleyenleri sevindiren olay olmustur. cunku bedelli askerlikte su gunden sonra dogan ve su kadar parasi olan adaylar icin gecerli bir olaydir.

ps: bu cumleyi kurmak icin sabah olmasini, gunesin dogmasini ve istatistiklerin yenilenmesini bekledim. bir nevi kendimi kabus gormus olmaya hazirladim, ama ne mutluyum ki yanildim...

hos bulduk ssg, hos bulduk sozluk, hos bulduk moderatorler.

(bkz: allah kolaylik versin)
hesabın var mı? giriş yap