• çöp derken killa harkan'ı unuttuğum film. filmin tek orjinal yanı bu karakterdi bence, karizması olsun, o cüsseyle sergilediği martial arts performansı olsun her şeyiyle muazzamdı. bu tarz filmlerdeki benzer kumarbaz pezevenk karakterler korkak ve hımbıl olarak resmedilir, taşakoğlanı gibi öldürülürler. buradaki abimiz ise muhteşemdi. tek başına spin-off olmalı.
  • ondan sonra kara murat'la, tarkan'la dalga gecersiniz. yillarca kartal tibet ve cuneyt arkin'in ahini aldik.
    benim sinemaya gitti geldi kaybolan 5 saatimi kim geri verecek?

konusuz yetiskin filmlerinde daha cok konu var o kadar soyluyorum.
  • aksiyon filmleri için yeni bir çıta belirlemiştir.
  • aksiyon da dozunda güzel be ne diyim yani bu aksiyon filminde o kadar öldürme sahnesi var ki gerçekten sıkıyor, bir de figuranlar bazen resmen son darbeyi bekliyor gibi rol yapmış. tamam sinematografik açıdan bazı sahneler çok güzel, kamera güzel kullanılmış ama biraz da senaryo ve dialog olsun. filmin inandırıcılığı da kalmıyor böyle olunca. karakter derinliği de iyi değildi nobody'i oynayan kişinin, film boyunca pazarlık yapıp durdu boss ile başka birşey yok, film 8 üzeri puan alınca daha iyi birşey beklerdim ama filmin gerçek puanı 7 puan üzeri değil.

yorumları okudum da millet cekete takılmış, yahu adam 4 bölümde neredeyse 1000 kişi ile karşılaştı bir kişi de kafasından vuramadı mı, kurşun geçirmez ceketmiş vb mantık aramayı bırakın yani
  • ince düşünülmüş sahnelerin olduğu,, defalarca izleyebileceğim film. ince göndermelerin olduğu sahneler için;
    --- spoiler ---

kalem hikayesinin temeline indiğimiz usta sahnesi
    poker oynanırken q88aa kartları ile ölü adamın eli göndermesi
    continental'de uşağın vurulduğu sahnede geçen konuşmalar
    düello pazarlığındaki şartlar ve zamanlama vs.

--- spoiler ---
  • malum ortamlara düşmüştür..720pden başlayıp akıyor maşallah.
  • şehirde bir tek wick'in öldürmeye çalıştığı insanlarda biraz zeka kırıntısı var. geriye kalan tüm insanlar npc gibi.

ya abi yolda, göbekte patara kütere ateş edip duruyorlar, trafikten bir tane adam korkmuyor. yolda şeridinde dönmeye devam ediyor. bu sahneyi bir oyunda yapsanız millet yapay zeka bok gibi diyip itin götüne sokar.

özellikle killa harkan'lı sahnelerde artık: "ya bi siktirin gidin artık" dedim. millet gta vice city malibudaki gibi aptal aptal dans ediyor. diplerinde millet dövüşüyor, ateş ediyor birbirini öldürüyor. kimse s*kine takmıyor. hala dans ediyorlar.

ya abi bundan 20 yıl önce çıkmış gta vice city'de bile milletin dans ettiği malibuda ateş ettiğin an millet tepki veriyor. bu ne lan!

tamam aksiyon için izliyoruz ama bu kadar beyinsizlik, bu kadar yalap şalaplık bana fazla abi.

4/10
  • tepeden görüş açılı sahnesiyle "hotline miami" adlı şaheser oyundan esinlendiğini düşündüğüm on numara aksiyon filmidir.

(bkz: hotline miami)

https://www.youtube.com/watch?v=mg5s5dq50rg
hesabın var mı? giriş yap