250092 entry daha
  • ben var ya dünyanın en şanslı insanıyım sözlük. lisans 1. sınıfta beni yanına alıp, baba gibi sahip çıkan bir hocam var. bir baba kaybettim bir baba kazandım dediğim, diyebildiğim hocadan çok babam olan adam.

doktoraya başlayabilmem için 5 temmuzda savunmaya girmem gerek ve tezimde olan eksiklikler aşırı modumu düşürüyor bir süredir. hocam ise her zamanki gibi babalığını konuşturuyor. açtı bilgisayarı önüne, aldı beni yanına eksiklerimi tamamlıyor. bilen bilir akademide iyi hocaya düşersen çiçekler açarsın. buradan kendisine sizlerin huzurunda sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum <3
  • dün tütüncüden dönerken yoldaki bir satıcıdan yeğene kayısı ve çilek aldım. eve yaklaşırken sekiz yaşlarında cıvıl cıvıl bir kız çocuğu yolumu kesti. "abi, abi, şu balonları bağlar mısın?" dedi.

sol ve sağ elimdeki ucu kulaklığa bağlı telefonu ve torbaları gösterip, "nasıl bağlayım, ellerim dolu," dedim gülerek.

apartmandan çıkagelen akranı, "getir ben bağlayım," deyince kız fırladı gitti.

eve yürürken balonların rengi geldi gözümün önüne, kızla konuşurken bir kulaklıkta ekşi’de paylaştığım müziklerden biri çaldığı için dikkat etmemişim. van gogh’un mutluluğun rengi dediği sarı gibi değil de, yeğene aldığım kayısının turuncuya kaçan sarısı gibiydi sanki, yani balonların üstü turuncumsu bir sarıyken, alt kısmı bir-bir buçuk tık açık sarıydı.

kız cıvıl cıvıldı, enerjisi bana da bulaştı, adımlarım canlandı. eve gidene kadar kafamın içinde sadece kızların balonları bağlayıp bağlayamadığı sorusu yankılandı.

itiraf

:))
  • kızartma yedim diyeti bozdum çok midem bulanıyor biriyle karşılıklı kussak kustukça kussak kusunca rahatlasak ne hoş olurdu
  • gece gece kuponumdaki son maç olan salernitana nın 1 golüne alacağım 5 bin lira,90+3 te verilen penaltının iptal olmasından sonra 90+6 da attığı golün de iptal olması ile hakemin anasının amına kaçmıştır.

görsel
  • bir yazar dostumuz mesaj atarak bir türkü çalıp söylememi rica etmişti ama nedendir bilmiyorum mesaj kutumdan silinmiş. nickini de hatırlamıyorum. burdan görüp tekrar ulaşırsa ilgileneceğim. tekrar özür dilerim kendisinden.
    @uuuuuuuuuuu uyardı sağolsun mesaj atan hesap silindiği için mesajları da silip sanki hiç olmamış gibi davranıyormuş ekşi yönetimi. bilgisi olmayanların dikkatine
  • bir insan hedefine bu kadar odaklanmışken koskoca bir hayatı ıskalayabilir mi lan? vay anasını be...
  • kıbrıs'ta kumarhanede takılırken,herhangi bir iddaa maçına oynamak ya da sweet bonanza oynarken mutlaka (bkz: serdar ortaç) şarkılarından birisini dinler öyle devam ederim.

bilmiyorum ama serdar ortaç benim için kumarla özdeşleşen bir kişilik. onsuz bir kumar benim için anlamını yitiren bir aktivete.

favori şarkım ise (bkz: ben adam olmam) :)

not : kıbrıs'ta night club takılacağınıza edebinizle merit'e uğrayın daha iyi.

rütbeli askerlerden geçilmiyor zira night clublar :)
  • bugün lisedeki sınıftan kız arkadaşım evlendi. yaklaşık 14 kişi katıldık. lise grubundan ilk evlenen olarak bir değişik oldum ahahah
    en ergen dönemlerimizde beraber olduğumuz bir arkadaşın, yeni bir hayat birlikteliği kurması ve buna eşlik ederken kendisi adına çok mutlu oldum.

bir yandan da; yaş 25, iş güç rayına oturmuş, artık birini bulup bu yola koyulma vakti diye düşündüm durdum ahahha
    bu iş yoğunluğunda nasıl denk gelecek bilemiyorum ama, beyaz atlı prensesimi bekliyorum bakalım
  • o kadar yaşlıyım lgs'ye girecek tanıdığım yok. herkes büyüdü, kuzenlerim üniversiteye gidiyor. bazısı evlendi :) bense makale yazarken son hava bükücü'yü izliyorum :) ey hayat :)
  • konfor alanından çıkmak ve yeni şeyleri denemek güzel gözükse de aşırı korkutucu. bazen kendimi yeni yürümeyi öğrenen bir çocuk gibi hissediyorum. dillerini bilmediğim bir ülkede yaşam mücadelesi vermek bazı zamanlarda kendimi “boşlukta yaşıyorum ya ben!” hissi veriyor. çünkü çevrende konuşulandan bir haber yüzlerine boş boş bakıyorsun…

kolay olmayacağını biliyordum, bu hayatta kolay hiçbir şey elde etmedim, edemedim. her zaman çabalamak zorunda kaldım.

ama insan işte bazen, bazı anlarda kendisine göre doğru insanı bulduğu sandığı kişiyle cape town'u gezebilirdi. olmadı, olmayan her şey üzücü olsa da yaşam her zaman devam ediyor. pes etmeden savaşmaya devam!
23643 entry daha
hesabın var mı? giriş yap