• vatan için ilk fedakarlıklar başlamış.mhp'li vekil iphone telefonunu kırıp yerine samsung alıyor!memleket için hayırlı olsun o zaman;

https://www.birgun.net/…ip-samsung-aldi-227196.html
  • milli servetten harcadığınız parayı neden çöpe atıyorsunuz?
    hiç mi kafanız çalışmıyor sizin?
  • birileri şunlara ellerinde ki mevcut varlığı kırarak yakarak boykot edilemeyeceğini anlatsın lütfen.
    bi ürünü boykot etmek istiyorsan o ürünü almazsın kullanmazsın ülkene sokmazsın. cidden böyle yakmaya kırmaya gerek yok.
  • ulan işlemci foxconn, kablosuz ünitesi intel, işletim sistemi google. gerizekalı elindekini kırıp bunu alarak mı amerikayı protesto etti? mv olmak için iq barajı şart
    tanım:türkiye cumhuriyeti vatandaşlarını temsil eden vekilin zeka dolu hareketi

edit:tatlı dilli bir yazar arkadaş uyardı, işlemci qualcomm, anlık mallıkla foxconn yazmışım. cahil cesaretim için sözlük halkından özür diliyorum.
  • bir insanın mhpli oluşunu bile aklım almıyorken bir de üstüne iphone kırması??? yerine samsung alması :0 :o
  • yüce yaradan herkese eşit davranmıyor ve doğarken beyin vermiyor maalesef... bilim insanlarını göreve davet ediyorum, halen yapılamayan şu beyin nakli'ni artık becerin lütfen! ülkece buna çok ihtiyacımız var.
  • (bkz: iphone’ı)

başlık taşındı editi:

(bkz: türk malı)
  • iq'ya tepki olarak doğmuş kişi eylemi.

biz memleket olarak yine baya baya iyi gelmişiz buralara. resmen mucize başarmışız, hiç boşuna üzmeyelim kendimizi.
  • abd ile yıllardır kedi köpek gibiyiz, alırken aklın neredeydi dedirten şov.

almamayı anlarız da, ülkeye girişi olmuş ürünü kırmak ne? adam satmış parasını almış ulan, kırınca ne oluyor zarar mı görüyor? bilakis bunu kırıp diğerini aldığında gene yurt dışına dövizin çıkıyor. vekil adam bunu akıl edemiyor, işte bu yüzden her şekilde siki tutuyoruz.
  • türk lirasını yabancı sermayelere virerek ameriganın bize aştığı egonomik savaşa desdek vermiştir.

not: bu olay ancak böyle bir türkçe ile tanımlanır.
hesabın var mı? giriş yap