• 2011 yılında çıkan bedelli kararı sonrası varını yoğunu ortaya koyup, yetmediyse kredi çekip 30bin tl'ye bedelli askerlik yapan efsane nesildir.

ancak acı olan, tam üç yıl sonra torunları neredeyse yarı bedele 18bin tl'ye bedelli askerlik görevlerini yerine getirmişlerdir.

olum dedik o kadar telefon çıkar çıkmaz alınmaz, fiyatı düşer. biraz bekleyecektiniz, kıpır kıpırsınız aq :)
  • 2012'de katıldığım nesil. verin la 12 bin lirami, ben hâlâ taksit ödüyorum bankaya
  • tertipleri murat boz, yalın, kenan doğulu olan topluluktur.

o furyaya yetişemedik. bakalım bizim asker arkadaşları hangi sanatçılar olacak?
  • tüketici mahkemesine giderek haklarını arayabilirler.
    neden tüketici mahkemesi mi?
    para verdik, bir şey satın aldık diyebilirler.
    askerliğin para ile yapılabildiği bir ülkede sorunu tüketici mahkemesi çözer.
  • 3 yil sonra da bedelli yerine kamu gorevi gelirse keriz gibi18 bin liraya bedelli yapanlarin yerini alacagi nesildir
  • sezon ürünü almayı seven seri sonu ürünlere pek yüz vermeyen nesildir kendileri.
  • aralarında akp'ye oy verenler de var ve ben buna çok gülüyorum afsfasdasd
  • bunlardan biri de güzide yazarımız, başlık sahibi crowley'dir.

herkes onu saçından sakalından ve pembe tezkere olaylarından dolayı askere almadılar diye bilir ama işin aslı öyle değildir.

sgk'ya prim öder gibi kredi taksidi ödüyor yıllardır, ben diyeyim 4, siz deyin 5 maaş giriyor evine ama hala kirada oturuyor bu askerlik yapmama sevdasına. hayır kendisine zerre acımam da işte yengemi çok seviyorum ben, kadıncağıza yazık, sobalı evlerde bu kış kıyamet...
  • bir de ait olduğu dönemlerdeki kur farkı vardır ki evlere şenlik.
hesabın var mı? giriş yap