• - yani bana şimdi adnan sadık erzi falan deme...

bence zaten demeyecekti öyle bir şey
  • kimilerinin nedense zoruna gitmiş açıklama. halbuki kendisi bazı şarlatanların "harf inkılabı oldu, bir gecede cahil kaldık" goygoyunu eleştiriyor sadece. bu goygoydan da artık o derece tiksinmiş belli ki, iyice küçümseyerek ve ağzını yayarak adamları itin götüne sokuyor. bunun dışında kendisi 90'lardan itibaren ne zaman konusu açılsa osmanlıcanın liselerde ders olarak öğretilmesini savunmuş birisidir. konu oraya gelseydi muhtemelen onu da söylerdi programda ve bazılarının zannettiği gibi bir çelişkiye falan da düşmeyecekti. elmayla armut karıştırılmasın.
  • bu adamdaki bilgi yemin ediyorum iç anadolu bölgesinin toplamında yok .
  • hala bazilarinin " büyük milletler hic alfabe degistirmemistir taam mı" seklinde yorum yaptigi hadise. peki japonlar türkler gibi yüzlerce yildir turkce ile uzaktan yakından alakasi olmayan bir lisanin alfabesini mi kullanmaktalar. o japonya kendi dilinin alfabesini kullanmaktadır. slavlarin krill alfabesi aziz krill tarafından slav halkları için geliştirilmiş bir alfabedir bin kusur yıl önce. senin bu tabanda yapabileceğin tek eleştiri "neden göktürk alfabesi değil de latin alfabesi kullanmayı seçtik?" olabilir en fazla. ayriyeten türkler kendisi dişinda uluslarla en fazla ilişkide bulunmuş ırklardan biridir dünyada. karsilasmadigi milletler pek azdir tarihte. bunun beraberinde getirdiği kültürel etkileşim ile türkler pek çok değişim yasamis, pek çok defa alfabe değiştirmiştir. çinliler, japonlar gibi izole yasamamislaridir uzun yillar boyu. uzun lafin kısasi bok atacak başka bir şey bulun sevgili arap milliyetçileri.
  • yarmış klasik ilber ortaylı yorumudur.link

durup durup izliyorum ve yine gülüyorum. büyüksün hocam ya.

edit: link yenilendi.
  • o nasıl bir cevap veriş tarzı, o nasıl bir keyif alma ve dalga geçme, o nasıl bir yaya yaya konuşma. tek kelimeyle müthiş.

insanın sırf şöyle bir dakika geçirip, "yook efendim!", "nerdeymiş o, nerdeymiş?" demek için tarih profesörü olası geliyor.

edit: ayarın üzerine hala tanpınar diye sayıklamaya çalışan spikeri, ekmel bey'e "ama anadolu'daki ekmek fiyatı..." diyen akit muhabirine benzettim.
  • bir gecede cahil kaldık diyen andavallara ayar vermiştir, ancak andavalların verilen ayarı algılayabilme yetisi düşük olduğu için büyük ihtimalle etkisiz kalmıştır.
  • (bkz: gördün mü)

(bkz: gördün mü)

adamın bildiği bir şey olduğu zamanki takındığı tavır, siz ne bilirsiniz aq cahilleri tavrı. aahaha. genelde bu tip insanları sevmem ama o spikerin ortasına gelişine rövaşatayı ne güzel koymuş. helal olsun.

gördün mü lan spiker bozması?
  • spikerin büyük bir hevesle cumhuriyet dönemi diye başladığı atağı götünde patlatmıştır.

dosya düzen görünüm: keşke yutub fasilitesi kullanılsaydı da konuşmanın gelişini ve gidişini de görseydik.
  • vallahi yaşama sevinci gibi video.. bilge bir adamın, o bilgeliğin getirdiği özgüvenle göte göt, anadolu çomarına anadolu çomarı demesi..

yüz kere izlesem bıkmam..
hesabın var mı? giriş yap