• şu boktan ülke gündeminde yüzde gülümseme oluşturmuş güzel insandır. dünya senin hatrına dönüyor be teyzem
  • anadolu çomarı olacak bir teyze bu kedilere bakmak yerine taşlayıp tekmeleyip kovalardı. hele makarna, kömür için oy veren, baklava izdihamında birbirini ezen asalaklarla, hayvancağızlara etin sebzenin kralını yapan gönlü zengin bu teyzemizi kıyaslamayın.

edit: lafı başka yerlere çekenler için, türk, kürt, laz ya da herhangi başka bir kökenden olması, kendini ait hissettiği zümre beni hiç ilgilendirmiyor. başlığı da ben açmadım. anadolu çomarının belli bir etnik kökeni ve aidiyeti yoktur. anadoluda yaşayan ya da istanbul'a göç etmiş anadoluluların bir kısmı çomardır, diğer bir kısmı değildir. hangilerinin çomar olduğu ilgili başlıkta örnekleriyle yeterince anlatılmıştır, isteyen gidip bir daha okusun. saçmasapan çıkarımlar yapmasın.

istediğiniz kadar reddedin, kulaklarınızı tıkayıp "la la la" diyip görmezden bilmezden gelin, anadolu çomarı vardır. taa 40-50 yıl öncesinden başlayarak sinemada, ondan daha da öncesinden başlayarak türk edebiyatında defalarca betimlenmiştir, sadece adı konmamıştır. siz isterseniz türkiye'nin gerçeklerine gözünüzü kapayıp romantik hayallerde yaşamaya devam edebilirsiniz.
  • çok kötü geçirdiğim soğuk yağmurlu şu cumartesi gününü bahara çeviren teyze. hakikaten dünya şu teyzelerin ki biri de her daim gurur duyduğum annemdir hatırına dönüyor sanırım. iyi ki varsınız.
  • insanlıktan tam umudumu keserken bir kahraman gibi çıkmış teyze.
    teyzem bil ki bu dünya dönüyorsa senin gibi insanlar sayesinde dönüyor.
    yoksa israfil direk o sur'u çalardı
  • hayvan sevgisini de parazitlere bağlayan varmış. teallaam. dünyada haddinden fazla insan var ve yaptığımız her metrekare yol ve yaşam alanı ile diğer canlıların yaşam yerini yok ediyoruz. dolayısı ile insanların değil hayvanların bakıma ve sevgiye ihtiyacı olduğu bir dönemdeyiz. bunu anlayabilmek için parazit kapmak değil biraz etrafına bakmış olmak yeterli.
  • bu teyzenin sevgisi katıksız mahlûkata duyulan sevgidir. bir tane cins kedi veya köpek alıp ona evlat gibi yaklasanlarin bencil sevgisi gibi değil. hiçbir güzellik veyahut başka bir beklentisi de yok.

bu teyzemiz afrikadaki çocuklar için birşey yapma imkânına sahip olaydi kesin yapardı. peki sen güzel işleri küçümseme ezikliğini gösteren insan bozuntusu , sen ne yaptın onlar için . bir sms atabilirdin veya herhangi muteber bir hayır kuruluşuna az da olsa bağışta bulunabilirdin, yaptın mı? hiç sanmıyorum sizin gibiler yapmayı değil yıkmayı bilir.

elindeki imkânı değerlendiren bu teyze hepinizden kat kat değerlidir.
  • bana şu hadisi hatırlatan teyze:

"eğer süt emen çocuklar, beli bükük yaşlılar, otlayan hayvanlar olmasaydı, üzerinize azap sel gibi gelirdi"
  • bu teyzeyle ayni kafa yapisina sahip biri olarak sunu soyleyebilirim ki toksoplazma testim negatif. nereden mi biliyorum; çunku çocugum var ve tüm gebeligim boyunca evde kedilerim oldugu (ayrica sokak kedileri ve kopeklerini de besledigim) icin her ay duzenli bu testi yaptirmak zorundaydim ve hala da negatif.

sonuc: bu teyzenin yaptiklarini yapmak icin bir parazit sahibi olmak, bekar olmak, çocuksuz olmak degil, insan olmak gerekir!

edit: afrikadaki çocuklar için bir bok yapmayıp burada ''afrikadaki çocukları besleyin bunları besleyeceğinize'' demeye çalışanlara iki çift laf hazırladım; kendilerinin durumu taaa afrikadaki o zavallı masumlara yetişecek kadar bile iyi olabilir, şahsen ben başka bir insanın yükünü taşıyacak gelire sahip değilim. ama yine de sokak hayvanlarına yaptıklarımı durumu olmayan tüm insanlarla, afrikada veya burada, paylaşmaya hazırım. lütfen bana açık adres bildirin ve sokak hayvanlarına verdiklerimi göndereceğim:

- yemekten artan yarısına yogurt bulaşmış pilav
    - domates sosuyla harman olmuş makarna artığı
    - tavuk kemikleri, ayda yılda bir kere yenebilen kırmızı et kemikleri
    - balık artıkları
    - tencere dibinde ve tabaklarda artık kalan çorba
    - tabaklardan artan ve kasenin dibinde kalıp sulanmış yogurtlar
    - ısırılmış, kemirilmiş şekilde artmış ve yemek sosuyla iyice ıslatılmış ekmek
    - mutlaka bir tas yogurt kabına vs. konulmuş su
    - ve bilimum diğer aklıma gelmeyen yemek artıkları

bizim evden artanlar böyle. şimdi ben bunları paketliyorum ve bu iyilik meleği, insanlığın en büyük destekçisi duyarlı arkadaşlardan haber bekliyorum. bana afrikada falan durumu olmayan bir kişinin adresini versinler. bu hafta sokak hayvanlarını beslemeyip bu saydıklarımı kendilerine göndereceğim ve insanlığı kurtaracağım!!!

yahu akıl ya, biraz akıl ya. hayatta kendine bile hayrı olmayan insanlar, sosyal dayanışma ve yardımlaşma dernek başkanıymış gibi burada yoksul insanlardan bahsediyor.

güzel kardeşim hayvanları seven her insanda yüksek bir merhamet vardır, durumları olsa, güçleri yetse tüm insanlığa her türlü yardımı ederler zaten. sen kafacığını fazla yorma bu işlere. git sen de yoksullara yardım et, nasıl olur? ama gerçekten yardım et, eğitim, mutfak, ulaşım vs. masraflarının hepsine olur mu? öyle dilenciye 1 lira vermekle insanlığı kurtarmıyorsunuz. bırakın bu masumların da can taşıdığının farkında olan iyi insanlara bok atmayı artık!!!
  • 2012 yılından beri 1 geceden fazla evden uzak kalmadim bu yüzden.

takıntı derken, canım biz buna sorumluluk diyoruz. büyüyünce öğrenirsin.

canım teyzedir.
  • her gün tayyip erdoğan haberleri görmek yerine, bu teyze ve benzeri haberleri görsek, 365 gün boyunca, yeminle 2017'ye (mental açıdan) çok daha sağlıklı bir toplum olarak girebiliriz bence.
hesabın var mı? giriş yap