• sabitlenmiş entry
    pena (video kanalı)'nın yeni konsepti olan ekşi sokakta’nın üçüncü videosu.

pena’da ekşi sözlük’teki bazı popüler başlıkları sokaktaki insanlara sorduğumuz röportaj videolarına da yer veriyoruz. ekşi sokakta adını verdiğimiz bu yeni seri için seçtiğimiz üçüncü başlık indirimde görünce dayanamayıp alınan şeyler oldu.

videoyu izlemek için: https://youtu.be/tjkaiqesllo
    • pena (video kanalı)'nın yeni konsepti olan ekşi sokakta’nın üçüncü videosu.

pena’da ekşi sözlük’teki bazı popüler başlıkları sokaktaki insanlara sorduğumuz röportaj videolarına da yer veriyoruz. ekşi sokakta adını verdiğimiz bu yeni seri için seçtiğimiz üçüncü başlık indirimde görünce dayanamayıp alınan şeyler oldu.

videoyu izlemek için: https://youtu.be/tjkaiqesllo
    • bir arkadaşım o dönem satın almacı olarak çalışıyordu bir şirkette. artık şirket için toplu alım mı yapıyorlardı nedir, bizimkine indirim uygulamışlar, bu da kalkmış ayakkabı silme makinesi almış. getirmiş bir de evin salonuna koymuş salak.
      biz tabi hiç esirgemedik yeterli miktarda dalgamızı geçtik.
      "hopp n'oluyor bilelim, plazadan kaçıp kendi işini mi kuracaksın sen? beyaz yakan mı kirlendi senin? aman da aman patron mu olacaksın? ayakkabını mı cilalayacaksın?" dedik dedik, güldük.
      adam daha senesi dolmadan işini bıraktı, gitti kendi şirketini kurdu, makineyi de kapısının girişine koydu. hiç üşenmedi hepimizi tek tek makinenin ayağına götürüp af diletti.
      kendisinin öngörüsüne hayran kalmakla birlikte iki sene içinde iflas etmesi ticaretten pek anlamadığını göstermiş oldu.

aynı arkadaşımızın yine indirim olduğu için evrak imha makinesi de aldığını not olarak düşmek isterim. sırf gönlü olsun diye kirasını ödeyemediği için icralık olduğu ofisine gidip eski sevgili mektupları gibi lüzumsuz şeyleri doğradık. (ben aslını sakladım kopyalarını doğradım. çünkü hatıralarına bağlı bir sinsiyim)
      bazen aklıma geliyor acaba makine fetişi miydi yoksa indirim manyağı mı?
    • indirim görünce gözü dönen birisi olarak "her şey" diyeceğim.
      indirimde olduğu için aldığım elektrikli pilates topu şişirme pompası var evde.
      pilates topu yok.
    • deterjan, deterjan, deterjan!
      şakasız deterjan...
      bu sonsuz ihtiyacımı ne zaman indirimde görsem alırım.
    • (bkz: kitap)

5 liraya kitap mı gördüm hiç kafamda olmamasına rağmen gider alırım. 5 lira lan çok ucuz değil mi?
    • evlendikten sonra,
      tuvalet kağıdı
      kagıt havlu
      zeytin yağı
      ve deterjan

evlenmeden önce,

herşey.
    • indirimde olup işime yarayabilecek her şey. zira indirim yoksa alışveriş yapmıyorum...
    • temizlik ve kişisel bakım malzemeleri. hatta bu konuda stokçuluk yapmak da epey mantıklı. aldığın an biraz koyuyor ama uzun vadede karlı çıkıyorsun.
    • son kullanma tarihi 1 yıl ve üzeri olan gıdaları ucuza bulursam stoklarım ben. sıvı yağ ve salça bu konuda çok başarılı. bazen 2 yıllıklar bile bulunabiliyor. tuvalet kağıdı, deterjan, kozmetik tarzı şeyleri saymıyorum bile. yenmeyen ürünler benim için direkt sarf malzemesi hükmünde. kampanya varsa al, nasıl olsa evde kullanılıyor.

öyle evin her eksiğini bitince alacak kadar zengin değilim. ev ekonomisi yapmaya çalışan herkese tavsiye ederim. uzun vadede rahat edersiniz.
    • bir donanımhaber ölücüsü olmasamda, koyu bir donanımhaber sıcak fırsatlar takipçisi olarak, indirimde ve gerçekten normal fiyatına göre avantajlı birşey varsa dayanamıyorum ve alıyorum. o indirimi göreceğim, mutlaka kupon bulacağım. ihtiyaç var mı yok mu ? evde var mı yok mu? biterse nasılsa yenisi alınacak gibi duygularla alıyorum. ha bunlar çok gereksiz şeyler olmuyor. yani hiç kullanmadığım şeyler olarak bakarsak %2-3 gibi bir olaydır. donanımhaber ölücülerine doğru ince bir çizgideyim aslında. ha kendilerini asla eleştirmiyorum, forumda da takıldığım için sevdiğim, faydasını gördüğüm arkadaşlardır
    hesabın var mı? giriş yap