• son 5 yılda flört ettiği insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez.
  • kızların buluşmak istemediği erkektir. nitekim kadınların büyük çoğunluğu instagramı olmayana güvenmiyor. aslında mesele o değil, oradan kimlerle arkadaşsın zengin misin değil misin onu öğrenmek amaç. bunu en hızlı öğrenebildikleri ortam instagram, senin nerede takıldığına falan bakıp ona göre yaklaşacak. herkes kendini çok zeki sanıyor. bu bunlar zengin erkeklerin onları sikip sikip atmasından usanmadı bir türlü. intikamını da kendisini yetiştirmiş erkeklere bk atarak hepiniz böylesiniz demeye getirerek almaya çalışırlar.
  • ne instagrammış arkadaş. açık ama kullanmadığım bir hesabım var. şu zamana kadar kullanmadığım için bir yokluğunu falan da hissetmedim. sözlük neyime yetmiyor ¿
  • 5 senedir olmayan şey, zerre umrumda değil sümüklü ilkokul arkadaşım ne goreve gelmis nerede tatil yapmış. sırf ınstagrama atmak için tatile gidenler, iş yerlerini paylaşanlar vs gördükçe de ne isabetli karar verdiğimi anlıyorum
  • benim gözümde +1 puan kazanan erkektir.
    hayatım boyunca sosyal medya hesabım olmadı. seneler geçti millet fenomen oldu bir şeyler oldu konu çığır açtı. ben hala aynı noktadayım. kullananı anlamıyorum. saygı duyuyorum ama desteklemiyorum.
    konu karşı cins olursa da çok umursadığım bir şey değil ama kullanmayan tercihim olur. benimle aynı kafada olduğunu düşünürüm.
  • 7 aydır ınstagramını silmiş olan benimdir.

artık insanların sahte mutluluk dolu hikayelerini ve gönderilerini görmediğim için ve kimseyle muhatap olmadığım için çok rahatım. vaktimi de boşa harcamıyorum ama biz erkekler için ınstagram olmadan çağımız koşullarında yeni insanlarla tanışmak aşırı derecede zor en azından türkiye için bu böyle yani sizin anlayacağınız bu ülkede öyle dışarda, cafede, yolda bi kızı çevirip tanışamazsın. haliyle yeni birilerini bulamıyorsun ve eğer çok yakın çevrende yoksa herhangi bir kızla sohbet edemiyorsun ve tanışamıyorsun bu yüzden sosyal hayat pek olmuyor
  • zaman harcıyorum diye sildim. sadece iş için bir sayfam var ama daha az kullanmıyorum boşa silmişim
  • 1 yıldır kullanmıyorum şarjım bitmiyor resmen :)
  • 3 yıl olmuş sözlük tamamen hayatımdan çıkaralı. ne instagram ne facebook ne de tiktok. sanırım insanların yediği içtiği boş ve faydasız içerikleri görmektense, fikirlere değer veriyorum. o nedenle sadece twitter ve ekşi yeterli. instagram gibi toksik içerikler yüzünden toplumun hali ortada.

ülkede antidepresan kullanımı her şeyi açıklıyor.
    veriler

insanların; en mutlu benim, en iyi ben geziyorum vs hep en! olabilme çabası, farkında olmadan bir yarışa ve kısır döngüye sokuyor. ekonomik olarak düşünülür ise gelirinden fazla harcama da yapıldığı için mutsuzluk ve krizlere sebebiyet veriyor.

ne güzel açıklamış *

(bkz: manifesto)

niye herkes bu kadar ciddi?
    okunmamış kitaplar ama ciltli
    asık asık yüzlü insanlar
    ta yüreğine kadar kilitli

ne gülümseme ne günaydın, yok
    e tabi üçüncü sayfada olay çok
    haberler hep son dakika şok şok
    yaşamak inadına hemen şimdi

yaşıyoruz desinler diye
    bizi çok sevsinler diye
    oof... oof...
  • kullanmadım kullanmayacağım tiktok ve facebook da aynı şekilde. twitter ı da haber takibi için kullanıyorum zaten.
hesabın var mı? giriş yap