• o değilde gene çıtayı çok yükselttik bu gol sayesinde, hiç bi boku beğenemiycem ben bundan sonra.

- aşkım önemli değil her erkeğin başına gelir arada bu...
    - adriana allahın adını verdim sus!...
  • evet 26 subat 2009 galatasaray bordeaux maci mutlu sonla bitti, bize de bu basligi acmak farz oldu. hangi kewell hangi mac diye soranin, bu baslik boyle olmamis harry kewell in bilmemne tarihinde girondins de bordeaofuzwsxhs'a attigi gol olmasi lazim diyenin alnini karislarim. bu isin raconu boyle.

kisa geceyim. dakika 45, skor 1-1. kewell topu rakip cezasahasinin aciginda hafif saga dogru pozisyonda aliyor. soluna cekiyor, bir anda geriye kaykilip bir sut cikariyor. mesafe ben diyeyim 28 sen de 33 prekazi desin 49 metre. top doksana dogru suzuluyor, suzuluyor, kaleci ucuyor, ucuyor ama derdi zaten yetisemeyecegi topa uzanmak degil, bu mukemmel golun jenerigine katkida bulunmak, saygi ucusu adeta, bir nevi reverans. top yakin doksandaki aglara ampul gibi asilip kaliyor. iste boyle bir gol.
  • fransa'daki ilkokullarda beden dersi müfredatına eklenmiştir.
  • öyle bir goldür ki, sadece bordeaux kalesine girmemiştir.
  • derler ki: türk takımları böyle golleri 10 yılda bir atarmış. onları da galatasaray fransız takımlarına atarmış.

(bkz: prekazi'nin monaco'ya attığı efsanevi gol)
    (bkz: hagi'nin monaco'ya attığı gol)
  • kewell'in aynı zamanda ne kadar da vefalı oldugunu gosterdi.
    gol sevincinden sonrasına dikkat edin. kewell şoyle guzel bir sumkuruyor. "bu golu servet'e armagan ediyorum." diyor sanki.
  • gassarayin sol ayakli yabanci fitbolcularinin fransizlara her 10 yilda bir "nasil sut cekilir, nasil guzel vurulur" adli dersinin 2009 mufredati...

prekazi monaco'ya 80'lerde
    hagi 90'larda
    kewell da 2000'lerde hocalik yapmistir.
  • oyun "9 aylık" olsa 5 gol sayılırdı.
  • insan golu degildi.
  • monaco taraftarlari cok gormu$tur, cok cekmi$tir bu gollerden. kafasi takilan bordo taraftari varsa, bu taraftarlari bulup sorabilir.
hesabın var mı? giriş yap