• konya’da bu röportajı veren kuryenin, getir firması tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkarılması olayı.

kaynak1 kaynak2 kaynak3

getir? neden işten çıkardınız çocuğu? söyledikerinde 1 cümle değil 1 kelime yanlış var mı? resmi bir açıklama yapacak mısınız?

(bkz: getir)

(bkz: getir boykotu)

dipçe-1: 12.11.2021 tarihli getir açıklaması

dipçe-2: 12.11.2021 tarihli (getir açıklamasından sonra) kurye açıklaması : "evet getir beni işten attı".

dipçe-3: bugün bir getir kuryesi arkadaşı yakaladım konuştum.
    ben: - abicim sosyal medyada sizin 14 saat çalıştığınız söyleniyor doğru mu? 7-8 saat mesainiz olduğunu söyleyenler var??
    kurye: - silktirsinler abi onlar, sabah 8, akşam 1 çalışıyouz. 12 saat zaten çalışmak zorundasın. 12 saatten sonrası artı senin için. bizler esnafız, bağkurlu gibi düşün abi.
    ben: sigortanız? kaza maza yapsanız n'oluyor?
    kurye: - abi bu gördüğün depo da bir esnafın. bu adamda getir'den franchising alıyor. bizlerde bu depo sahibine esnaf olarak hizmet veriyoruz öyle düşün. bağkur sigortamızı kendimiz yatırıyoruz. kaza mı yaptın. motorun tüm masrafları bana ait. öldüm parçalandım getir'in hiç bir sorumluluğu yok. adamlar tüm düzeni kurmuşlar. bize bir şey olsa getir en ufak bir sorumluluğu yok.
    ben: - peki kazancın nasıl yeterli mi?
    kurye: - abi 13-14 saat çalışıp 10 bin lira alsan n'olacak. hayatın silkiliyor haftanın 7 günü.
  • işiyle ilgili en ufak bir şikayette bulunmamış, ülke ekonomisini eleştirmiş ve çok haklı bir gencin işten çıkarılma iddiası. sözlük bu genci yarı yolda bırakmaz tabii.
  • getir pandemi sırasında sağlam prim yaptı ama eğer bu konu doğru ise ekşi bu konunun peşini bırakmaz. hadi arkadaşlar. bastırın....
  • bye bye getir.

bir daha bizim eve getir-me.
  • kuryenin işe iade davası açıp getir'den yüklüce bir tazminat almasıyla sonlanmasını dilediğim saçmalıktır.
  • o “bubayin telefonu var mıydı” diyen amca bu ülkenin özeti malesef.
  • iş sözleşmelerinde genellikle medya kuruluşlarına vs. izinsiz olarak röportaj vermemek gerektiğine imza atıyor işgörenler, bilginiz olsun. sabah akşam ülkedeki hem siyasetçiyi hem halkı "hamaset düşkünü" olarak eleştirip duran ekşici dostlar da hamaset yapıyor. üzerindeki iş kıyafetiyle beyanda bulunamaz, "onu dememiş, bunu dememiş" diyemezsiniz. söylediklerinin doğruluğunu araştırmak yerine her yerde ve burada da olduğu gibi kakafoniyle hareket edecekti herkes, bu video gündeme düşmüş olsaydı. sonra? sonrası manipülasyon ve bir sürü ticari ve itibari kayıp. dünya sizin pembe bulutunuz kadar dümdüz değil.
  • getir'in şapkasını önüne koyup düşünmesi gereken mevzu.

enine çizgili tişört giyen, '' bunlar amariganın oyunu yiğenim '' diyen tiplere mi oynayacak, yoksa insan gibi yaşama peşinde olan ve konuşmayı bilen insanlara mı ?

ilki ise direkt silerim, gider kendim alırım ne lazımsa.

benden demesi.
  • sözlük bu adamı yarı yolda bırakır. zaten bu adama iş vermek sözlüğün görevi değildir. getir bu adamı ne akla hizmet işten çıkardı bilmiyorum ama işgüzarın biri yapmıştır. adam doğru söylüyor. ne desin, ekonomi muhteşem mi desin abi? he getir'e göre ekonomi iyi tabii, orası da ayrı mesele.
hesabın var mı? giriş yap