• yakında lansmanı yapılacak bir finansbank projesi. ilginç olacak.
  • türkiye'de ilk kez finansbank tarafından sunulacak yeni bir bankacılık anlayışı. galiba bu kez gerçekten ilginç olacak.
  • havale ücreti, eft ücreti, hesap işletim ücreti olmayan ama anladığım kadarıyla şubenizin de olmadığı yepyeni bir bankacılık. benim gibi boku püsürü internetten yapan ama eft ve hesap işletim ücretlerine ölümüne sinir olanlar için çogzel düşünülmüş bir şey.

ek: fatura ödemeleri de ücretsizmiş. atm'lerden para çekmek mümkün ancak yatırmak şimdilik değilmiş -ileride olacakmış-.
  • akbank direkt gibi bir şey.
  • değişik bir proje. denenmeli. müşteri gizliliği konusunda çok hassaslar.

edited: ufak bir yanlış anlaşılma düzeltildi. enpara ekibine ilgi ve alakaları için teşekkürler.
  • bugun formlarini doldurup basvurdugum proje. hem islem ucretleri konusu hemde icimdeki husnu ozyegin sempatisi (hala azinlik hissesi var) daha ilk gununden basvurmama sebep oldu. hadi bakalim hayirlisi artik..
  • tv'de dönen reklamları hoşuma gidince girip bakayım dediğim site.

akbank direkt'ten oldukça farklı bir izlenim verdi. direktin başvuru formu 40 sayfa iken 4 sayfalık formu 2 dakikada doldurup müşteri olabildim. vadeli hesap faizleri piyasanın üzerinde gözüküyor, masraf ve komisyon olmaması ise çok şukela.
  • linki yok mu diye üşenenler için adresi şudur: https://www.finansbank.enpara.com/
  • hiçbir zaman hesap işletim ücreti, eft, havale ücreti, fatura ödeme, otomatik ödeme talimatı ücreti almayacaklarını söylemişler. şu haliyle mükemmele yakın duruyor. ama önemli bir eksiklik var, o da kredi kartı ürünü bulunmaması. kart aidatı ücreti olmayan bir kredi kartı da çıkarırlarsa başka bankalardaki bütün hesaplarımı kapatır, diğer kredi kartlarımı iptal eder, temelli yerleşirim buraya.

kıssadan hisse: bir an önce kredi kartı çıkarın arkadaş!
  • bu gün ziraat bankası şubesinde 13:48'de numara aldım 16:58'de sıram geldi, hesap açabildim(gss primlerini internetten yatırırım umuduyla yaptım bunu)

iş bankası kartımın magnetik şeridi bozulmuş, faks çekmem lazımmış.(deli gibi etrafta faks çekebilen yer aramam lazım)

garanti bankasını severim ama eksik bilgi mi ne varmış, hesap kapamak veya yeni karta başvurmak için şubeye gitmem lazımmış.

sonunda bir banka zamanın ruhunu yakalamış olabilir, sıradan bir websiteye üye olur gibi üye oldum, kendileri gelip işlemleri tamamlayacaklarmış. hesap işletim ücreti ve eft/havale ücretleri yok diyorlar. e-mail ile bilgilendirme ücretsiz, sms ile bilgilendirme ücretli. bence çok mantıklı.

hadi bakalım, finansbank nasıl bir bankaymış görelim.
hesabın var mı? giriş yap