• sabitlenmiş entry
    selam,

debe’yi, birtakım geliştirmelerle yeniden yayına alıyoruz!

yeni geliştirmelerle birlikte debe’nin kaldırılmasına neden olan amaca aykırı durumların ve kötüye kullanımların önüne geçmeyi planlıyoruz.

öncelikle, daha çok oy alma motivasyonuyla aynı kişinin farklı hesaplarından girdiği ilk entry’sini hedef alan bkz.’ların yazılmasını en aza indirmeyi ve doyurucu içerikler yazmayı teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

bunun dışında, en çok entry girilen on kanal, kendi içinden her gün beşer tane debe entry’si çıkaracak. bu sayede çok sesliliği koruyarak, spor ve siyasetten bağımsız konuları da debe aracılığıyla sizinle buluşturmak istiyoruz.

ayrıca, günün sonunda girilen beğenilen bir entry’nin zaman farkından dolayı yeterli oya ulaşamaması sorununu çözme amacıyla, günün başında ve sonunda girilen entry'lerin değerlendirilme algoritmasını değiştirdik.

son olarak, her gün 00.00’a kadar girilen entry’ler debe için değerlendirmeye alınacak ve liste her sabah saat 7.30’da güncellenecek. listemiz artık dağıtık bir sıralamada olacak.

kısacası, debe eskisinden çok daha güçlü bir şekilde bizimle. fikirleriyle bizi besleyen, iletişim sayfası üzerinden geri bildirimlerini eksik etmeyen yazarlarımıza teşekkür ederiz.

debe’leri piste alalım!
    • selam,

debe’yi, birtakım geliştirmelerle yeniden yayına alıyoruz!

yeni geliştirmelerle birlikte debe’nin kaldırılmasına neden olan amaca aykırı durumların ve kötüye kullanımların önüne geçmeyi planlıyoruz.

öncelikle, daha çok oy alma motivasyonuyla aynı kişinin farklı hesaplarından girdiği ilk entry’sini hedef alan bkz.’ların yazılmasını en aza indirmeyi ve doyurucu içerikler yazmayı teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

bunun dışında, en çok entry girilen on kanal, kendi içinden her gün beşer tane debe entry’si çıkaracak. bu sayede çok sesliliği koruyarak, spor ve siyasetten bağımsız konuları da debe aracılığıyla sizinle buluşturmak istiyoruz.

ayrıca, günün sonunda girilen beğenilen bir entry’nin zaman farkından dolayı yeterli oya ulaşamaması sorununu çözme amacıyla, günün başında ve sonunda girilen entry'lerin değerlendirilme algoritmasını değiştirdik.

son olarak, her gün 00.00’a kadar girilen entry’ler debe için değerlendirmeye alınacak ve liste her sabah saat 7.30’da güncellenecek. listemiz artık dağıtık bir sıralamada olacak.

kısacası, debe eskisinden çok daha güçlü bir şekilde bizimle. fikirleriyle bizi besleyen, iletişim sayfası üzerinden geri bildirimlerini eksik etmeyen yazarlarımıza teşekkür ederiz.

debe’leri piste alalım!
    • şu entry 10. sıradan giriyor ve 93 kişi favlıyor ya, diyecek bir şey bulamıyorum.

ulan üşenmedim saydım, daha önce tam 50 defa yazılmış zaten behzat ç. mal mısınız amına koyayım?
    • artık bir ekşi sözlük klasiği olan aramaya inanmadan yazma ve ciddiyetsiz şukelalarla debe 2. olan entrymiz

ardından başlıkta 'limit' kelimesini arayınca daha öncesinde bu bilginin tam olarak 152 kere yazılmış olduğu ortaya çıkıyor.

hiç unutmam 4 yıl önce zamanın meşhur bir esprisini aynı başlıkta 2. kez yazdığım için (trabzon'da 2 kişilik uçak mezarlığa düşmüş, kurtarma çalışmaları sonucunda 40 ceset çıkarılmış) sözlükte geçen haftanın en kötülenmiş entry'lerine girmiştim. şimdi ise 152. kez yazınca debe'de 2. olabiliyorsun.

burası ekşi sözlük, burada artık kalite yok!
    • bugünkü listede şöyle bir entry var, saçmalığı ufak bir diyalogla izah edeyim;

1. arkadaş: daha evvel 25 kişiyle yatmış kadın orospudur, onunla evlenen erkek de midesizdir!
      2. arkadaş: sen de öyle bir kadının çocuğusun bence.
      gereksiz güruh: ouuuvvv, bravo abi, şak şak şak, çok pis laf koydun, adama resmen orospu çocuğu dedin.

sonuç olarak ayar veren, ayar yiyen ve alkışlayan topluluk tarafından 25 kişiyle yatmış kadının orospuluğu teyit edilmiş oluyor. ne kadar güzel bir yer lan burası, kadın hariç herkes çok eğleniyor, çünkü o orospu.
    • guncelleyen arkadasin ygs sinavina girmesinden dolayi halen guncellenmemistir.

(bkz: liseli)
    • bir icimdeki sey gibi bilmem ki ney gibi ve ''dünün en beğenilen arak & copy paste entry'leri'' klasiği olarak 9 ekim 2013 listesinde yine arak entry'nin listeye girdiği entry'ler bütünü.

icimdeki sey gibi bilmem ki ney gibi isimli suser'ı, sadece yaran facebook durum güncellemeleri başlığında tek başıma ben en az 4-5 defa başlık içinde arama yapması konusunda uyardım. defalarca mesajlar attım. gel gör ki kendisinin tam bir şükela manyağı olduğunu, karma çılgını olduğunu, dün en beğenilenlerine girme konusunda dehşet heyecanlı olduğunu anladıktan sonra bıraktım mesaj atmayı. balık tutmayı da öğrettim ama dinlemedi, kafasına göre devam etti. belli ki popüler olma peşinde bir arkadaş. yine sözlükteki ''aynı başlığa'' copy paste entry'ler girerek sözlüğü çöplüğe dönüştürmeye devam ediyor. neyse çok uzatmıyorum, bu sefer ki bombası da şu;

*** 6 eylül 2013 / (bkz: yaran facebook durum güncellemeleri/#36725485)
      *** 9 ekim 2013 / (bkz: yaran facebook durum güncellemeleri/#37513645)

yine birkaç kelimeyi değiştirme, birkaç kelime ekleme ve tatatam, dünün en beğenilen arak entry'si..
    • hala bu listeye giremiyorum diye üzülenler var. halbuki yapmanız gereken şu formatta bir kaç entry girmenizdir:

gs liyim ama fener çok iyi takım, götümü sikse zevk alırım
      drogba şınayder oynuyo olm takımda, vay anasını ağzım sulandı, bjk liyim
      gs yenildi ama gurur duydum, fb liyim.

evet ekşisözlük bu tip entryleri çok seven mallarla dolu, hergün 3-5 tane bu tip entryi listede görebilirsiniz.
    • (bkz: uff snne be slk)
      (bkz: geldi yine tipini siktiğimin)
      (bkz: derdini sikeyim butonu)
      (bkz: combo breaker)
      (bkz: diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık) vari bakinizlarla kolaylikla girebileceginiz liste.
      veya nickinizin diazepam, kizilsakal ya da kirlikedi olmasi gerekir.
    • an itibariyle içerisinde tam olarak üç (3) adet "geldi yine tipini siktiğimin" entry'si bulunan liste. ya bu entry'lere hala şuku veren insanları hayal edemiyorum ben.

başlık: x insanlarının çok y olması
      entry: yüksek ihtimalle bir troll entry'si.
      entry 2: (bkz: geldi yine tipini siktiğimin) (çok düşünmüş, çok orijinal, daha önce kimsenin aklına gelmemişti bu)

başlığı okuyan: "hoahahaha nasıl da vermiş ayarı haıhoahoah nasıl düşünmüş lan şuku şuku şuku"

işler böyle oluyorsa vay halimize amk.

edit: entry'nin içinde (bkz: geldi yine tipini siktiğimin) yazması bile yetiyormuş dünün en beğenilen entry'lerine girmeye bunu da görmüş olduk.
    • şu* enrty'i de dahil olmuş. silinir falan diye buraya kopyalıyorum.
      buna şukela basan kafaları anlamak, bu entry'i yazan kafayı anlamaktan da güç.
      faşizmin doruklarında bir sapığın güncesi ve onu şukulayan malların eseri:
      işte dünün en beğenilen 43. entryisi:

''paraları yok ama sikişip sikişip çocuk yapmayı biliyorlar. ondan sonra abe 1 lira var mı.. evladlarıyla birlikte sikem arap döllerini.''

17.11.2014 13:12 sutchu

(bkz: #47057354)

sözlukte yazmaktan vazgeçtik...okumaktan da vazgeçmeliyiz anlaşılan.

son bir not akp'li degilim. akp'nin suriye politikasına tamamen karşıyım.
      suriyelilerden rahatsız olmak, akp'nin amerikan güdümlü polikilarıyla sorumlulugu tamamen bizim vergimize kalmış bir halk gerçeği ile başbaşa bırakılmak başka bir mevzu, faşizm başka mevzu.

olaya büyük çerçeveden bakabilen bu sonucun, bazı insanların fakirliğine rağmen sevişebilmelerinde olmadığını ama aptallığına rağmen polika yapabilmelerinde olduğunu anlar.

edit
      söz kunusu entry'de faşizm olmadığını iddia edenler oldu. sormak istiyorum,
      eğer bu entry türk fakir aileler için yazılmış olsaydı yine de dbe'ye girer miydi?
    hesabın var mı? giriş yap