• kulak kulak olalı böyle vokal görmedi ..

bir senin gözler beni anlar,
    elimde değil
    görür görmez deliren ihtiyaçlar
    elimde değil
    düşerken son bir kez yalana
    benimsin benim
    yalansan, yalanı severim
    elimde değil

gitme n'olur, gitme itirazlar
    elimde değil
    yalnızım, yalnızız, yalnızlıklar
    elimde değil
    benimsin benim
    yalansan, yalanı severim
    elimde değil

yüzü suyu hürmetine bi gel aşkın
    içimde bir rüzgar essin
    bu gece doldum bu gece taştım
    adımı yüzüme söylersin
    gel kollarına bi gel aşkın
    içimde bir rüzgar essin
    geceme doldun geceme taştın
    güzelsin ah güzelsin

gözlerinden sızan karanlıklar
    umurumda değil
    ne şimdi
    ne sonra
    ne boşluklar
    umrumda değil

benimsin benim
    yalansan yalanı severim,
    elimde değil

yüzü suyu hürmetine bi gel aşkın
    içimde bir rüzgar essin
    bu gece doldum bu gece taştım
    adımı yüzüme söylersin
    gel kollarına bi gel aşkın
    içimde bir rüzgar essin
    geceme doldun geceme taştın
    güzelsin ah güzelsin

gitme n'olur, gitme itirazlar
    elimde değil
    yalnızım, yalnızız, yalnızlıklar
    elimde değil
    benimsin benim
    yalansan, yalanı severim

dizime başını düşür uyu
    saçlarım yüzünde gezsin
    geceler uzun geceler boyu
    ben yorgun sen güzelsin

dizime başını düşür uyu
    korkular içimden aksın gitsin
    geceler uzun geceler boyu
    ben yorgun sen güzelsin
  • "yalansan, yalanı severim.. elimde değil" gibi tüyleri diken diken eden bir söz öbeğini* gözüme gözüme sokan çok fazla güzel şarkı.. ya da değil.. bir garip..
  • "yalan" olduğu halde; bunu bile bile "gel.." demekten vazgeçemediğine söyler insan bu şarkıyı..
    usul usul başlayan; bir yerden sonra "gel artık!" nidalarıyla telaşlanan vega şarkısıdır bu; ki deniz özbey in sesine çok yakışmıştır; sanıyorum ki bir başkası söylese; bu hisleri yaşatmazdı bu şarkı...

"bir senin gözler beni anlar;
    elimde değil..
    görür görmez deliren ihtiyaçlar;
    elimde değil..
    düşerken son bir kez yalana;
    benimsin benim..
    yalansan, yalanı severim;
    elimde değil...

"gitme n'olur, gitme" itirazlar;
    elimde değil..
    yalnızım, yalnızız, yalnızlıklar;
    elimde değil...

düşerken son bir kez yalana;
    benimsin benim..
    yalansan, yalanı severim;
    elimde değil...

gözlerinden sızan karanlıklar;
    umurumda değil.
    ne şimdi, ne sonra;
    ne boşluklar;
    umrumda değil...

yüzü suyu hürmetine bi gel aşkın;
    içimde bir rüzgar essin...
    bu gece doldum, bu gece taştım...
    adımı yüzüme söylersin...
    gel kollarına bi gel aşkın;
    içimde bir rüzgar essin...
    geceme doldun, geceme taştın;
    güzelsin ah güzelsin...

dizime başını düşür uyu;
    saçlarım yüzünde gezsin...
    geceler uzun; geceler boyu;
    ben yorgun sen güzelsin...

dizime başını düşür uyu;
    korkular içimden aksın gitsin...
    geceler uzun, geceler boyu;
    ben yorgun sen güzelsin..."

"nasıl da içimizden incecik bir şeyler akar ya hani; onunla tanışıp da yeni hallerindeyken duygularımızın.. hani dokunmak; hani binlerce öpücük kondurmak isteriz.. gitmesinden korkarak; ama korkmaktan daha çok korkarak.. belki henüz salt gözlerden ibaretken iletişim; tensel çekimden aklını alamadan.. tek gecelik değil ama; uyumak birlikte; gideceği anı uzatarak belki.. "hiç gitme"sin isteyerek... tenine karışmak usulca; benliğinden uzaklaşarak; hayal gibi... sanki siz birer gölgesiniz de; siz izliyorsunuz; gölgeleriniz sevişiyor gibi...
    yahut belki bir bahçede; gecenin sesinde dizlerinin üzerine yatarak; saçlarının kokusunu soluyarak... hani; en ufak bir uzaklıkta bok gibi hisseder insan kendini; hep olsun; hep benimle olsun; ben olsun hep..
    yanına giderken bastığını bilemeden belki... yalan olsa da hani.. hiç olmasa...
    bekleyerek; hayal ederek..
    baktığınız deniz aynı olsun istersiniz hani; sanırsınız ki aşkadır inadı; size direnmesinden acır içiniz...
    "ama" lardan nasibini almış bütün yollardan sıyrılmış ona koşarken; kimisi anlam veremez gözü karalığınıza belki; yalandır herşey; siz de bilirsiniz.. hayatınıza dahil etmek; hayatına dahil olmak; hayatı olmak istersiniz yine de; yalnızlıklar içinde tutulup açılmış bir kapının koludur belki gözü karalığınız; bilemezler.. `istersiniz ki tüm biriktirdiğiniz tüm soruların cevabı onda olsun`.... bilemezsiniz... o da bilmez en kötüsü..
    herşey sizi yıldırmaya ayarlanmıştır; anlamazlar; elinizde değildir..

yalandır ama; sizin olsun istersiniz... "bir gelse bir daha gidemez" sanırsınız; öyle ister; öyle hissedersiniz...

yorduğu kadar içinize nedensiz sevinçler de salar aşkınız; gün-gece bilemezsiniz... içinizden bir his "anlıyor seni" der; yalansa da inanırsınız; inanmak işinize gelir..
    umut etmek; kek hamurundaki un gibidir aşkın içinde zira; beklersiniz... kollarınızı boynuna dolayıp; gözlerinin taa içine bakıp adınızı söyleyişini duymayı beklersiniz; "bir gün" diye... sesini seversiniz; en çok adınızı söylediğinde.. sizi anlamaz kimse; o da hatta.. bilemezler ki; gerçekten; elinizde değildir......"

"güzelsin ah güzelsin...."
  • "yalansan, yalanı severim elimde değil"

bu derece bir teslim olmuşluğu en son ezel dizisinde gördüm, "sakın tek bir kelime daha edeyim deme, sakın tek bir yalan daha söyleme. niye biliyor musun? cünkü inanırım." dedi ya abi, ben artık bu şarkıyı da bir ömür dinler, diziyi de gittiği yere kadar izlerim. aşka inanmam ben pek, ama yalanlara iyi inanırım.
  • dibine kadar sevmenin nasıl birşey olduğunu insanın yüzüne yüzüne, acımadan vuran şarkıdır. bizi bitiren şeyleri sevdiğimizin kanıtıdır. acı çekeceğimizin göstergesidir. ve elimizde değildir...
  • harun kolcak'la bendeniz'in (tanrim, bu kizin dogru duzgun bir adi yok mu?) soyledigi bir sarki. beste harun kolcak'indi, duzenleme ise %90 ihtimalle iskender paydas. sarkinin en can alici yeri, harun'un soyledigi

ne olur gulme, gulme,
    yapamiyorum..

kismidir. hakkindaki zaten ayyuka cikmis soylentileri daha da korukler.
  • "..görür görmez deliren ihtiyaçlar elimde değil.." sözleriyle engelenemez sarılmayı, öpmeyi ve koklamayı akla getiren parça
  • "ben yorgun, sen guzelsin."

hep oyle olmadi mi? ben senin pesinde kosmaktan, iliskiyi toplamaktan bitap, yorgun. sense bana butun yorgunlugumu unutturucak, nefesimi kesecek gibi...

"yalansan, yalani severim."

oyle olmadi mi? ben seni yalan oldugunu bile bile sevmedim mi? sevmiyo muyum?
    duydugum en guzel yalan sensin be...

icime oturan vega sarkisi.
  • çağırmamıştı, gittim. elimde değildi. gözleri gözlerimde, aklı başka yerdeydi. tutamadım kendimi, sordum. farklı cevaplar umduğum sorulara her defasında farklı cevaplar buldum. tuttum, cevabını bildiğim halde aynı soruyu bir daha sordum.

"elimde değil." dedi.

elimi eline uzattım.

"elimde değil." dedi.

tuttum elini yüzüme götürdüm.

"elimde değil." dedi.

çıkardım kalbimi yerinden avucuna koydum.

"elimde değil." dedi.

"elinde değil" dedim içimden. "gel" dememişti. "git" de demedi. döndüm arkamı gittim, elimde değildi.
  • "adımı yüzüme söylersin." sözü bünyede travma yaratan deli, manyak, kusursuz şarkı.
hesabın var mı? giriş yap