• video

6 aylık bebeğine bakabilmek için karton toplayan babaya, sokağa çıkma yasağına uymadığı ve ehliyetsiz motosiklet kullandığı için 5600 lira ceza kesmiş polislerimiz.

koca adamı ağlatıyorlar. keyfinden mi çıktı o adam sokağa. rüyalarınıza girsin o adamın bağrışları.

her şey bitti bir bu adamın motoru mu kaldı kanunsuz.
  • adaletin olmadığı yerde önce merhamet ölürmüş.
  • 128 milyar dolar nerede?
  • şimdi polis kimseye göz açtırmaz, gördüğüne yapıştırır cezayı ciddi bir algı oluşturur nefes aldırmaz burada da gerekeni yapar o zaman bir şey diyemem ne yapalım derim. yine her zamanki gibi garibana yüklenen polistir. bunu burada gündem yaparsak bu gereksiz ceza iptal edilir. daha önce de olmuştu. ekşi'de gündem olunca iptal edilmişti.
  • üzücü bir durum ama yazılan ceza haklıdır. polisin herkese eşit davranıp bir akp çocuğuna da aynı cesareti gösterebilir mi merak bile etmiyorum çünkü yazamayacağını hepimiz biliyoruz. norveç mi la bura başbakana ceza kesebilsin?

https://www.dw.com/…bakanına-para-cezası/a-57150822
  • ayıp ayıpla örtüşmez her önüne gelene ceza yazıyorsa o memur o adamı bu adama ceza yazdı diye eleştiremezsin. o adamı kağıt toplamaya mahkum bırakan sistemi sikim.
  • cezayı nasıl ödeyecek veya nasıl edecekler? adamın maaşı yok. mülkü yok, motorsiklet de onun üzerine olduğunu düşünmüyorum. dolayısı ile adam boşa ağlamış polis de iş olsun işte.
  • otobüs dolusu insanları kongrelere taşıyıp salgını yayana sesi çıkmayan emniyet teşkilatımızın güzide polisleridir. bulmuşlar bir garibanı bir de biz ezelim demişler.

"yakarsa dünyayı garipler yakar"
  • üzüldüm ama bu işin ehliyetsiz şekilde motorlu bir araç kullanarak yapılması da suç.

benim için iki ucu boklu değnek bu işte aq.

edit: özelden bir sürü laf yedim,yok ehliyet fiyatı kaç paraymış ,yok polis bir tek garibana dikleniyormuş da.
    evet ehliyet fiyatları çok yüksek haklısınız.polisin tutumu bazen yanlış olabiliyor haklısınız.bu duruma üzüldüğümü söyledim zaten.
    bir de şöyle düşünelim; bu adam birimizin canına,yakınına bu aracı kullanırken zarar verse o zaman ne olacak, herkesten çok siz bağırmaz mısınız; polis bu insanlara nasıl müsaade ediyor,ehliyetsiz araç kullanmalarının neden önüne geçmiyor diye.
  • gereksiz olmayan bir duyara konu olan polisler.

açlıktan ölsün mü millet? ne destek veriliyor, ne yardım sağlanıyor da insanlar çıkmayacak? dallamanın gereksiz duyar dediği de haftasonu yasağını delme pahasına çöpten karton toplayan adam. bak tekrar diyorum, "çöpten. karton. toplayan. adam." böyle bir iş olması bile skandalken çaresizlikten yasağı delmiş bu adam.

ehliyet almak ne kadar haberiniz var mı? sana bana az para belki ama o parayı denkleştiremeyenler var işte, ne kadar absürt gözükse de o parayı bulamayan insanlar var abi. ehliyet haricinde hangi yasağı deldiğini de anlamadım, haftasonu sokağa çıkma yasağını deldiyse ona gelene kadar göt gezdirmeye çıkanlara ceza kesin önce. hayır adam keyfi çıkmamış ki, çalışma izni versenize adama amk? kadına şiddet üzerinden argüman verip, her tuşa basan muhalif gibi olmak istemiyorum ama dayak yiyen kadına "hadi öpüşün barışın" deyip evine gönderen polis, istediği zaman istediği "inisiyatifi" alan polis, "bugün evine git, pazartesi izin için kaymakamlığa başvur, bir daha görürsem keserim cezayı" diyemiyor mu? lan o motor 5600 lira değil haciz gelse neyine gelecek?

keyfi estiğinde inisiyatif alıp, gücü garibana yeten polislerdir ayrıca.

edit: para toplayın ehliyet alın abi adama ne diyeyim daha. ehliyetsiz milletvekili çocuğu, bmw'siyle yan yaparken çocuğunu öldürse aynı polis, aynı cezayı kesecek mi? ben sana söyleyeyim fetöcü ilan edileceksin. buradaki açık adaletsizliği görmüyor musunuz? adamın ehliyetsiz olmasına, yaptığı şeyin riskli olduğuna dair mesajlar alıyorum. eyvallah, haklısınız. iki gün yemeksepeti'ne girmek yerine evde yiyinde adama düzgün ekipman ve ehliyet alın o zaman ne diyeyim yav.
hesabın var mı? giriş yap