• kendi gibi düşünmeyenleri aklı sıra sınıflandırıp bu sınıflandırmalara da küçümseyici tanımlar yakıştıran aşırı uçlarda gezinen bir embesilin serzenişinden ibaret olan profillemedir.

çünkü herkes illa bu embesil gibi düşünmek zorunda. zo-run-da. anlamadınız galiba.
  • kategorilerden hiç birine uymadığımı fark ederek yeni bir kategori eklemek durumunda kaldığım yazar profilleri.

canından bezmişler: içinde bulunduğum gruptur. hayatında o kadar ıvır zıvırın mücadelesini vermektedir ki bir cephe de burada açamaz. misal ben bir yandan mobbingle uğraşırken bir yandan acilinden farklı bir dil öğrenmeye, bir yandan antin kuntin prosedürleri yerine getirmeye bir yandan da 2 ay içerisinde düğün planlamaya çalışıyorum. evet, temalar da yapılanlar da bok gibi ama hiç uğraşacak enerjim yok valla.
    bu arada insanları sınıflandırmak ne kolaymış lan.
  • yeni girdiği işte toplu istifa furyasının ortasında kalmış gibi hissediyorum kendimi, sen git aylarca ekşi sözlük yazarı olucam diye bekle, yazar ol, ekşi sözlük karışsın. bendeki de şans işte...
  • (bkz: ne kanzuk ne ssg sikinde olan yazar)

yani açıkçası ben buraya yazılarım okunsun diye gelip yazıyorum. çeşitli insnalara ulaşabileceğim bir ortam falan. fakat düşündüğümde, inanılmaz sıkıldım bu siktiğimin muhabbetinden. adam 100 tane entrysini silmiş gitmiş, artisliğinden geçilmiyor. silmiyorum gitmiyorum mk. sikimde de değil hiçbir egonuz. her değişime ayak uyduruyor insan. zaten uyduramadığın zaman da bir iki bir iki derken sözlüğün muhabbeti bitiyor, gidiyor. kanzuk da düşünüyordur millet ya giderse ihtimalini.

neyse mk, bu kadar önemsemeyin ya.
  • interneti çok da abartmayanlar ve hayatta daha büyük dertleri olanlar kategorilerinin de dahil edilmesi gereken normal insan profilleridir. sözlük çok bir sikti de temasına yönetimine sözleşmesine kaldı iş. olur öyle, çok da şey yapmayın.
  • hayatında bir entry'si hakkında bir kişiden bile "teşekkür ederim, yazdığın şey işime çok yaradı" anlamında bir mesaj almamış heyecanlı bir gencin profil derlemesidir.
  • ekşi sözlük isyanına katılmayan bir yazardan açık mektup:

ben çaylaklıktan çıktıktan sonra yemin ediyorum disipline girmiş bir kadın olarak, sen kimsin beni yargılıyorsun? sen kimsin?

sana bir tavsiyem, yazık git o sözlüğüne sahip çık önce. inşallah allah seni uzun yazılarla terbiye etmesin. inşallah allah seni, o geride bıraktığın temanla terbiye etmesin.

sen çok alçak bir adamsın, çok alçak. kanzuk’a belden aşağı vuracak kadar. senin akıl hocalarını da biliyorum. senin akıl hocaların, kendi çöp entry’lerine baksın. hepsini çıkarırım! oğlum ayağınızı denk alacaksınız. herkes ayağını denk alacak! öyle kolay değil bu sözlükte ahkam kesicem, beni moderasyon… seni kim koruyor? hangi moderasyon o, hangi moderasyon seni koruyor! kim??

herkesten hesabını sorarım. kimse bana bu konuda konuşamaz. dört dörtlük yazan, bu sözlükte yazıp, köpek gibi yazıp kraliçe gibi şukulanmaya çalışan, entry’sini en doğru şekilde yazmaya çalışan, aslan gibi debeye giren, karmasını yükselten.

ne yaptınız ulan siz? ne yaptınız! nerde ne yaptın! pis! yazdığı sözlüğe pisleyen şerefsiz adam. onu bile bir adamlık sayıyorsun, o bile bir adamlık değil. git intihar et be. yazdığım sözlüğe pislemem be ne olursa olsun. git ulan kendini as. asarım kendimi, öyle bir kadınım biliyor musunuz? entry’mi sayelerinde yazdıysam, o insanlar ne olursa olsun, beni ilgilendirmez arkadaş. görmedim bilmiyorum derim be!
  • ulan 2 gun once yazar oldum, neyi sileyim neye katilayim amk.
  • yaptığı olumlu bir şeyi bile "karşı taraf şöyle şöyle" diye savaş meydanına dönüştüren ergenlerle zinhar aynı safta sanılmaktan ödü kopanlar şeklinde bir kategorisi de olması gereken profillerdir.

abicim direniyorsan diren, herkes sana uymak zorunda mı? umurumda değil, bu kadar. sözlüğü kanzuk yarın çingene pembesine boyarsa da umurumda değil, birden bire en orijinal haline getirip formatı geri getirse de, kapattık gidiyoruz dese de umurumda değil, kendi yazdıklarım da çok umurumda değil. allah allah ya...

"herkes benle aynı fikirde olacak!!!!!11bir!!! olmayan dombilidir!!!!"

he oldu.
  • * hayattaki tek derdi ekşi sözlük olmayanlar.
    * ekşi sözlüğü "algıda seçicilik" felsefesiyle kullananlar. mesela sadece bilgi ve eğlence içerikli yazılarla ilgilenen, gerisini umursamayanlar.
    * facebook, instagram, twitter, youtube, blog vb. sanal ortamlara ağ örmemiş, sözlükle yetinen ve hatta çoğu zaman ona bile vakit bulamayanlar.
    * kimdir nedir kendini iyice açık etmeden, anonim kalarak bir şeyler paylaşmayı, paylaştıklarının paylaşılmasını, nickini sevenler.
hesabın var mı? giriş yap