• mahalle mektebi (selanik)
    - şemsi efendi okulu (selanik)
    - selanik mülkiye rüştiyesi ( selanik)
    - selanik askeri rüştiyesi : 1893 – 1895 ( selanik)
    - manastır askeri idadisi: 1895 – 1899 (manastır şehri makedonya)
    - harp okulu: 13 mart 1899 - 10 şubat 1902 (istanbul)
    - harp akademisi: 1902 - 11 ocak 1905 (istanbul)

yeterli sanırım.
  • akitlerin kapısından bile geçemeyeceği üniversitedir. kütüphanesinde 3000 üzeri kitap bulunan adamın okuduğu okulu sorgulama salaklığıni da göstermeyin bence.
  • bi de salak salak şekilli süküllü imlalar kullanmış. gazi mustafa kemal atatürk diyeceksin.
  • harp okulu, bugünkü adıyla (bkz: milli savunma üniversitesi). üstüne harp akademisi.

(cevabı alan çomar ağlayarak uzaklaşır)

not: harp akademisi yazmıştım, aslında üniversite dengi olan harp okulu. harp akademisi ise kurmaylık için gidilen akademi. uyarı için karanfilli pekmez'e teşekkürler.
  • o değil de, bir diploma vardı hani?

dedirten saçma sapan başlık. insanda biraz haysiyet olur diyeceğim ama şu 15 senede en ufak bir kırıntısı bile olmadığını defalarca gördük yaptıklarınızla, söylediklerinizle.
  • gerizekalıların kapısından bile geçemeyeceği okullardır. taaa o yıllarda üstelik. ve yürek, evet çoğunuzda olmayan yürek... yürek isteyen bir yol seçmiştir eğitim hayatında. kesip attığı tırnak olamayacaklara dert olmuş bugün... siz atatürk'ün sümüğü olamazsınız.
  • (bkz: harbiye)
  • başlığı açanı tutup harp akademisinin kapısına bağlıcaksın. gerizekalı aq. böyle lavukları sözlükte tutuyolar. ben 14 bin sıra bekliyorum....
  • harp akademisi demek enstitü demek, yüksek lisans demek sivilceye tercüme edersek, dolayısıyla atatürk sadece üniversite mezunu değil aynı zamanda yüksek lisans yapmış da sayılır. annadın?
hesabın var mı? giriş yap