aynı isimde "kızılcık şerbeti" başlığı da var
sponsorlu
1537 entry daha
  • kendi oğullarına düğününde çeyrek altın takan bir adet aile barındırmaktadır.
  • nursema'nın gelinliğini görünce aklıma gelen görsel
  • biraz daha zorlanırsa sönmez anne ile saf mustafa'nin aşık yapılacağı senaryo.9 haziran'da sezon finali.
  • son 2 bölümdür, dizi bitmesin, bir daha engel yemesin diye, senaristlerin, seküler aileyi iğrenç bir şekilde karikatürize etmesini izliyoruz. hayır misvak dergisinden bir yazar mı aldılar ekibe merak ediyorum.

geçen bölüm umut'un babası, nursema'ya aile albümünde yer alan eski sevgililerini gösterip, tıpkı albüm gibi televizyonun önünde hazır duran aynayı vermişti eline. hangi erkeğin, anne evindeki çocukluk albümünde eski sevgililerinin fotoğrafları olur, saçmalık dedik geçtik. hadi var diyelim, hangi baba artık oğlunun nişanlandığı kıza, bir onlara bak bir kendine der. anne babalar ara bozulmasın, çocuğumdan mahrum kalırım korkusuyla, o lafları etmez.

bu hafta aileyi ziyarete içkiyle gitmeleri ise geçen haftanın üstüne mum dikti. 60 70 yaşına gelmiş, bu ülkede yaşamış hiç kimse öyle bir densizlik yapmaz. onca seküler aile tanıdım, kendi namaz kılmadığı halde, evinde seccade, namaz örtüsü, tespih bulundurup, gelen bir misafir namaz kılmak isterse sunacak kadar düşünceli insanlardı. hadi hepsini geçtim yaşlı başlı insanlar, kabullendikleri bir evlilik varken, tek oğullarının geleceğini, mutluluğunu sabote etmez. nilay haklı, ankara'ya giderlerse çilingir sofrası kurup, ortaya domuz kafası koyacaklar bu gidişle.

tamam biz de dizi bitmesin istiyoruz. rtük'ün gözüne batmayalım derken, madalya bekler bir portre de çizmeyin bir zahmet.
  • sair günde tamtur örtü takan nursema bacımızın seküler oğlanla evlenirken boynunu açtığı dizidir. ileride komple örtüyü attırcaklar herhalde ön hazırlığa düğünden başladılar.
  • zeka turnusolu dizi. bu diziyi izleyen net düşük iq sahibidir.
  • gelin klişe den çıkın ve nur semayla umut gerçekten çok iyi anlaşıp çok mutlu olsunlar, apoyla da alev hiç sevgili olmasınlar bence bu daha beklenmedik bir senaryo olur ve klişeden sıyrılır. böylelikle hem seyirci strese girmez hemde senaryo tahmin edilebilir senaryo olmaktan çıkar.
    bence siz bi bunu düşünün.
  • yeni çiftin evlerine pembegillerin zevki kuruldu, döşendi. umut' un bazı eşyalarını kaldırdılar, duvardan indirdiler, hadsizce olmuş. hiç karıştırmayacaklardı, umut' un benzer dediği gibi dillendirilmez fedakarlıklarla süslenecek yuvaları ikisini ilgilendiriyor.
    papağan çok komik, çok tatlı, umarım, hep olur.
  • nilay der susarım
  • bu dizi iyice saçmalamaya başladı. yazmaktan yoruldum. bu kadar aşırı uçlara gitmeyin işte. ama kime diyorum. duvarlardan ses gelir senaristler bildiğini okur. apo oğluna ahlak dersi verirken talkımı veriyor ama fırsatını bulsa kendi salkımı yutacak. yuh be yuh. bu derece fanatik yobazlıklar olamaz olmamalı. pembe umut'un evini ne hakla türbeye çevirdi, bu kadarı da saygısızlık. ya umut'un babası, ne viski meraklısı aileymişiniz. bu kadar pahalı içkiler içmekle övünüyorlar ama düğünde gelinlerine bir bilezik bile alamamışlar. sanki elin oğluna takı takıyorlar. fakirlerse viski içmesinler o zaman. büyük çelişki. türkiye'nin en zengin ailesinden kız almışlar tavırlara bak. bi saygısızlıklar, bi tuhaflıklar. ah nursemacım ah, umut umut diye bu kadar tutturdun, sonun hüsran olmaz inşallah.
7037 entry daha
hesabın var mı? giriş yap