• özlediğim bir kişi. kuş uçuşu yarım saat mesafede oturup aylardır görüşememek nedir arkadaşım? ah zalım istanbul.
  • telefonlarıma son derece enerjik alo'larla cevap vererek beni neşelendiren insan. keşke programına* telefonla katılım olabilse şeklinde ampul yandırdı kafamda bu vaziyet.
  • geleneksel haftalık kabataş-bostancı deniz otobüsü yolculukları resmi dert ortağı. iş yerlerimiz ve evlerimiz bu kadar yakınken görüşemememiz ayıb idi zaten.
  • laneti kırdı, son lanet bükücü. ayrıca, "kol kola değecek." buyurdu usta. eyvallah.
  • ne zaman kuruyemiş yesem onun için antep fıstıklarını ayırıyorum. küçük bir torbada antep fıstığı sunacağım kendisine. rüyamda görsem bu kadar erken saatte aklıma gelebilirdi. uyku sonram değil belirteyim..

ada sahillerinde, kahve falımda görüp bir şey söylemişti bana. burdan itiraf ediyorum. oldu o iş.. bence birleşip kahve falı işine girelim. insanlar ''size üç vakte kadar üç yol..'' kehanetlerinden bıktı bence. mitolojik hikayeler içinde anlatılan, ressam tablolarından fırlamış bir kahve falı vaat ediyoruz. hah, iş teklifimi de yaptım kendisine.

şimdi silahımı yere koyup sessizce uzaklaşabilirim.
  • o kadar kibirli ve o kadar ukeladır ki, açılmamış fıstıktır.
    (bkz: koyunun olmadığı yerde keçi abdurrahman çelebi)
  • mutlu yılları olması gereken bir antep fıstığı. neden mi? çünkü ben öyle istiyorum! *
  • sourberry canciş diiciyi, fıstık yazar. böyle ellerimizde mendil disko disko halay çekmişliğimiz var shoutberry aleminde. lakin bu entrynin yazılış amacı bambaşka:

doğum günü kutlu olsun, sınavları ödevleri tez elden bitsin işalla yarebbim dinimiz amin :)
  • doğum gününde beraberce amele yanığı olduğumuz yoldaş. kem gözler nazar değdirip ayağını burktursalar da heybeliada yollarını bir güzel arşınlamamıza engel olamadılar.
  • öncelikle dostluğunu asla unutmam, unutamam. onla konuşmak gerçekten mutlu ediyor beni. ne desem dinler diyorum rahat rahat konuşuyorum. hiç çekinmiyorum. hep dostum olarak kal diyorum kendisine.

dj'liği ise çok çok iyi, hazırladığı listelerin hepsi harika. emek var. uyum var. demek istediğim dikkat edilmeli bi' dj. *
hesabın var mı? giriş yap