• yahu hükümet yüzde 11 enflasyon açıklıyor ayakta seviyor hepimizi, burası net eyvallah.

muhalefette yüzlerce vekil , onlarca il başkanı , yüzlerce ilce başkanı , mahhale örgütleri delegeler vs. oturup tek tek yazarak tüikin kullandıği ürünlerle gerçek enflasyonu açıklamıyor.

çıkıp yüzde 45 enflasyon demek değil mesele bunu ağzı olan yapar. bir ekip kurup internet ortamında karşılaştırmalı bir rapor açıklamak. herkesin kontrol edebileceği veriler vs.

bu ülke her yönden fethedilmiş. allah kitap diyip götürenlere karşı sırf alevi diye desteklenenler.. resmen fetret devri yasiyoruz. sorarlarsa kılıçdaroğlu iyi adam , melaike.
  • muhalefet iktidarın gizli ortağıdır. şimdiye kadarki tüm icraatı, icraatsızlığı bunun net kanıtıdır.
  • başlıca sebze ve meyveler, süt ürünleri, kahvaltılıklar, et, tavuk, kuruyemiş, içecekler, bakliyatlar, sabun, şampuan, deterjan, elektrik,su, doğalgaz, toplu taşıma, vs. gibi ürünlerin olduğu dar kapsamlı temel giderleri kapsayan enflasyonu bulup açıklamamak gerçekten aptallık.
  • menemen hesaplamasına göre yıllık enflasyon artışı % 12.87 civarıdır. gerçek enflasyon ise %22.50 dolaylarındadır.
    itiraz edecek olanlar enflasyon yüzde 11,8 iken elektriğin neden yüzde 30 arttığını bir düşünsün. doğalgaz olayına hiç girmiyorum bile.

eğer pinpon topuna ve yazın kömür fiyatına göre hesaplarsanız enflasyon hükümetin dediği gibi % 10 civarıdır.
  • akp bir tarafa, chp de bu ülkenin kanayan yarasıdır ve işe yarar bir muhalefet becerileri yoktur.. bu kadar senedir bizi bu boş beleş yapıya oy vermeye zorlayanların ta...
  • muhalefetin çok büyük eksikliğidir. elinizde kadro yoksa söyleyin..
  • --- spoiler ---

muhalefette yüzlerce vekil , onlarca il başkanı , yüzlerce ilce başkanı , mahhale örgütleri delegeler vs. oturup tek tek yazarak tüikin kullandıği ürünlerle gerçek enflasyonu açıklamıyor.
    --- spoiler ---

tük'in kullandığı ürünler ile enflasyon hesabı yaparsanız tüik'in bulduğu değere ulaşır inanmadığınız tüik'i tasdik edersiniz. tüik'in açıkladığı enflasyon rakamına inanmamanız o rakamın yalan olduğu anlamına gelmez. hesaplamada kullanılan kalemlerin sizlerin hayatında yer etmediği, günlük yaşantının gerçeklerini yansıtmadığı anlamına gelir.
  • muhalefet hâlinden memnun.
    birleşik kamu-iş konfederasyonu’nun ar-ge birimi kamu-ar’ın, ankara’daki pazar ve marketlerden düzenli olarak derlediği fiyatları esas alarak yaptığı “halkın enflasyonu” araştırması var, aylık yayınlanan.
    son rapordaki yıllık enflasyon değeri 28% idi. benim hesabımla da uyumlu.
    edit: 108930666 bu entry'de yazar muhalefet hâlinden memnun yazanların gerizekalı olduğunu veya öyle taklit yaptığını belirtmiş. aktroll vb de olabilirmişiz.
    şahsen hiç siyasal görüşümü yansıtan bir partiye oy veremedim anti akpli olarak oy vermekten.
    seviyesine inmeden yanlış ifadelerini düzeltelim.
    -muhalefetin işi midir enflasyon hesaplamak demiş: devlet kurumlarının güvenilir olduğu ülkelerde tabii ki değildir. ancak bu ülkede ne büyüme rakamları, ne işsizlik rakamları, ne enflasyon verileri güven vermiyor. dolayısıyla muhalefet olarak çıkıp biz hesapladık gerçek rakamlar bunlardır diyerek bir kayba uğramayacakları gibi, bu işi biz muhalefet iken sınırlı imkânlar ile bile sizden daha doğru yapıyoruz imajı oluşturabilir.
    -chp isterse mevcut imkanları, teşkilatı ve üye işadamları vasıtasıyla excel bile kullanarak bu veriyi tutar ve hesaplar. salak saçma afiş vb basacağına, aptal saptal yerlere para harcayıp kendi iç dinamiklerini zengin edeceğine, bu tarz çalışmaları gayet tabii yapabilir. ama niyetler iktidar olmak değil, chp'nin ekmeğini oturdukları yerden yemek bir çoğunda. vizyon dar. biri iktidara gelip yemek istiyordu başardı, diğeri muhalefette yediğim bana yeter diyor.
    -kiliçdaroğlu çıkıp açıklama yapmış defalarca: kılıçdaroğlu'nu keçiören'de cebine dolmuş parası koyup bıraksan chp genel merkezine bile dönebileceğinden şüpheliyim ben. kendi yerine muharrem ince'yi cumhurbaşkanlığına aday göstermesi zaten ne kadar koltuk sevdalısı olduğunun göstergesidir. asla yönetim hayalî ve planı olduğunu düşünmüyorum. halkta da karşılığı olmayan anti akplilerden oy alan bir partinin koltuk sevdalısıdır.
    -günümüzün en büyük sorunu bu beklentiymiş: ulan karşında atı alan uskudar'ı geçti kafasında adamlar var bunları her fırsatta rezil etmezsen, doğruları bıkmadan usanmadan halkın gözüne sokmazsan nasıl iktidar olacaksın? yarışı kazanma ümidin tamamen rakibinin sıçması üzerine kurulu. böyle başarı gelir mi? böyle statükolar yıkılır mı? sen devlet kimlerin eline geçmiş, ne hâle gelmiş, geleceği nasıl karanlık görünüyor farkında mısın? gerekirse sen bile enflasyon hesaplayacaksın kazmanot.
  • millet zaten hesaplıyor merak etmeyin siz.
  • salla başı al maaşı muhalefeti olduğu için. nasıl bir çözüm gerekiyor bilmiyorum bu muhalefetin hükümete saldırması için? muhalefet maaşlarını yarıya filan indirsek belki faydası olur?
hesabın var mı? giriş yap