• denize düşen yılana sarılır ya birader, denize düşen hakikaten yılana sarılıyor.

şimdi ben evlenmeye niyetliyim. sürekli onun hakkında yazıyorum hatta ama nişan filan bi sikim yok daha. aslına bakarsan bi evlilik teklifi bile yok. kiraya ortak oluyon mu, oluyom şeklinde bi anlaşma diyelim. ben inanmıyorum çünkü evlilik teklifine filan. ne lan o öyle, diz çökücem bilmem ne yapıcam, ağzımda gül. şimdi ben bundan neden bahsettim, niçin bahsettim, nasıl bahsettim? bunu izaha gerek yok. gördünüz, yazdım bahsettim ama bahsetmemiş de olabilirim. bahsettiysem bahsetmişimdir, bahsetmediysem bahsetmemişimdir. bundan bahsettik de bahsetmedik mi dedik? bunlar birtakım uydurma laflardır. eheh, rahmetli ne güzel adamdı ya. bizde niyet ve o yönde inanç haricinde somut addedilecek şey yok yanisi. inanmak başarmanın yarısıdır derler ya, o hesap. bu arada başarmanın diğer yarısı paraymış lan. kimse söylemedi ki amına koyim bana. hazırlanırdım, sağlam dururdum.

evlenmenin en zahmetli kısmı ev eşyası. internetten koltuk takımı seçiyorum, zigon sehpa seçiyorum, gugıl mepsten inegöl'ü ezberliyorum. müthiş bir hazırlık sürecindeyim. bi de liste var elimde hatunun hazırladığı, evde şu lazım olur bu lazım olur şeklinde. banyo terliği filan yazıyor o listede. vay amına koyim diyorsun başta ama insan kabulleniyo bi yerden sonra, çok takılmıyo. o listeye marka, model, fiyat filan ekliyorum. hedef bütçe, gerçekleşen bütçe diye icmal'li filan bi excel tablosu oluşturdum. işini ciddiye alıcan aga. aslan yattığı yerden, yaptığı tablodan şey olur sonuçta.

şimdi liste meselesi biraz karışık yalnız. insan evde neler olduğunu tam şey yabamıyo sevgili okur. hele ben yıllardır minimum şartlarda yaşamaya alışkın olduğumdan yapamıyorum ben liste. mesela tabağı bardağı plastik yapmayı önerdim, çirkin bir şekilde reddedildim. hayır ben iyi niyetliyim, sonr abulaşık yıkama filan işi çıkmasın dedim ama işte kabul ettiremedim. o yüzden az destek lazım. öngöremiyorsun çünkü. o kadar ıncık gıncık malzeme var ki inanamıyorum. dedim dünyada ev listesi yapan bi ben miyim amına koyim, binlerce yıllık medeniyetiz biz. hazreti gugıla sordum ne lazımdır diye. birkaç siteye girdikten sonra, bu mübarek siteyi buldum. baktım orada genç kızlarımız ev listesi filan yapmışlar, dedim tamam buldum aradığım yeri. birkaç ablanın listesine baktım ki halime şükrettim. leopar desenli nevresim takımı filan var. pembe aşortman altı. pompa vardı listede bi de. vahşi bi kız demek ki dedim geçtim. gerçi dedim üye olayım da pompa evlilikle standart geliyor, masraf etmeyin diyeyim dedim ama siktiret. anlamıyor insanlar iyi niyeti. sonuçta kendi bileceği iş. bi de eşi bilir. yalnız sitede kullanılan genel üslup çok acayip lan. bebiş. tatlı ve çirkin cadı. cnm. göbüş. jargon bi tuhaf.

ben de bazı kelimeleri kasti olarak yanlış yazıyorum, e genel geçer jargon da buysa demek ki diyerek çok takılmadım ama bu site insanda tarifi mümkün olmayan hasarlar bırakıyor. sabah işe geldim, direktör teklifi ne yaptın dedi, göbüşüm arıyoo yabamadııııığm:(((( dedim adama. adam da siktir git dedi. amımışa koydunuz lan vicdansızlar, normal konuşamıyorum:((
  • dün bu forumda görülerek buraya taşınan konu, evlilik öncesi kızlık zarı diktirmek, enteresandı ve tartışılması gerekiyordu. dalgayla karışık eleştirdik, güldük eğlendik, biraz aşırıya kaçılmış olabilir ama böyle ortamlarda bu son derece normal. nihayetinde ucu erkeklere de dokunan bir konuydu, kızlık zarı diktirilerek kandırılan en nihayetinde biz erkekler, bu açıdan konunun tartışılması gerekliydi.

ancak bugün bakıyorum kk oluşumunda ne kadar konu varsa birer birer buraya taşınmaya başlanmış ki bu akıl işi değil. yok vajina kararması puhahahahaha, anal bleaching, yuhahahahaha, tarzı bir yaklaşım hiç hoş değil ve işin boku çıkıyor. işte ekşi sözlük eleştirilecekse burada eleştirilmeli. ne yapsınlar kk'da? erkeklere nasıl verelim de hepsini memnun edelim diye mi tartışsınlar. haklı iken haksız bir duruma doğru ilerliyoruz. neredeyse salçalı ekmek yiyen, kadın yüzü görmemiş 15 yaşında ergen lafını haklı çıkaracağız.

sen anal bleaching ile dalga geçiyorsun da senin tıraş köpüğü ile otuzbir çekmene ne demeli (umarım bir tek ben değilimdir). sevgilimin götü ay gibi olsun ama anal bleaching yaptırmasın, olmuyor işte. onun için diyorum ki tadında bırakalım, konuşalım, yazalım, cevap verelim ama orada gördüğümüz her başlığı da buraya getirip "vajina sarkması nuhahahahahaha" yaklaşımıyla sunmak hoş olmuyor. sen bi evlen, 45 yaşına gel, orda burda dolaşıp vajina estetiği hakkında bilgi ararken bugünlerinden utanırsın.

ulan şimdi sanki ben vajina estetiği konusuna eğilmişim gibi oldu ama valla yok öyle bir şey. ama tıraş köpüğü gerçek, oldu yani bi aralar.
  • şöyle bir sorunun:
    "merhaba..napcağımı şaşırdım size danışmak istedim..sevgilimle kavga ettik tartıştık onun kalbini çok kırdım.en baştan anlatıyım..ben sevgilimden habersiz byere gittim hemde onun istemediği birşeyi yaptım ve ona da yalan söyledim.sonra yalan söyledğimi anlayınca bende dayanamayıp herşeyi anlattım.bu kezde hem istemedği bişeyi yaptığım için hem yalan söyledğim için hemde ondan gizledğim için çok kızdı üzüldü 2 gün konuşmadı arada bi aradı bağırdı kızdı.sonrada dün akşam biraz yumuşadı normal konuşmaya başladık.şu an askerde olduğu için onu özlediğimi çok sevdiğimi söyledim üzmemek için gizlediğimi anlattım.bu sabah ise barıştık ama kalbi çok kırık ve güvenini de kaybettim.mutsuz olduğunu söyledi ve mutlu etmemi istiyo ilgi göster yüzümü güldür güzel konuş diyo.bende ne konuşcağımı nasıl yüzünü güldürceğimi bilemiyorum zaten konu bulmayı hiç beceremem..yardımcı olurmusunuz lütfen ?"

şöyle bir de yoruma sahip olduğu güzide site:
    "erkekler cocuk gibidir pohpohla süreklii güzel sözler söylee yüzünden gülücük hic eksik olmasın onu cok sewdiğini ve kaybetmek istemedğini söyle inandır yemin ett bisey yap"

yeminlen ayakta sikiliyoruz haberimiz yok.
  • olum siz ne pis insanlarmışsınız lan auıshdıuasdhas. hayır şahsınıza kezban denmesine kızarak ağladınız zırladınız falan ama oku, oku, okudukça içinizin boku püsürü sokağa yayılmış. işin trajikomik tarafı sizlerin öyle toplumdan uzak marjinel bir grup değil, aksine tam içimizde çoğunluğu oluşturan, kimimizin eski sevgilisi, kimimizin arkadaşı, kimimizin müstakbel eş adayı falan olmanız. ulan size kezban diyene kızıyorsunuz, size insan diyenin ben amına koyayım. onlar kendilerini biliyorlar, topluluğun aklı başındaki belli bir kesimini tenzih ediyorum tabiki.

aga neler duyuyoruz, neler okuyoruz böyle. dur sikerim seksistliğini de, kıroluğunu da şimdi, konuşucam amına koyayım. örneğe bak örneğe: kadın daha önceden bi birliktelik yaşıyor, ayrılıyor. yeni ilişkisi 2 yıl sürüyor evlilik hazırlığı yapıyor ve ''kızlık zarımı diktiriceğeeem ayşeee appla neresi garantiliği acabaaa?'' deyu forumlarda geziyor. ulan vay cibiliyetini sikiğimin karısına bak hele. ulan herhangi bir ilişki yaşamana tamam kimsenin diyeceği bir şey yok da iş gayet ortada ki sen bu 2 senedir birlikte olduğun adamla ''ayy ben bakireyim'' ayağına bunca zaman birlikte olmuyorsun, allah bilir bir de şöyle namusluyum böyle kendimi korurum ayağı yapıyorsun. ulan aşağılık, yalancı, riyakar, şeref yoksunu bir mahlukat olduğuna mı yanayım garibimin 2 senedir olmayan bir şeye saygı duyup kavun gibi taşşaklarla gezdiğine mi yanayım bilemedim. askerdeki nişanlısını terkeden kahpe karıdan sonra gördüğüm en acımasız karı cinsi bu gerçek örnekteki karıdır benim için bundan sonra.

aga tüm bunlar oluyor biri de çıkıp demiyor ki kızım sen nasıl bir insansın? bütün ablalar toplanmış şurda diktir canıms, burası garantili canıms, ay hiç acımıyor hem de evleneceğin takoz anlamıyor garantili canımmmms. vay sizin kanınızı karakterinizi sikeyim ben, fırıldaklara bak. hadi bunlar kezban şu, bu toplanmışlar bir foruma içlerinde olanı döküp paylaşıyorlar. ulan onların buradaki uzantıları, az biraz okumuş kezbanlar, he pardon selenler gelmiş burda işte ''kızlık zarı dikimine kadınları iten sebepler bik bik bik'', ''kadının toplumdaki yeri bik bik bik'', ''efendim günümüzde toplum baskısı bik bik bik'' ulan sikeyim laf salatanı. ben bu hayatta bir şey gördüm o da herkes çapına göre yaşar. götüne güvenen her şeyi yapar bu memlekette, seviyorsa sevişir! ailesi bu durumu hoş karşılamıyorsa ailesini karşısına alır! eş adayı bu durumu hoş karşılamıyorsa, değiştirir hoş karşılayanını alır! yok öyle sikim amda canım cennette olsun. ne güzel ya, sen istediğin hayatı yaşa, ananı kandır, babanı kandır, bir ömür geçireceğin eşini kandır sonra kalk tüm bunlar sizin yüzünüzden de. bir akıllı sensin amına koyayım, dünya da senin etrafında dönüyor zaten. al sana tipik özgüvensiz, hayatta hiçbir sike derman olamayacak kezban davranışı.

bu memlekette sevişmek yasak değil kardeşim! herkese serbest. bu memlekette eş seçme özgürlüğü de var, iş kurma özgürlüğü de var, ailenden ayrılıp ev tutma özgürlüğü de var. mert olacaksın, bir yük altına girmeye götün yiyorsa o yükü taşıyacaksın. gerekirse aileni de karşına alacaksın, sevgilini de. bunların hiçbirini yapmaya gücün yoksa sen bi kere birey olarak özgürlüğünü eline almış, kendi ayakları üzerinde durabilen birisi değilsin ki senin neyine sevişmek amına koyim? babamın eline bakayım, işim olmasın, gücüm olmasın, istediğime vereyim, sonra daha iyisini bulunca diktirip kendimi ona yamayayım. ulan harbiden kezbansınız. bunun adı zaruriyet falan değil, bir takım sebepler öne sürüp içinizdeki kezbanı mağdur gösterme çabası sadece.
  • çirkefler kulübü olarak güncellenmesi gereken bu siteye üye olduğumda takvimler aralık 2008'i gösteriyordu. tarihi çok iyi hatırlıyorum, çünkü travmatik bir olay yaşamıştım. netten yana yakıla beni motive edecek hemcinslerimin olduğu bir kadın forumu ararken karşılaştım bu absürd oluşumla. hemen üye oldum ve yaşadığım travmayı anlattığım bir başlık açtım forumda. beklentim, beni anlayacak, sakinleştirecek ve yönlendirecek bir kaç mesajdı. ama ne kelime..

ne dinsizliğim kaldı ne trollüğüm. "maşaallah üye olur olmaz başlık açma butonunu bulmuşsunuz, ben 2 hafta da başarmıştım" diyen teknoloji fakiri kadınlar mı ararsın, "böyle bir olay yaşayan, bunları internette yazmaz" diyerek anormal bir durumda olan beni, normal davranışlar göstermemekle suçlayanlar mı ararsın, "siz ilgi çekmeye çalışan biri olduğunuz için üyeliğinizi banlıyorum" diyen editör mü ararsın, ne ararsan var.. beni iyileştirecek mesajlar beklerken, yaşadığım travmanın gerçek olduğuna inandırmak zorunda kaldığım bir pozisyonda buldum kendimi.. bir tanesi, içlerinden sadece bir tanesi özelden bana "buradaki kadınların çoğu ev hanımı ve eğitimsiz. yaşadığın olaya çok üzüldüm, sana yardım etmek istiyorum" gibi içten bir mesaj yazmıştı. sadece bir tanesi!

ben o travmayı unuttum. bana o travmayı yaşatanı da unuttum.
    ama seni hiç unutmadım kadınlar kulübü.
    kadın kadının düşmanıdır* atasözünü bana öğretmeni hiç unutmadım.

yarattığınız o toz pembe dünya o kadar leş ki, ne zaman bir şeyler googlelasam karşıma çıktığınızda hissettiğim tek şey midemdeki tarifi imkansız ekşime..

kendi bataklığınızda boğulmanız dileğiyle!
  • hamileye hamiş kocaya kociş bebeğe bebiş denen, yiğidin harman olduğu yer.
  • "sevgilim gerizekalı aptal aptal konuşuyosun dedi:( ne yapsam sizce?" diye bir soruya şöyle bir cevap var bu sitede;

"canım çok kırıcı konuşmuş..."
  • öncelikle bu başlığa niye böyle bir yazı yazdığımı veya bu sitede, bu internetin diplerinde ne aradığımı sorma, cevap veremem. şimdi sana yandaki sekmelerimi, bütün açıklığıyla sol baştan sayıyorum:

evliliğin güzel yanları: bu başlıkta evli olanlar kocam tam bir hödüktür, öküzün tekidir demeyi kendilerine yediremediklerinden, sürekli kocam şöyle iyidir böyle bebiştir diye kocalarını övüyorlar. gözünden düşen yaşı öperek silenler mi istersin, ahahahaha benim prenseslerim (kızım ve karım) otursun ben sürekli ev işi yapayımcılar mı istersin, karısını ayaklarında sallayıp uyutanlar mı? biz yer miyiz bunları? yemeyiz. çok nadir 1-2 kişi çıkıp “offff superrr yhaaa ben mi okzle evlenmsm bnm evllgm hc boyle dfeğilll” falan diyor ama çok nadir. kutupta yaz gibi. bir de bu başlıkta en çok dikkatimi çekenlerden biri de, sürekli eeeee kızlar başka ne gibi iyi yanları var evliliğin? eeee daha daha? diye trolleyen tipler. muhtemelen bir tabii ki sekssssssss!! falan duymak istiyorlar ama daha duyamadılar. en fazla “sevdgn adamın kollarnda uumak <3” yazıyor çünkü. lan admin bir genç kızın gizli defteri serra noyan galiba.

nişanlımın benden soğuduğunu düşünüyorum: bu başlıkta afedersiniz adamın götü çıkmış para denkleştireyim yüzük alayım yok düğündü derrnekti çaydı çorbaydı. kız da hala romantiklik çiçek böcek peşinde koşuyor. işte soğudu mu benden bilmemne falan diye ağlıyor. hiç güzel mesaj atmıyormuş artık falan. lan adam tek başına pantolon almaya gitmiyorken bir anda taç linens‘ten perde seçmeye başladı sen ne diyon? biraz oynama bırak onu soğusun o.

kızlar nasıl evlenme teklifi aldınız?: kimin nişanlısı daha romantik competition.

kızlar yardım nolurr: bu başlıkta biri derdini anlatıyor, diğerlerinin de kesin kuzeninin filan başından böyle bişey geçmiş cnm takma ya allahından bulsun falan diyor. mesela bir aldatılma olayı için şöyle yorumlar bulmak mümkün : ”aynen bende , adamla kadıın elime verselerde parçalasam. karekterin yok mu senin ya her peşine düşenle gezip tozup yatıp kalkmak mı lazım? hiç mi allah korkun yok, vicdanın nasıl rahat? off neysee. ne durumdasnız canım şu an naptı evden gittimi neler oldu?” “arkadaşım eşim itiraf etti diyorsun. daha ne duymak istiyorsun. baksana niyetlenmiş adam..bir insan buna niyetlendim dermi yaa??? sana soruyorum. neye niyetlenmiş peki??? o kadınla cinsellik kurmayamı niyetlenmiş??? tövbe tövbe. birde bunu açıkca söylüyormu. önemli olan cinsel beraberlik değildir arkadaşım. aldatmak illa cinsel yönden olmaz. aldatmak başka bir eş cinsle görüşmek, flört etmek, buluşmak. öyle bir duruma geldikki, insanlar artık kavuşamasa bile, telefonda işlerini hallediyorlar. anladın mı!!! demekki bu adam uçkuruğundan başka birşeye sahip değil. ayıptır. günahtır. allah kocanı islah eylesin arkadaşım. çok üzücü bir olay. sen allaha dua et. allah yar ve yardımcın olsun..sakın sende şeytana uyup bir işlere kalkışma! allah (c.c) sabırlı kullarını çok sever. sende bu dünya da demekki böyle sınanıyorsun!” “canım peki niye sen ailen ve çevrendekilerle görüşmüyorsun, kaçarak mı evlendiniz? :( ” gibi gibi gibi.

nişanlımla yaşadığım telefon konuşması: admin uyuma, yerinde olsam bu başlığı açan kıza 6 ay uzaklaştırma verirdim. böyle lüzumsuz bir mevzu açış daha olamaz. neymiş biliyor musun abi, kız nişanlısıyla konuşurken nişanlısı kediyle oynuyormuş, kız da bundan rahatsız oluyormuş, bir değilmiş iki değilmiş, o arada başka biri çıkıp aynen canım yaaa ben de sinir olurum böyle şeylere :) falan diyor. bir canım dalgasıdır gidiyor zaten, normalde kavgalı olduğun azılı düşmanınla forumda karşılaşsan “canım inşallah hallolur her şey gönlünce” falan diyorsun, öyle bir ortam. neyse bunun nişanlısı sonradan özür dilemiş falan olay tatlıya bağlanmış. bildiğin “şu an msj attı dur bak ne diyo yazayım” ortamı var. da bu kadar gündelik bir olayıla kulübü meşgul ettiği için en azından bi kınama almalı bence. sen ne dersin serra?

kızlar ilk gece bi bakın buraya :) : bu başlıkla ilgili aslında yazmasam daha iyiydi. yazmasam daha iyiydi. beyaz jartiyer giycekmiş de o arada üstünü değiştirip duşunu alıp siyah cicileri giyene kadar zaten jartiyeri gören kocası kendinden geçmiş vaziyette olacakmış: ne filmi izlettirdilerse artık bu kızcağızlara. neyse yazmasam daha iyiydi di mi.

doğuma 8 hafta kala aldatıldım napıcam kızlar: olm bu kadına ben üzüldüm. ama verilen akıllara daha da çok üzüldüm. kocandır sonuçta her erkek aldatır sen çocuğunu düşün‘ler mi istersin, başkasıyla beraber olan kadına sırf bu yüzden hakaretler mi istersin. lan bi de en çok güldüğüm, hiç tanımadığın bir kadının anlattığı şeyden yola çıkarak, diğer bir kadın için “nerde tnsmslar peki o o…puyla cnm bilgn var mı?” demesi. lan sana noluyo???

bir şeyler çeviriyo kuruntu mu yapıyorum: bunun da nişanlısı anladığım kadarıyla orta ikiye gidiyor bir devlet okulunda. metin2, knight gibi şeyler oynuyormuş sürekli. kız da bilgisayarın yanına gidince göstermiyormuş konuşmaları küfürlü müfürlü diye. kız da kızlarla mı konuşuyo falan diye endişeleniyor. abi sen bi kere knight oynayan adamla hayatını birleştirmeye çalışan bir insansın, şu an neyin sorgusunu yapıyorsun, bu bir. ikinci olarak da orada gerçekten küfür ve küfürler yazıyor lan. ı mean, really. “gtunu sktiimn malı baksna oraya görmüon mu amck kafa” gibi şeyler, fazlası değil. okuma sen kötü olursun okuma annem.

bu yazıyı neden yazdım isimli bir tekzip niteliğinde yazıı yayınlamayı düşünüyor muyum? canım bilmiyorum yaaa. inşallah hayırlısıyla her şey gönlümce olur. kendimi düşünmüyorsan şu karnımdaki sabiyi düşüneyim. öyle yapayım olmadı.
  • haksız eleştirilere maruz kaldığını düşündüğüm site.

zaten bence bu ülkedeki en büyük eksiklik empati. herkesin, herkesi kendisi gibi sanması sorunu. siz zannediyor musunuz ki bu ülkedeki her kadın sizin kafanızda idealize ettiğiniz süper zeki, uçak mühendisi, aşırı güzel, aciip bakımlı kadınlar gibi ? ya da her kadının sosyo - ekonomik durumu buna elveriyor mu sanıyorsunuz ? ya da hadi onu da geçtim, kendinizi nasıl bu kadar mükemmel görüp de insanlara bu kadar yukarıdan bakabiliyorsunuz ?

hadi her şeyi geçtim. ben uzun süredir bu siteye üyeyim. çok nadiren yazmak dışında, bu siteye bakmadan bir çok şeyi de yapmam. bir kadın olarak, çalışan ve pek çok şeye vakti olmayan bir kadın olarak, bu site, kadınlar için inanılmaz yararlı bir site.

evime akrep girdiğinde, saçlarımı istediğim renge kendim boyamak istediğimde, evlenirken istanbuldaki düğün yapılabilecek mekanların fiyatlarını öğrenmek amacıyla, bir yemek yapacağım zaman, rejim yapacağım zaman, jinekoloğa ya da diyetisyene gideceğim zaman, yeni bir kozmetik ürünü alacağım zaman ve daha sayamadığım bir çok şeyi yapmadan önce, bu siteye girip bakıyorum. gerçekten de hayat kurtardığı durumlar var.

onun dışında da, 2 yıl önce bir duruma şahit olmuştum, tam 900 sayfalık bir forum başlığı idi, bir kadın, kocasının kendisini aldattığından şüpheleniyordu. ancak kadının bunu kanıtlamak için ne imkanı vardı, ne parası, ne de ailesi böyle bir şeyi kabul ediyordu. biliyor musunuz ne oldu ? sitedeki kadınlar, kendi aralarında yardımlaşarak, adamın kadını aldattığını, kimle aldattığını, nerede yaşadığını, her şeyi bir bir belgeleriyle kanıtladılar.

tamam, kabul ediyorum, biraz garip bir durum; ancak ne güzel lan. kadın kimseden destek göremediği bir zamanda, eşinden hem şiddet görüp hem de eşi tarafından aldatıldığını düşündüğü bir zamanda, yüzlerce kadın ona destek oluyor. yalnız değiller oradaki kadınlar. ve bu bana onlar adına güç veriyor.

ayrıca, o sitede, 120 kilodan 60 kiloya, sırf o forumdaki arkadaşlarının desteğiyle düşen kadın var. spor salonuna gidebilecek parası bile yokken 60 kilo veren bir kadın diyorum bakın.

siz daha hala bok atın. ülkenin gerçeklerinden, kadınların toplumdaki yerinden bir haber. herkesi kendiniz gibi (ya da olduğunuzu sandığınız gibi) sanarak.
  • bu sitede bir başlık gördüm ki okudukça kendimi yerlerde buldum.
    sitenin en populer konusu tabi ki epilasyon yöntemleri. herkes birbirine birşeyler danışıyor, ürün tavsiye ediyor, analitik metod geliştiriyorlar vs.
    lakin biri öyle bir yöntem sunmuş ki istenmeyen tüyler için yarılmamak elde değil. şöyle ki;
    dolunay olduğu gece çeşitli bölgelerinize ağda yapıyorsunuz, sonra da bu bölgelere kendi çişinizi sürüyorsunuz.
    kesinlikle millet dalga geçmiştir diye yorumları okuyayım deyince daha bir komik hal aldı durum.
    yorumlardan biri:
    " evin içinde de etki ediyor mu dolunay, yoksa balkona çıkıp mı sürmek lazım çişi?"

çaresizlik insana neler yaptırıyor. hasbinallah.
hesabın var mı? giriş yap