• 4. bölüme kadar mantık hatalarına rağmen keyifli izledim ama midnight express'den esinlenme bir turkish prison / türk hapishanesi bölümüne dayanamadım.

artık hangi gavur dölünün eseriyse gerçeklikten falan uzak fantastik ötesi bir bölüm olmuş. kazakistana maglev tren getiren bu kafa bizde tek kalmalı odaya sahip ama geceyarısı ekspresi özentili bir türk hapishanesi öngörmüş. zenci jandarma falan da komedisi. adamlar türk hapishanesine zenci sokuyor ve tek dertleri adamın aman neyse yazamadım bile saçmalığı…

baya da bir komedi unsuru olarak kullanmışlar sağolsunlar.

yok mu olm sizin danışmanınız falan amazon dizi yapıyor hayvan gibi detaylara sadık kalmaya çalışıyor ama sizin umurunuzda değil.

arnold dede hattına izliyordum ama bu olmadı.

klavye delikanlısı birileri aranıyor. kampanya başlatalım diziyi yayından kaldırtalım vs istiyorum öyle sinirlendim.
  • arnold fanıysanız ve aksiyon-komedi türü izleyyip kafa dağıtmayı seviyorsanız izleyin. zaten komedi tonu aşırı yılışık bir komedi değil. sonuna kadar film olsa daha iyi diyordum ama aslında finali ile ikinci sezonu daha komik ve heyecanlı geçebilir. özeti cia ajanı bir baba, aile ile alakalı beklenmedik bir gelişme ile yaşanan baba ve kız ilişkisi ile sonunda tüm ailenin bir anda çıkmaza girmesi.

emma rolünü canlandıran (bkz: monica barbaro) yeni celeb crushım. kıza bayıldım.
  • netflix yapımı yeni arnold schwarzenegger dizisi.
    ilk bölüm için yazmam gerekirse; çocukluğunuzun kahramanı bir adam için (bkz: last action hero) izlenebilirliği olan komedi ve aksiyon türünde bir dizi. hikaye klişe tâbi ki. ancak monica barbaro'nun bize debra morgan'a selam çaktıran karakterini ve babası ile diyaloglarını izlemek keyifli.
    arnold yaşlanmış haliyle. ve bölüm süresi bu tip bir dizi için fazla uzun; hakkı en fazla 35 dakika olmalıydı.
    sezon finali sonrası tekrar yazarım.
  • arnold reyizin "yaş yetmiş iş bitmemiş" dedikten, iki günde bitirdiğim, saran dizisi, yalnız hapishane mevzusunda ben de hoşnut olmadığımı belirteyim, o sahnelerde senaristin kulaklarını çınlattım biraz. (bkz: swh)
  • vıcık vıcık aksiyon-şiddet komedisi olmasına rağmen arnold var diye seyrettiğim dizi.

geceyarıları boş boş ekrana bakarak izlenebilse de, şimdilik bitiremedim, bu kadar komiklik fazla.

eski terminatör (arnold) ile yeni terminatör (gabriel luna) yı aynı dizide oynatmaları bile mizah unsuru.

arnold en son ciddi rolünü t2 de oynadı diyeceğim ama onda bile mizah unsurları vardı.

en iyi arnold t1 deki arnold.
  • fularlı bir ekşici olmadığım için beğendiğim iş.

arnold ne yapsa zaten kredisi sebebiyle izlerim.

nerede ne kusur var ne eksik de bulsam eleştirsem kafasıyla izlemeyip keyif aldığım için.

sorry *
  • arnie hayrina bir bolum izlenebilecek dizi. zaten baya uyduruk bir dizi oldugunu anlamaniz icin bolumun hepsini de izlemeniz gerekmiyor.

netflix uyduruk yapimlara parayi bastira bastira kaliteyi her gun daha da asagiya cekiyor. yayinci firmalar arasindaki yaris yuzunden artik ozenilmis, iyi yapim izleyemez olduk. "ne kadar hizli, ne kadar cok yapim cikarirsak o kadar iyi olur" kafasiyla yapilmis isleri izleyerek prim vermemek lazim.

gecmise donun, daha once izlemediginiz cok iyi diziler eminim ki vardir.
  • netflix'in aksiyon sorumlusu arnold schwarzenegger'in https://www.youtube.com/watch?v=qelzhuxezhy aksiyon,casusluk,komedi dizisi. bir çeşit komando (bkz: commando)ve gerçek yalanlar (bkz: true lies)karışımı. sanki commando filmindeki küçük kız büyümüş ve casusluk işlerine bulaşmış görsel babası ile kimliklerini değiştirip yeni bir hayata başlamışlar vb.. işin aile sırrı tarafıda tue lies esintili. arnold dede twitter'ın da türklere teşekkür etse de sadece bir filmin (midnight express) yıllar boyunca bir ülke tarihine, imajına ne kadar zarar verebileceğini ve onarmanın çok zor olduğunu görüyoruz türk hapishanesi bölümünde. zaten kendini ifade etmekte zorlanan bir ülkeyiz. arnold'un kendine has mizahı ile keyifli bir dizi, kasmadan izleyin işte.
  • cheesy popcorn sinifina gore basarili netflix yapimi dizi. genel ortalamaya eglenceli vakit gecirtebilmenin yani sira aralarda ince zekalara hitap eden cerezlik gondermeler de var. bu yoklukta izlenir. puanim 5.5'dan 6.
  • faraday kafesini bilmeyen genius cia ajanıları barındıran dizi. neyse, çerezlik komedi aksiyon tadında dizi.
hesabın var mı? giriş yap