• (bkz: bayım)
  • öyleymiş böyleymiş haberciliği örneği. ne namaz kılmak isteyen adamın adı belli, ne ona bu muameleyi yapan adamın adı. böyle bir olay var mı yok mu belli bile değil. böyle mi oluyormuş yani haber yapma mevzusu? öyleyse biz de sallayalım canımızı sıkana bir iki.

ulan hepsini geçtim "burası isveç toprağı bayım" diye bi cümleyi kim kurar yahu. bayım ne lan? madem yalan haber yapıcaksın bi gör bak kim çalışıyo orda da öyle yap haberini. bayımlar kovalasın seni.
  • ben de bu akşam teravihe ikea'ya gitmeyi düşünüyordum ama madem izin vermiyorlarmış benim de desteklediğim tepki.
  • yirmi metrekareye ev sığdırıcaz diye bi seccade serecek yer bırakmamıştı adamlar!
    haklı bi tepkinin ifadesi yani bence.
  • haha, günüme neşe gibi doğdu bu kampanya. daha doğrusu kampanya değil de kampanyayı duyuran haber.

işte o haber:

ikea'nın isveç gıda marketi olması...

“burası isveç toprağı bayım!..
    burada ne mescid olur, ne de namaz kılınır!” diyen ikea çalışanı...

“lokanta var!.. basıyorsun parayı, yiyorsun yemeği!..” diyen ikea çalışanı...

bir de mobilya satıyorlar falan derken, mobilyayı tırnak içine almışlar, artık onun olayı, amacı nedir çözemedim, haha. millete ramazan eğlencesi olsun diye yaptılar bu haberi herhalde, hehe.
  • ikea'daki halıları çok beğenip, "du bi namaz kılayım" diyen şakirtlerin tepki gösterisi. sevgi yumağı.
  • adım başı cami olan ülkede namaz kılmak için ikea'ya gitmek ne kadar anlamlıysa o kadar anlamlı olacak tepkidir. aga ne yiyip ne içiyorsunuz da bu kafaya ulaşıyorsunuz? yemin ederim anlayamadım.
  • orucun başa vurmasıyla dile getirilen bir eylem olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap