• bazı kadınlar tarafından gerçekle$tirilen eylem. sebebi olarak da, "alı$mak lazım" diyebiliyorlar.
    topuklu ayakkabi giyip yuruyemeyen kizlardan olmamak için belki de, bilemiyorum.
    ama yapmayın yahu, en azından evde eziyet etmeyin kendinize, yazık günah...
  • üst komşumuzun metreslerinin özellikle gece yarıları mütemadiyen yaptıkları sinir bozucu ve uyku kaçırıcı eylem. hiç anlaşılmıyor yani karısı olmadıkları o derece titiz bir çapkındır sevgili komşumuz.
  • küçücük minicik kız çocuklarının annelerinden izinsiz yaptıkları şey.

özellikle anne evde yoksa ya da evde herhangi bir işle meşgulse önce annenin makyaj malzemeleri yüze göze bulaştırılır, sonra ayakkabı giyilir hatta mümkünse ayakkabının en yüksek topuklusu seçilir. evin içinde tur atılır, anneye yakalanınca bi temiz azar yenir. bir sonraki fırsatta hemen tekrarlanır.
  • çocukken yapılan eylem. o zamanlar insan topuklu ayakkabı giymeyi büyümekle eş tuttuğundan sanırım inanılmaz zevkli bir olaydır çocuk kişi için. annesi evden ayrılır ayrılmaz onun topuklu ayakkabılarını giyen bir çocuk olarak giyince boyumun uzamasının, ayakkabılardan gelen o tıkırtının inanılmaz hoşuma gittiğini hatırlıyorum.
    anılaar, anılaar..
  • dışarıda topuklu ayakkabı giyemeyenlerin (uzun boydan dolayı aşırı dikkat çekimi, topukluya alışık olmama sebebiyle yürüyememe vb sebeplerle) arada sırada yaptıkları bir aktivite. nasıl bir his olduğunu merak etmek dolayısıyla gerçekleştirilir; olur öyle şeyler, sakin.
  • eger topuklu ayakkabi ile yeni tanisiliyorsa, insan icine cikmadan once kesinlikle yapilmasi gereken, yararli bir eylemdir. ama bu bir aliskanlik haliyse, kisi her zaman topuklu ayakkabi ile dolasiyorsa ayni eylem, ayakta sekil bozukluklari ile geri donus yasatacaktir.
  • alışmak için yapılmasına hiçbir anlam veremediğim şey. her ayağın bir topuklu ayakkabıya tahammül süresi var, bu kıymetli ve kısacık` :en azından benimki böyle` sürenin çok kıymetli bir kısmını evde geçirip sokağa şiş ayaklarla çıkmak nasıl bir düşüncedir anlayamıyorum. "kainatı ben yaratmış olabilirim" havasındaki ilk adımlardan, koşa koşa eve dönüp daha apartman kapısında topuklulardan kurtulmaya uzanan süreçte değerli nanosaniyelerinizi evde harcamayınız, günah.
  • özel bir günde giyilmesi gereken ayakkabının ayağın nerelerini acıtacağının görülüp ona göre önlem almaya çalışmak için yapılabilecek eylem ya da bunun gibi şeyler işte.
  • beren saat'e her gün birkaç saat boyunca mecbur edilmesi gereken egzersiz.
  • son donem turk dizileriyle iyice gozumuze sokulan yeni bir kadina yonelik siddet yontemi. misal yaprak dokumunun son bolumunde ferhunde'nin annesi yeni tasindiklari evi yerlestirmis butun gun. koliler acmis, etrafi silmis supurmus, bir de yemek yapmis ustune. "oh en sonunda bitti, ama ben de bittim" derken ayaginda 10 cm topuklu ayakkabilar vardi. galiba senaristler hic ev isi turk ailesinde nasil yapilir, sikir sikir mi giyilinir, yoksa eski bir esofman mi cekilir bilmiyorlar.
hesabın var mı? giriş yap