• muhteşem şarkıları olan, romantizmin kralı olarak bildiğimiz, elves presley'nin ekürisi.

2012 yılındaki eurovision'da love will set you free gibi muhteşem bir şarkıyla yarıştı, sonuç: sondan birinci.

müzik algısının ve yeni neslin farkının günümüzdeki yansıması.
  • (bkz: a man without love)
    edit: teşekkürler prensesateh
  • aquarius-let the sunshine in

sonuna bayılıyorum şarkının. 'let the sunshine in' giren kısmı.

rahmetli babamın en sevdiği şarkılardan biriydi.

tom jones ile beraber bende yeri çok ayrı olan hint asıllı ingiliz şarkıcı.
  • bıkmadan dinlenir, "keşke o dönemde yaşasaydım" dedirtir.

https://music.youtube.com/…0wwaa3ofa4&feature=share
  • ingiliz olduğuna inanmakta zorlandığım (hint asıllıymış yeni öğrendim) son derece latin havalar kokan hoş sesli hoş tipli efsolardan biridir. spanish eyes söylese de dinlesek dedirtendir.
  • altmışlı yıllarda ünlü olmuş ingiliz pop şarkıcı. bu isimde, 1854-1927 yılları arasında yaşamış alman bir besteci de var. hansel ve gretel adlı opera eserinin bestecisi.
  • halihazırda plak koleksiyonumda yer alan "a man without love" isimli albümünün yanına bugün "last of the romantics" isimli albümünü de ekledim ki şu an odamda konser vermektedir. sesini pek bir seviyorum zira "can't take my eyes off you" isimli parçayı kendisinden daha iyi icra eden sanatçı keşfedemedim şu ana kadar. ayrıca frank sinatra gibi gençlik dönemlerinde kadınlar üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu merak ediyorum. 1960-80 yılları arasında çıkarttığı albümlerde kullanılan kapak resimlerinde oldukça karizmatiktir. keşke frank sinatra'nın şu canlı performansı gibi bir video arşivlerde bulunabilse idi. her neyse şimdi sıra "the last waltz" isimli albümü koleksiyona eklemede.

şu güzelliğe bir bakın hele;
    görsel
  • zamanın birinde bir platformda engin berk hummerjip diye bir nick görmüştüm, yarım yarım yarılmıştım, altı ay boyunca aklıma gelirdi, olur olmaz her yerde gülmüştüm, o nickin isim babasıydı büyük ihtimalle.
  • (bkz: eddie izzard) harika anlatıyor isminin hikayesini.
  • bugün izmir'in dağlarında tek başıma lanet olası bir burjuva gibi gezerken telefondan son ses "a man without love" şarkısını açtığım sanatçı.1.5 litrelik cold brew kahveyi kafaya dikerek içerken o kadar iyi gitti ki ilk fırsatta tekrar yapacağım.
hesabın var mı? giriş yap