• rapidshareden birşey indirirken durdurmak ve sonra devam edebilmek gibi bi olayı oldugunu gordüm**
    (bkz: ben buralarin yabancisiyim)
  • açılış sayfasında sağ üst köşede "geçmişinizde arayın" yazıyordu...

uzun uzun baktım... "huzur" yazdım arattım... bomboş bir sayfa... :(
  • bazı suser arkadaşları derinden etkileyen textbox'ları yeniden boyutlandırma işi safari'de de vardı.
    ha güzel bi özellik, eklemeleri şükela olmuş o başka da, ben yine de söliyim dedim. sonra yok demedin yok etmedin olmasın.

ayrıca içimden bir his bunu böyle bırakacaklarını pek de geliştirmeyeceklerini söylüyor, üzüyor beni. o hissin kaynağı da yoğun duygusal yaşantım falan değil, gtalk'ta takındıkları tavır. herkes bi "gelişince süper olacak ortaklığı kavuracak" derdindeyken adamlar olduğu gibi bıraktılar programı. ben msn'i kapattım gtalk müridi oldum, bu arada görüntülü konuşmadan da oldum.

o diil de, ne biçim hızlı olmuş öyle ya*
  • arama kutucuğunu en azından isteğe bağlı olarak sayfaya eklemeyerek benim gözümdeki değerini yitirmiş tarayıcıdır.

halbuki bu operanın çok güzel bir özelliğiydi. arama kutucuğunu isteğinize göre özelleştirebiliyorsunuz ve herhangi bir kelimeyi önceden tanımladığınız sitelerde, misal, o an okuduğunuz metinde geçen kitabı hemen bu kutucukla doğrudan kitapyurdu.com'da veya aklınıza takılan bir kelimeyi hemen seslisözlük.com'da aratabiliyordunuz. özelleştidiğiniz bu kutu sayesinde arama için o sitelere girmenize gerek kalmıyordu. nasıl böyle kullanışlı bir özelliği es geçmişler anlayamadım şahsen.

onun dışında evet, gerçekten hızlı. ama bu herkes için yeterli değil.
  • az önce ablama rezil olmamı sağlayan tarayıcı. ayıp değil mi açılır açılmaz dün girdiğim sitelerin önizlemelerini göstermen.
  • doğuştan download status bar'ı var, güzel. yüksekliği biraz fazla olsa da görüntüsü gözü rahatsız etmiyor. yalnız barın menüsü biraz daha genişletilsin, başka da bişey istemiyorum. canlarım.

edit: download başlarken hızlıca görünüp kaybolan kocaman mavi okunu yerim chrome, zilli.
  • ofiste calisirken sozluk,flickr,facebook,youtube falan acan bir insanim ben. isimdeyim gucumdeyim orada bi sorun yok ama gunluk hayata, magazine de kayitsiz kalamiyorum. tatli bir telasla yasayip gidiyorum. gelgelelim benim bu profesyonelligimi is arkadaslarim pek idrak edemediginden, "oha internet acmis!" gibi abuk subuk yorum yaptiklarindan browser penceresini cuk kadar yapiyorum. tam ekrana gececek medeniyete henuz ulasamadi bizim sirket.

simdi ben bu cuk kadar ekranda sozluk okurken diyelim sukelalicam birini (hic kotulemem, kiyamam) veya ben tusuna basicam ki goreyim yine hangi basyapitim kotulenmis. iste o pop-up kutular gidip ekranin bana gore en sol tarafinda acilmiyor mu deli oluyorum! bu chromda olmaz. olmamali. bunun rotasyonunu duzgun bir yere cekmedikleri surece chrome benden gecer not alamaz. zaten skrin$at alip mail attim "hafif ortalayin lan su kutuyu" diye. beni dikkate alirlarsa hemen satin alirim bu chromeu. ucuz da zaten. gittigidiyorda buldum.
  • bilgiyi, tespiti pekistiriyor. hakkinda kac defa ayni cumleleri okudum hatirlamiyorum sayisini. sol gozumun aki kanlandi. alt dudagim asagi sarkti. doktor mengele test mi yapiyor, ona mi calisiyorsunuz nedir arkadas yeter lan. hizli evet. hizli. pencere aciyor. altini ciziyor. ustunu ciziyor. sade. genis. hizli.hizli.hizli.hizli.hizli.oh evet daha hizli.oh
  • "seni seçtim chrome"
  • hızlı. kesinlikle. tabi ki daha gelişmesi gerekli ama sırf bu özelliği bile çoğunlukla onu kullanmamı sağlacak bir özellik sanırım. şimdi bir de kullandığı kaynağa bakayım.
    iki sekme açık, beş altı tane chrome.exe çalışıyor. hepsinin toplamı operadan çok daha fazla bellek yapıyor.
    biraz daha deneyelim bakalım ne olacak.
hesabın var mı? giriş yap