• uzaktan da olsa tandığım kadarıyla, kendisi olsa olsa en fazla klarinet fritözüdür. * ***
  • akaaar mı akar su"cadısı"su...
    üstünde yüzeduran bir adet kurumuş zeytin yaprağına, bir tutam kedi tüyüne, bir dilim somun ekmeğe, bir nefes cigaraya; ve sair envai çeşit büyü malzemesine dikkat.. o cadı bunların herbirinden birer mütevazı tebessüm imal edip, geçtiği kıvrımlara bırakır.. siz de "ya rabbi, ne mesudum ki aleme bir kıvrım olarak geldim" diye diye halaya durursunuz alimallah...
  • kamucan, senin kalemine hayranım, köşe yazarı olman için teklifler gelmiyor mu soruma, herkes köşesini kapmış peki ama ben nasıl kötü kadın olucam diye şarkı söyleyerek yanıt veren neşeli sukedisi. içinden şarkı geçen klarinetçi, için için dalga geçen klarinetçi.
  • çok güzel bir hatunmuş hayranı olduk. orijinal ismi olması ayrıca bir artı puan olarak hanesine ekleniyor. ayrıca sahnede çok küçük gösteriyo.. görünce kaç yaşında la bu kız çok küçükmüş dedim. meğersem 30 yaşındaymış. bi sitede özgeçmişini gördüm ahanda aşağıda:

""1979 yılında istanbul’da doğdu. altı yaşında istanbul devlet opera ve balesi çocuk korosu ile müzik hayatına başlayan kamucan yalçın, istanbul güzel sanatlar lisesi'nde klarinet ve piyano eğitimi gördü.

marmara üniversitesi eğitim fakültesi'nde eğitimini sürdürdüğü sıralarda üç yıl sezgin unan'la klarinet çalıştı.

2000 yılında bilgi üniversitesi “klarinet performans” bölümüne burslu olarak girdi. mike wilkens, ricky ford, imer demirer, kamil özler, james lewis, selen gülün, cengiz baysal, can kozlu, donovan mixon gibi caz dünyasının bilinen isimleriyle klarinet, ensemble, emprovizasyon teknikleri ve aranjman çalışmaları yaptı.

2005 yılında bilgi üniversitesi "klarinet performans" bölümünü burslu olarak bitirdi. kamucan yalçın, luxus ve 5+1 adlı iki grup/projede klarinet çalmaktadır.

2006 ekim ayında tiyatro oyunevi ve theather rast'ın ortak projesi olan; hasan ali toptaş'ın "yalnızlıklar" adlı şiir kitabından sahneye konan; celil toksöz'ün yönettiği ve mahir günşıray'ın rol aldığı oyunda görev almaktadır. prömiyeri hollanda'da gerçekleşen zaandam, rotterdam, amsterdam'da sergilenen oyun, aralık ayından itibaren istanbul'da oyun atölyesi'nde oynandı.

2007 22-24 kasım'da; almanya'nın berlin kentinde düzenlenen diyalog tiyatro festivali'nde bünyesinde sergilenen "yalnızlıklar" oyununda, mahir günşiray ve güneş özgeç yuğnak ile birlikte sahne aldı.

2008 yılının ocak ayından başlamak üzere; garajistanbul bünyesinde sergilenen "ashura" oyununda klarinet çalmaktadır""
  • henüz canlı izleyemedim; lakin interinetteki videolardan anladığım kadarıyla, şahane bir klarinet fritözüdür.
  • çok fırlama klarnet çalar. alaylı görünümlü okulludur ki süper bi görünümdür....
  • gırnatacıııııaa..! kendisine; "osmanım özledim, bi türlü de göremedim gül cemalini" demek istiyorum.. mümkünse en yakın zamanda ellerimde çiçekler ile yeni evini ziyaret etmek istiyorum..
  • luxus'un klarinetcisi.
  • luxus'un araf'taki son gecesi vesilesi ile dinleme-izleme-süper hayran kalma-deli gibi kıskanma-yere göğe sığdıramama şansına eriştiğim büyük klarinet ustası, süper sesli süper şeker insan, güzel arkadaş, bir edith piaf adeta.ekimde albümleri çıkacak olan luxus grubunun biricik klarinetçisi...
  • dun gece yine kadikoy shaftta dokturmustur kendisi.
hesabın var mı? giriş yap