• saç kurutma makinesi ile ayak ısıtmak gibi gizli kaçamakları vardır.
  • gece uykuya dalma sırasında da sorun yaşayan bünyelerdir. yatarken bağdaş kurarak poponun ısısını ayaklarına geçirerek bu sorunu en aza indirgerler.
  • aynı zamanda burunları da ısınmayan insanlardır bunlar büyük ihtimalle.
  • incitilmemesi ve sürekli "aa senin ellerin de sogukmuş ısıtalım o aman ekieki" şeklinde tepki verilmemesi gereken insanlardır. hayır zaten üşüyoruz, bir de ortamda soğuk espriye gerek yok. bu öyle sevimsiz bir durumdur ki: askılı penyeyle yatıp(kendisiyle sevişmeden, sadece giyerek), ayakları bir türlü ısınmadığı için, uykudan uyanıp çorap giyen insanlar da çıkar bu gruptan. evde, kaldıkları arkadaşlarında alay konusu olurlar. hatta uyku çorapları bile vardır, ayagında o çorap olmazsa gece bedenine karlar yağar, daha fazla yazamicam.
  • her tokalaşmada şu espriye maruz kalmaları muhtemel insanlardır ;

(bkz: elin buz gibi götün karpuz gibi)
  • kalpleri sıcak insanlardır.
  • böyle vakalarda sebep demir eksikliği, kansızlık veya başka bir hastalık değildir çoğu zaman. bu saydıklarım doğuştan doktor halkımızın koyduğu teşhisler. durum çoğunlukla patolojik değil fizyolojiktir. [yine de tahlil yaptırmalısınız]

vücudun ısınması için kan dolaşımına ihtiyaç var. kalp bunu tasarruflu/optimal kullanır. eğer kalp vücudun dinamiğine yetersiz kalırsa perifer dediğimiz el, kol ayak bölgelerden kanı çeker, daha çok ihtiyaç olan beyin gibi organlara gönderir. (sözlük yazarı dr.naif hayvan'ın yorumu)
  • annemin deyişiyle , ellerini ölünün götüne soksak diriltirler. bilmiyorum neden sözlük ama çok üşüyorum. her yere patiğimle gitmektende bıktım, alışın insanlar, demirim yok kanım yok eksiğim , imalat hatasıyım!
  • hoş bir hanımefendi, çıtır bir kızcağız iseler elleri ve ayakları hohlanmak suretiyle ısıtılası insanlar.
  • kışın, yorgan altı bile soğuk olurdu ben küçükken. ayaklarım üşürdü.
    ben küçükken babaannemle yatardım bazen.

babaannesinin, küçükken buz gibi ayaklarını ayaklarının arasına alarak ısıttığı, öylece uyuklamış insandır.

özlüyorum onu.. ben küçükkeni..
    sıcak ayaklı babaanneyi.
hesabın var mı? giriş yap