• affınıza sığınarak (bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar)
  • pinhani’nin yeni albümü ‘yollar bizi bekler’de kalben ile düet yaptığı şarkı. iyi olmadığım için albümden keşfettiğim ilk şarkı oldu.

iyi değilim ben, hiç iyi olmadım
    sen gittiğinden beri hiç hayal kurmadım

anlamsız geliyor şişeler meyhaneler
    bana sen lazımsın sen lazımsın sen lazımsın sen..

iyi değilim ben, hiç iyi olmadım
    sen gittiğinden beri dışarı çıkmadım

iyi değilim ben hiç iyi olmadım
    yatakta döndüm durdum ama hiç uyumadım

hiç faydası yok aldığım ilaçların
    bana sen lazımsın sen lazımsın sen lazımsın sen

anlamsız geliyor şişeler meyhaneler

hiç faydası yok aldığım ilaçların
  • yine, insanlara şu şarkıları bırakırken vicdanınız hiç mi sızlamıyor, dedirten bi şarkıyla başbaşayız.
  • günlük olayların telaşesine dalmış gayet mutlu mesut bir insanın bile 4 dakika 9 saniye sonra bileklerini kesmek için jilet aramasına sebep olan şarkı. hafifletici sebep.
    bakın uyarıyorum, yapmayın, dinlemeyin, hüzün overdose olursunuz. bir kendini bilmezlik yapıp dinlediyseniz de 3 kez üst üste bu şarkıyı atın. zehri alir.
  • melankolik...çok güzel, naif.. fakat kalben.. şarkıyı atlayarak dinlememi sağlıyor.. sinan kaynakçı'nın naif sesinden yani salt pinhani'den dinleyebileceğimiz bir versiyonu olsun isterdim.. kalben olmadan..
  • covid-19 temali klibi cekilmis harika sarkidir. kolonyalar, sabunlar, maskeler, cam silmeler, neler neler....
    herkesin ortak cildirislar yasadigi, caydanliklariyla konusmaya basladigi su gunlerde hem huzunlendirir hem gulumsetir.
  • dinledigim andan beri kendimi buluyorum, ne yazik ki sebep oldugum baskalarini da buluyorum. o kadar uzun suredir iyi degilim ki en son ne zaman iyi oldugumu hatirlamaya calisiyorum aklima cocuklugum geliyor. cocukluk arkadaslarimla konusuyorum, keske yeniden cocuk olsak diyorum, iyi ki sizlerleydim diyorum, sacmalama hala birlikteyiz diyorlar. biliyorum birlikteyiz ama biz eski biz degiliz. cok zaman gecti uzerinden, herkes degisti, her sey degisti. keske o masum cocuk olsam. keske kimseyi incitmemis ve incinmemis o cocuk olsam.
  • https://www.youtube.com/watch?v=ywfqptwnuau

klibi henüz taze çıkmıştır.
    klipte hayranların karantinada çektikleri görüntüler bulunuyor, oldukça tatlı bir klip olmuş
  • sözlerinin aksine bana iyi gelen şarkı. klibi de karantina tadında olmuş. ama kalben yine olmamış.

itiraf edeyim; “sen gittiğinden beri hiç hayal kurmadım” işte tam burada biraz üzülecek gibi oluyorum.
    sonra allah’tan kalben giriyor şarkıya da geçiyor hemen.
  • "iyi değilim ben, hiç iyi olmadım
    sen gittiğinden beri hiç hayal kurmadım."

bu cümle üzerine, öyle bir yeteneğim olmadığı halde, kalın bir roman yazabilirim. çünkü sen gittiğinden beri ben hep, ama hep hayal kurdum. aklımda senle konuştum, bir keresinde tartıştık hatta. sonra uzanıp öptüm seni, anlaşıp barıştık. bir keresinde de sen konuşmuyordun hiç. bakıyordun, görmüyordun. sessizce çıkıp uzun bir tur atmıştım sabaha dek sürecek. anlamadığım bazı şeyleri kabul edebilmeyi deneyimlemiştim senle. başka bir zamansa ben bir şarkı dinleyip ağlamaya başlamıştım. sen gelip sarılmıştın bana, öylece konuşmadan kalmıştık.

bak işte, sen gittiğinden beri hayal kuruyorum. aklıma mukayyet olmamın tek yolu buymuş gibi geliyor. kaç kere elim telefona gitti, kelimeleri yuta yuta heyecanla sana bir şeyler anlatmak istedim. kaç kere geri çektim ellerimi. gerçek, hayal gibi değil. acıtıyor, hem de çok.

canım acısın diye sevmedim ki seni, tıpkı canın acısın diye sevmediğim gibi. üzülme he mi?
hesabın var mı? giriş yap