• unutulmaz cartel repliği.
  • bu sozdeki en ironik nokta, sozu soyleyen kisinin kendi icindeki muglakligi, supheyi ifade ettikten sonra*, karsisindakine "yoksa suphen mi var" diyerek agresyon yapmasidir. kisinin sizofren olmasi da bir olasilik bittabi.
  • az önce hatırladığımda "ben sözlükte niye bunu kendime nick seçmedim" diye üzen replik
  • erci-e'nin -ve aslında rapin- diyalojik* diyalogsal işte her neyse yaklaşımından bir kuple. sadece başkasıyla diyaloga girmez erci-e, kendiyle didişip durmaktadır. yoksa bana anadollu şarkısının cdsini yollamış falan diye söylemiyorum...
  • cartel'e saygımız sonsuz, sözlerini yargılamak haddimize değil ama insan düşünüyor: ' ulan adam 'gibi geliyor' diyor yani kendisi zaten emin değil söylediğinden sonra dönüp bana 'yoksa şüphen mi var?' diyor'
  • 1995 yılından beri en sevdiğim soru cümlelerinden biri. şimdi bu yaz için yaptığım tatil planını düşünürken (road trip) aklıma geldi, 1996 çıkışlı yine cartel'e ait olan kapıkule şarkısını dinledim. sonra yeri gelmişken bir de cartel dinleyeyim dedim. pantomim esanslı klibi izlerken erci-e söyleyince tekrar beynimden vurulmuşa döndüm. fena nostaji oldu. eskiden lisede hoca bir şey sormak için kalk dediğinde, kalkar sonra şöyle gözümü kısıp, "gibi geliyor yoksa şüphen mi var?" diye cevabımı tamamlardım. ya da eshot şoförü pasonu göster dediğinde üniformamı gösterip, "gibi geliyor yoksa şüphen mi var?" derdim. annem, oğlum sen mi geldin diye içeriden bağırdığında yine "gibi geliyor yoksa şüphen mi var?" diye cevaplardım. ota boka gidiyor. çogzel.
  • arada kullanmayi sevdigim cartel den yurutme kalip.

ciddi birsey anlatip anlatip, sonunu sulandirmak icin birebir, hem kullanmasi da zor degil..
  • aslında "kaç kere söyledik biz çocuk sanaa..." şeklinde devam eden söz öbeği.
  • 90'larda çocuk olanların dimağlarına açılmış dev bir yaradır.

belki de şarkının bir tek bu cümlesini anlayabiliyor olmasaydık şimdi "gibi geliyor bana" ile bitecek tüm cümleleri "yoksa şüphen mi var?" şeklinde tamamlama dürtüsü hissediyor olmazdık gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
hesabın var mı? giriş yap