• ne yazık ki bu sabah itibarıyla vefat etmiş suserdır.
    33 yaş ölmek için çok erken. çok saçma, çok genç...
    çok yanlış.

mekanı cennet olsun...
  • aynı zamanda bir kanepedir. malum josephine'den alır adını(napoleon abi'nin bir tanesi) asimetriktir ve kitap okumaya birebirdir. egoistlere iyi gider çünkü ikinci bir kişiye izin vermez, napoleon da "ma cherie" deyip yere çömeliveriyormuş öyle...
  • kendisini merak eden yazar dostlar için..

görsel

https://m.facebook.com/….betus?fref=nf&pn_ref=story

huzur icinde uyu yiğit kız .
  • gidendir. üzendir.
  • ah be josephine! daha ne kübist makarnalar vardı yapılacak... insan hiç çocuk bayramından bir gün önce, apansız çekip gider mi... huzur içinde, ışıklar içinde uyu canım benim... çok sevdiğin kardeşine kavuşacaksın şimdi...
  • kendisi bilmese de, bilemeyecek olsa da ekşisözlük'le tanışmamı sağlayan kadın.

yaklaşık 12-13 sene önce irc'de chat yapılan zamanlar... nickim josephine'di ve sözlük yazarı bir arkadaşım ekşisözlük'te bu nick'le ilgili entry girdiğini söylemişti. ilk kez o entry'i okumak için girmiştim sözlüğe ve gizliden gizliye böyle güzel bir nick'i benden önce aldığı için kendisini kıskanmış, ona özenmiştim. sonra bir daha ekşisözlük'ten çıkmaz oldum.

bugün öğrendim ki kaybetmişiz kendisini. hiç tanımıyorum onu. ama çok üzdü beni bu haber. nurlar içinde yatsın diyecek bir inanca sahip değilim. ama yine de kendi kendime onu böyle onurlandırmak istedim. 15 yaşımdayken bana buradan bir sürü şey öğrenmemi sağladığı için...

teşekkürler josephine
  • nick altımdaki ilk entrynin yazarı. 'daha ben üye değilken acaba kim yazmış bu cümleyi' diyordum kendi kendime, sonra sayfasına girince 'merhum' etiketi tokat gibi çarptı.

kısacık ömre kim bilir neler sığdırmıştır, keşke tanıyabilme şansım olsaydı.
  • buraya, napolyon bonapart'ın ilk karısı hakkında bir şeyler yazmak için girmiştim ama gördüm ki yaklaşık 6 sene önce 33 yaşında vefat etmiş bir sözlük yazarı imiş josephine.. son entry'lerinden biri ali ismail korkmaz hakkında..
    mekanı cennet, gittiği yerler güzellikle dolu olsun daima..
  • hayatta olmayan, yine de tek dostum.
  • anasayfama düşen şu entrysi ile karşılaştığım merhum yazardır, umarım kardeşi ile mutlulardır.
hesabın var mı? giriş yap