57684 entry daha
  • bir beşiktaşlı olarak (arada bir korelasyon olduğunu iddia etmiyorum, yalnızca belirtmek istedim) pek hazzetmediğim bir futbol takımı. ancak bir konuda hakkını vermek için başımdan geçen dandik bir anıyı paylaşmak isterim.

ingiltere'nin küçük bir şehrinde yaşıyorum. nüfus fazla olmadığı için bir süre sonra bazı insanlara artık aşina olmaya başlıyorsunuz (istanbul'dan taşınan biri olarak baya garipsediğim durumlardan biri olmuştu zira aynı şehirde yaşadığım halde 20 yıl boyunca denk gelmediğim arkadaşlarım doluydu orada yaşarken). şehirdeki evsizler ve dilenciler de zamanla bu kategoriye girmeye başlıyorlar. bu evsiz arkadaşlardan bir tanesine ara sıra bozuk para veya yiyecek bir şeyler veriyorum denk geldikçe. geçen günlerden birinde trenden inmiş eve yürürken yine karşılaştım kendisiyle. bu kez para verip geçmek yerine biraz sohbet ettim, geceleri nerede geçirdiğini, bu durumdaki insanlara yardımcı olan bir kuruluş olup olmadığını sordum vs vs. neyse bu esnada aksanımdan ingiliz olmadığımı anlayıp aslen nereli olduğumu sordu. türk olduğumu söyleyince aa galatasaray da türk takımıydı değil mi evet biliyorum falan filan demeye başladı, benim de canımı biraz sıktı sağolsun akşam akşam*

yani kısacası bu takımı 90.000 nüfuslu bir ingiliz şehrindeki evsiz adam bile biliyor arkadaşlar. sezarın hakkı sezara. bize de yazıklar olsun*
  • kimsenin sesi çıkmıyor, yavaş yavaş abdurrahim albayrak yönetime geri geliyor. çıldırdı mı insanlar? biz tepki koymaya şimdiden başlamazsak sessiz sedası gelecek yönetime.

bu takımın yaşadığı bütün transfer rezilliklerinde kendisi yönetimdeydi. yabancıların huzurunu da bozacağına da eminim.

erden timur referansı ile bu takıma gelen yabancıları nasıl albayrak’a yönettirmeyi düşünürsünüz? ismail kartal’ı getirin madem.
  • mauro emanuel icardi rivero transferi ile bir futbolcu almaktan fazlasını, parayla yapılamayacak şeyleri kazanmıştır.

şu anda ilkokullular, çocuklar cayır cayır ellerini kulaklarına götürüp "aşkın olayım" diye bağırıyor. maç öncesi seremoni için rakip futbolcu forması giyen çocuklar "icardiiiiiiii" diye bağırıp ona koşuyor.

bakın beyler... bunu parayla yapamazsınız. yapılsa ali yapardı. bu başka bir şey. "dzekooooooo" diye parayla bu çocukları koşturamazsınız. çocuk en safıdır. neyi severse ona gider. çocuk da icardi'yi seviyor.

bir nesli galatasaraylı yaptı bu adam. 100 milyon euro versen yetmez buna.
  • 70'lerin karadeniz fırtınası trabzonspor'unu
    1989'un 103 gollü fenerbahçe'sini
    1990'ların namağlup beşiktaş'ını
    2000'in uefa kupası şampiyonu galatasaray'ını
    2000'lerin alexli, appiahlı, anelkalı fenerbahçe'sini
    2010'ların drogba, sneijder, melolu galatasaray'ını
    2010'ların talisca, aboubakar, q7'li beşiktaş'ını

geride bırakan 2023-2024 galatasaray takımı. türkiye ligi'nde şu anki galatasaray'dan daha güçlü kadrolar, daha iyi futbol oynayan takımlar olmuştu. ancak hiçbirinin bu kadar uzun süreli galibiyet serisi ve puan rekoru olmamıştı.

üst üste 15 galibiyet,
    bitime 4 hafta kala 93 puan.
  • ailemin çoğunluğu fenerbahçeli ve çocukluk dönemimde benim de fenerbahçeli olmam için yoğun bir çaba sarfettiler. futbol okuluna yazdırma, bilgisayar alma ve daha nice büyük hayalime “fenerbahçeliyim” demek kadar uzakken, inattan olacak çocuk aklımla hepsini bir kenara ittim. ilk formam sahte bir metin oktay formasıydı, o günden beri nice sevinç yaşattı bana galatasaray. hayatımın en dibe vurduğu dönemlerde tarifi mümkün olmayan sevinçleri yaşattı bana galatasaray. güvendiğin bir şeyin güvenini boşa çıkarmaması, hevesini kursağında bırakmaması ve nihayetinde kazanacağını bilmek… kelimelerle ifade edilemeyecek kadar mükemmel bir his. ali sami bey, gündüz kılıç, metin oktay, turgay şeren, metin kurt ve nice efsanenle var ol galatasaray. “kültür simgesi galatasaray, sporun beşiği galatasaray!”
  • muslerası olan süper lig pompacısı.

bu adamın yerine günay, ismail, eray gibi kalecileri düşünün maç bugün 3-1 3-0 ads galibiyeti ile biterdi.

genzo wakabayashimiz canımız ciğerimiz.

maç 0-1'ken yaptığı öyle bir kurtarış vardı ki yüzde yüzlük golü önledi ve o top tıpkı geçen sezon istanbulspor maçında nelson'un müdahalesi ile dönüp gol olan pozisyonun dejavusu oldu.

zaten kurtarır kurtarmaz bağırarak bizim oyunculardan birinin ensesine patlattı ne güldüm amk.*
  • engelle engelle bitmiyor feto feto, fiti, cimııt diye aglayan dalyaraklar basliginda, kudurun mayislar bizim.
  • 3 attık, averajı aldık, puan farkını 7 yaptık, icardi'yi gol krallığına, mertens'i asist krallığına oturttuk, üst üste galibiyet rekoru kırdık...

bu sıcakta anca bu kadar keyiflenebilirdik.

şu da var (bkz: #148425856).
  • bu sezona kadar son 5 haftasına lider girdiği bütün sezonlarda şampiyon olmuş takım. bu sezon da tanrının inayetiyle bu seriyi devam ettirecektir umarız.

lan sikicem ne tırsak adamlar çıktınız aq. yok kazanma ihtimalimiz kalmamış da, yok geçmiş olsunmuş da. memleketin en çok takip edilen sosyal mecralarından birinde daha maç oynanmadan ne demoralize ediyorsunuz oğlum milleti? kafanız mı güzel sizin? ha böyle deyip ters algı yaratıyorsanız o da yakışmıyor, ne gerek var fenerli fenerli hareketlere?

gece gece takımın başlığına bir giriyoruz, bahattin'in fendi bizim takımı adana'dan önce yenmiş meğerse aq. her girdide ayrı bir ağlama. yeter lan.
  • hakemi falan konuşmayın artık. unutmayın ki şampiyon olamadığımız zaman değil fenere benzediğimiz zaman yeniliriz. sadece işimize odaklanarak, başarısızlıklarda rasyonel analizler yapıp doğru teşhisler koymaktır bizi biz yapan. başkaları gibi algılarımızda boğulmayalım.
33 entry daha
hesabın var mı? giriş yap