• bugün gündüz saatlerinde dört kişinin tekeli basıp iki kardeşi katletmesi sonucu hala yakalanamamış olup bu şehir eşkiyalarının yakalanması sonucu alacakları hiçbir hapis cezası ne o gençlerin anasının babasının içini rahatlatacak ne de milletimizin. bu … asılması veya zehirli iğne ile öldürülmesi değil işkence ile inlete inlete öldürülmeleri şarttır.

yayın yasağı geldiği için videoyu kaldırdım

ülkede beline silahı takan kendini kral sanıyor, devletin biran önce bu asayişi ve huzuru bozan yaratıklara üç beş yıl hapis verip ilk yılında salacağına köklerini kazımalı.

edit: bir insanın düşünceleri için veya başka bir insanın hayatını tehlikeye atmayan bir suç işlemesi sonucu idam verilebilecek bir karar değildir. başka bir insanın yaşama hakkını elinden alan caniler, tecavüzcüler, çocuk tacirleri için getirilmesi gereken uygulamadır şahsımca, yoksa bende şikeden dolayı içeri giren aziz yıldırım'ın idamını istemem *görsel

edit2: videodaki gibi kesinliği yüzde yüz kanıtlanabilir durumlar için idam gayette uygulanabilir, bunun çağla ne alakası var anlamıyorum, herif cs oynar gibi iki genci katlediyor, sana göre bu caniler rehabilite edilip halka kazandırılmalı, hadi ordan be..

idam cezası suç potansiyeli olanların gözünü korkutmaktan ziyade bu katli vaciplerin bir af sonucu yanlışlıkla salınmaları ihtimaline karşı elzemdir. bunları geçtim hapishanede yer etmeleri kuru ekmek yemeleri bile israftır.

japonya, abd, singapur, arabistan, tayvan, güney kore, iran, belarus, rusya.. gibi birbirinden kültüren ve ekonomik olarak farklı olan birçok ülkede de uygulanıyor.

[özetlemiş (bkz: #155089518)]

anket için tık
  • ne diyorsun olm sen?
    idam ile kimler asıldı bu ülkede biliyor musun?
    gencecik insanlar. zamanın diktasına karşı geliyorlar diye. hiç pahasına.
    bu ülkede adalet kanunlara göre uygulanıyor mu?
    nasıl bir arzu bu?
    böyle bir gücü birilerine vermek embesillikten başka birşey değildir.
    her hükümet yargıyı ele geçirmeyi başarmış bu coğrafyada. sen ne olsun istiyorsun?
  • ne kadar mafyatik, gayri meşrucu varsa daha cezasını bitirmeden, bir parti lideri tarafından tahliye edildiği bir ülkede sence belinde silahla gezerek, gözünü kırpmadan adam vuranlar idam edilir mi diye sormak istediğim öneri.
  • en basit örneklerle gitmek istiyorum. eğer idam cezası olsaydı;

ilker başbuğ, aziz yıldırım, mehmet ali çelebi asılmıştı.

bizim adaletimiz de halkımız da galeyana gelmeye bayılır.
  • hukukun tarafsiz ve bagimsiz oldugu bir ulkede uygulaniyor olmasi iyi olurdu.
  • adaletin olmadığı bir ülkede ne idam cezası ulan..
    bugün suçluları asanlar yarın sırf farklı düşünüyoruz diye seni beni asarlar hiç acımazlar!
  • idam cezası ortaçağ zihniyetidir.
    uygulanan ülkelere bakın, hiç birinde topluma faydası olmuş mu?
    gücü olanlar 2 yıl hapis cezası bile almıyorken işin ucunda idam ihtimali olsa ne dümenler çevirir, araya kimleri sokarlar.
    gene olan, siyasi muhaliflere ve gariban suçlulara olur.
  • şu anda bu kanun çıksa gerçekten hak eden suçluların mi idam edileceğini sanıyorsunuz? önce demirtaş, kavala,tüm muhalif gazeteci ve siyasiler idam edilir. bu mafyatik tipler,biraz daha palazlananlari ve onların da üstündeki babalar zaten devlet dairelerinde siyasiler tarafından kabul ediliyorlar.
    kanunların herkes için adilce kullanılmadığı bir ülkede toplumsal barış ve adalete inancıni tesis etmek mümkün değil.
    bundan sonra olur mu?mümkün değil. hükümet bugün dese ki artık tüm kanunları herkes için adaletle uygulayacağım, kaybedeceği oy kaygısıyla adım atamaz.
    örnek vergi cezalarının defalarca affı, vergi kaçıran milyonlarca küçük esnaf isim isim bilindiği halde işlem.yapamamak, cam filmi konusunda bile oy kaybı korkusuyla geri adım atmak.
  • yapılsa % 90 kabul edilirdi onda zaten mutabıkız.

hatta filancayı taksim meydanında sallandıracağız deseler alkışlarla slogan atmaya gelmek için binlerce kişi sıraya girer.
    o ‘filanca’ siyasi bir figür de olabilir ramazanda oruç tutmayan sıradan biri de. ama nadiren adalet istediğiniz kişilerin failleri olacaktır. ortaçağ kafası yaşayan bir halk için beklentini yüksek tutmuşsun kardeşim.

(bkz: ne dilediğine dikkat et gerçek olabilir)
  • astıktan sonra sanki çamaşır asıyormuş gibi cellatlara "tüh ya bunu da yanlış asmışız siz de biraz aceleci davranmayın keratalar" diyecek hakimler türeyeceği için, çok sakıncalı bulduğum bir oylama.
hesabın var mı? giriş yap