• hükümeti protesto etti diye 50 bin kişiye sırtını dönüp açıklama yayınlayan, fakat sahadaki oyunculara muz sallayan iki yavşağa sahip çıkan bir yönetime sahip koskoca spor kulübü. sanırım zamanında rıdvan dilmen'in dediği gibi fenerbahçe'yi uzaktan sevmek aşkların en güzeli olacak. en azından bu adamlar elini eteğini çekene kadar.

"lefter'in takımında ırkçılık olmaz, bu ibneleri ömür boyu stada almayacağız" diyemediniz, yazıklar olsun hepinize.
  • yalanları kıvrılamayacak şekilde ortaya çıkınca "görüntülere bakacağız bir şey varsa sert tedbir alacağız" demişler. her taraflarında samimiyetsizlik akıyor be. sizin artık inkar edemeyeceğiniz kadar net kanıt çıkmasaydı yine olayları çarpıtmak, örtbas etmek, gizlemek için her türlü ayak oyunları yapacağınızı cümle alem biliyor.

montajlı görüntülerle ve ırkçılara yalan söyleterek yaptığınız 15 mayıs 2013 fenerbahçe basın toplantısından önce "araştırıp gerekeni yapacağız" deseydiniz olurdu bu iş. artık yalan söyleme şansınız kalmayınca, köşeye sıkışınca yapacağınız hiçbir şey kimseyi tatmin etmez bu saatten sonra kusura bakmayın.

gerçi sizden beklediğim yni çıkan görüntüleri de montajlayıp insanlara yedirmeye çalışmanızdır ama o da çok zor artık.
  • yoneticilerinin kendisine verdigi zarari en buyuk dusmani gelse yapamayacak spor klubu.
  • hala ellerindeki onlarca güvenlik kamerası görüntüsünde sanki galatasaray isinmaya cikmisken muz sallayan taraftarlarının görüntüleri yokmuş gibi açıklama yapmaya çalışan yöneticilere sahip kulup

keşke muzcu taraftarları galatasaraylılar onlar aslında webo ve sow'a sallıyorlardı vs. diye basın önüne çıkarsalardı. komik olurdu ama bu seviyede rezil olmazlardı sanırım.
  • vazgeçilmez sevdamız
  • son yaptıkları açıklama cas davasından ve şike sürecinden tanıdık gelen camia. ortak noktaları ise türkiye zarar görürür. yani demek istiyorlar ki "türkiye zarar görmesin diye her pisliğimizi sümen altı edin, konuşmayın, kurcalamayın".
  • bana entry sildiren, taraftarı olduğum kulüptür. son süreçte didier drogba ile alakalı yazdığım entry'leri sildim. sildim çünkü haksızmışım. tribünlerde hakikaten bahsedilen ırkçılığı yapan pislikler varmış ve benim taraftarı olduğum, çocukluğumdan beri desteklediğim kulübüm bu pislikler hakkında gerekeni yapmak yerine, türlü türlü sözde video/fotoğraf kanıtlarıyla bu adamları savunur duruma geçmiştir.

benim kulübümün savunulacak bir yanı yok. yok çünkü yönetenler, 3-5 çapulcunun yaptığı pisliğin 106 yıllık bir tarihe leke sürmesine göz yummakla kalmayıp, bu lekeye alet olmuştur.

tükürdüğümü yalıyorum arkadaş. didier drogba; sesli isyan ettin ya, helal olsun.
  • deli gibi sevdiğim kulübüm. ancak, kulübüm. yönetim ya da teknik direktörler değişir, oyuncular da değişir. ancak kulüp sevgisi bambaşkadır. böyledir bu, benim için de bir başka takım destekçisi fanatik taraftar için de. holiganlık ayrı, onu sevmem de desteklemem de, o konuyu ayrı tutalım şimdilik.

her zaman söylerim, rakip takımlara karşı hep kinci olmuşumdur. yenilmeyi hazetmem. ancak şampiyon olamazsak da hayatın sonu değildir, bunu bilirim. bir futbol sevdalısını, holiganını da yaralamam, yaralamak da istemem. pek uzak dururum şidddetten ancak aşırı fanatik birisiyim ve zararım kendime. sinirlerim bozuluyor.

şu muz sallama olayına gelmek istiyorum. ırkçılığın canı cehenneme. savunan da en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. yapan, hapis cezası almalıdır. yok hastalıkmış, yok ihtiyaçtan dolayı muz ile geziyormuş, yemezler. ben böbreklerimden rahatsızken cebimde şırınga ile gezmiş adamım. ancak birisine kızdığımda çıkarıp o şırıngayı kimsenin götüne sokmadım, karşımdakini aşağılayacak bir şekilde hareket etmedim. böyle bir şey olamaz, bana kimse bunu inandıramaz. bu işi savunan yöneticiler acil olarak istifa etmeli ve dünyadan özür dilemelidir. ırkçılığın getirileri hapis cezası olmalı, para cezası ya da kınama cezaları değil. nasıl ya da nerede doğacağımızı seçemeyiz. kim babamız olsun ya da annemiz olsun biz belirleyemiyoruz. babamızın ya da ailemizin zengin olmasını doğarken dileyemiyoruz. neymiş, maymuna benziyormuş ve ona muz vermek gerekiyormuş. senin ben vicdanının amına koyayım, afedersin ama o gelişmemiş fındık kadar beynini sikeyim. böyle bir şey olamaz. bunu kabul edemiyorum arkadaş, hazmedemiyorum ya. acil olarak bu kişiyi savunanlar ve bu muzu gösterenler cezalandırılmalıdır. savcılık olaya el atmalı ve en kısa zamanda cezalandırmalıdır. ya da avrupa birliği insan hakları mahkemesine ırkçılığa maruz kalan kişiler başvurmalıdır. kimseye gitmesinler şahit olarak. bir fenerbahçeli olarak bana gelsinler. ben şahitleri olurum. onların nasıl ırkçılık yaptığına ve yöneticilerin nasıl ırkçıları kolladığına şahidim ben.

resmen tuttuğumuz takımdan utanmamıza sebep oluyorlar ve ben burda elim kolum bağlı oturuyorum. olmaz olsun böyle yönetim, olmaz olsun ırkçı taraftar.

ayrıca belirtmek isterim ki, birkaç kendini bilmez insanlığından nasibini almamış taraftar yüzünden koca caminanın taraftlarını genelleme yapıp ırkçı yapamazsınız. biz de sizi katil yapamayız. bunda önce bi hemfikir olalım. zaten sonuç olarak ne ırkçılıktan hoşlanıyoruz ne de futbol yüzünden katil olmaktan. el ele verelim, bu karanlık yüzlü pisliklerden el ele arınalım. başka çaremiz yok, yoksa batıyoruz. bu gemiyi biz büyüttük, biz yaşatıyoruz. birkaç kendini bilmez taraftarın ve yöneticinin oyunu, pisliği ile bu güzel sporu lekeletmeyelim. rica ediyorum.

bir fenerbahçeli.
  • (bkz: #33890397)
  • es keza çocukken bu takımı tutmadığım için yeniden namazlar kılmaya başladım. türkiye'de bir çok insanın futboldan soğuma nedeni olduklarını tahmin ediyorum.

şike davaları,
    ırkçılık olayları,
    stad yakmalar,
    kin,
    nefret,
    kibir...

peki tüm bu gerginliklerden beslenen kim?

fenerbahçe taraftarları şu yukarıdaki maddelerden keyif mi alıyorlar?
hesabın var mı? giriş yap