• seni dinlemeyene dert anlatma!
    kaldı ki derdini kimseye anlatma!

sürekli "ben ben"diyenden,sana kendini kötü hissettirenlerden her zaman uzak dur!..

hep hata yapman için can atanları, elini ovuşturanları da hayatından sil!

ve her zaman tek başına öğrenmenin bir yolunu bul!
    bul ki başkalarının hiç yaşamadığı hayat tecrübesini yaşamış gibi anlatmalarına maruz kalma!
  • evrendeki tüm bilgi ortada ve erişime açık olsaydı insanların davranışları ve tercihleri açısından hiçbir şey değişmezdi. insan da sıradan, basit bir memeli hayvan ve kesinlikle olduğunu sandığının %1'i bile değil.

öğrenmeye hep önem verdim ve yıllarca bildiklerimi daha iyi anlatabilmek için çeşitli yollar aradım yine de hiçbir şey değişmedi. örnek vermek gerekirse, annemi, babamı bile doğruya sevk edemedim. görece temiz insanlar olduğuna inandığım öz annemi ve babamı bile kemal kılıçdaroğlu gibi sinsi bir üçkağıtçıya oy vermemeye ikna edemedim. her gün halk tv ve tele1'deki yalanları, manipülatif teknikleri evde ifşa ettim. diğer yandaş kanallardan tuttukları taraf dışında hiçbir farkları olmadıklarını defalarca ispatladım. yine de fırıldak merdan kime oy verin dediyse ona oy verdiler.

gerçeklerin hiç kıymeti yok. onlara ne anlatırsanız anlatın, ne kadar gerçek ve doğru olursa olsun insanlar her zaman gerçek olmasını umut ettikleri yalanlara yöneliyor. hep iyi yalan söyleyenler kazanıyor. hiçbir şey değişmiyor, insanlara hiçbir şey öğretemiyor, kimseyi uyandıramıyorum. finalde en dürüstü, en samimisi bile sadece kendi kendine gidebildiği doğru yere kadar gidip orada duruyor.
  • 'her daim kendin ol,
    sen seni anlayana mucizesin.'
  • kendin için yaşa, kendin için çalış. başkası için bir şeylerle uğraşma. başkalarının psiklojisini de sen düzeltemezsin. eğer başkaları düzelmiyorsa ve kendin onları düzeltmeye uğraşırsan, en sonunda sen de bozulursun.
  • yeni tanıştığınız bir insan; kendindeki hangi iyi özellikleri vurguluyorsa o kişide o özellikler yoktur.
  • insan ilişkilerini altın çıkarma işine benzetiyorum. 1 ton topraktan yaklaşık 1 gram altın çıkıyor. şu an hayatınızda olan insanları zaman tek tek alacak ya da siz zamana bırakacaksınız. işin kötüsü de kalacak bir kaç kişiyi bilememek.
  • kadınlar, erkeklerden daha cesurlar.
  • iyilik yaramıyo şerefsizlik yapın.
  • yalnız kalırım diye kimsenin üstten bakmasına izin verme ve kıymetine inanmadığın kimseyi sırf insandır diye alttan alma. vasattan nasihat dinler, üzülürsün. yalnız kalmaya alış, yalnız doğduk yalnız ölecegiz bunun farkına var ve mutlaka anlayacaksın yalnızlık büyük bir öğretmendir, öğrencileri çoktur ama bu öğrenciler birbirlerini tanımaz.
  • * olmadığınız biri gibi davranmayın.
    * bilmediğiniz ortamlara girmeyin.
    * kimseyi üzmeyin, kimseyi kırmayın.
    * hayatta size birşey olmadığı müddetçe herşeyin çözümü olduğunu bilin.
    * ya olduğunuz gibi yaşayın ya da yaşadığınız gibi olun.

kalabalıklar içinde yalnız kalırsınız da ruhunuz çürür farkında olmadan. saniyeleri sayarken ömür geçer, farkında bile olmazsınız.
hesabın var mı? giriş yap