• adı tombi'dir...

http://www.cumhuriyet.com.tr/…ayrilmak_zorunda.html

sınıfın bir parçası olan sarman kedi tombi 33 veliden bir tanesi istemediği için sevenlerinden ayrılmak zorunda kalıyor... diğer 32 veli o bir kişiyi ikna edemiyor...arkadaş kedi ne yapar ki senin çocuğuna...

mutlu edit: tombi sınıfına geri dönüyor...
    http://www.anadolukedisi.com/…nifa-geri-donuyor/214

izmir'in bayraklı ilçesindeki ticaret borsası ilkokulu öğrencilerinin sınıflarında beslediği ve bir velinin endişesi üzerine sınıftan uzaklaştırılan ‘tombi’ isimli anadolu kedisi, yarın (21 şubat) öğrencilerin yanındaki yerine yeniden kavuşacak. ‘tombi’ sınıflarından çıkarılırken, ağlayan ve kedi için mektup yazan öğrenciler, bu haberle büyük sevinç yaşadı.

‘tombi'nin, kendisinin de tanıdığı velilerden nilay coşardemir'e verildiğini anlatan ivaşçu, "arkadaşımız, bilinçli olduğu için ‘tombi'nin hiçbir şey yememesinden ve aşırı kilo vermesinden korkmuş; 3 gün boyunca hiçbir şey yememiş. sonra onu aldım ve evime, diğer kedilerimin yanına getirdim. fakat burada da çok mutlu olmadı. daha sonra ‘tombi'nin gerçek yerinin, öğrencilerin yeri olduğunu anladık. il milli eğitim müdürüne, konu üzerindeki ilgisi için çok teşekkür ediyorum. ‘tombi’ için okulda bir yaşam alanı oluşturup, tekrar çocuklarla buluşmasını sağlayacağız" dedi.

okul müdürü ise ‘tombi'nin öğrencilerle iyi ilişki kurduğunu ve bu ilişkiyi çok değerli bulduklarını vurgulayarak, çocukların mutluluğunun, kendilerinin mutluluğu olduğunu söyledi.
  • eğer çocuğun alerjik bir reaksiyonu yoksa, o velinin çocuğu uzun vadede izlenmeli. 20 sene sonra toplum içerisinde nerede olacak çok merak ediyorum.
  • ben kedileri cok seviyorum ancak herkes hayvanlari sevmek zorunda degil arkadaş.

napalim simdi o 1 kisiyi burda linc mi edelim bunu mu istiyorsun? ılla herkes hayvanlara bayilip hayvan beslemek zorunda sanki ya belki çocuğu korkuyor huzursuz oluyor ve derse odaklanamiyor ?

gorusune saygi duyulmasi gereken kisidir.

edit: tekrar fotolara baktimda o 1 veliye tekrar hak verdim. ben de kedi besleyen birisi olarak diyebilirim ki kediler ilgiye ve sevgiye deli olan sirin varliklar ancak bu hayvanlarin yeri bir sınıf olamaz.

çocuk dersi dinlemeye calisirken birden sirasina atlayan, defterin uzerinde gezen bir kedi hayal edin dikkati dagilmaz mi ogrencinin ? kedinin yeri sinif mıdır yani gercekten biraz empati yapin amk hic kedi beslemediğiniz kedi davranışlarını bilmediğiniz o kadar belli ki.

bahsettiğimiz çocukların yaşı 10 bile değil ve egitimin en onemli yaslarinda olan bu çocuklar, zihinleri ogrenmeye en acik yaslarindayken siradan siraya atlayip defterin uzerine cikan bir kedinin bulunduğu ortamda ders falan dinleyemez dikkatini veremez.

allah askina su etrafa poz kesmeyi birakin artik mantikli konusun hayvan sevgisini daha cok vermek istiyorlarsa sokaktaki sahipsiz kedileri sahiplesin diger veliler.
  • size ne abi, alerjisi oldun ya olmasın, istemiyorsa kim zorlayabilir? orası okul, hayvan barınağı değil. sokaklar bitti bir de sınıflara mı girecekler?
  • eğer olay düşünüldüğü,düşündüğüm gibiyse çocuğunun sosyal hayata, daha ilkokuldan bir çeşit dışlanmışlık, farklılık ,karşıtlık yaşatarak 1-0 yenik başlatan uyumsuz bir veli içeren olay.
    ayrıca olaydaki öğretmene hayran kaldım . sınıfı kontrol altında tutmak, çocuklara sorumluluk duygusu aşılamak ve hayvan sevgisini öğretmek için çok güzel bir yol seçmiş aslında
  • hayvan sevgisi olmadan yetiştirilen çocukların hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
  • hayvan sevmeyene saygı duymak zorundaymışız. sokayım öyle saygıya. ağaç sevme, hayvan sevme ama beton sev. içine sıçtınız güzelim ülkenin.
  • öğrencinin alerjisi veya fobisi yoksa, eğitimi ve öğretimi sadece kitaplarla yapıldığını zanneden aptal veli bulunduran haber. hayvan sevgisi öğrenen bu çocuklar, ileri de hayvan sever bireyler olacaktır eminim.
    sonra hayvanlara eziyet, tecavüz, öldürme neden var demeyin, bu tarz geri kafalı veliler yüzünden işte.
hesabın var mı? giriş yap