• son senelerde yasanan hamburgerciler furyasinda duzgun hamburger yapmasina ragmen fiyati uygun olan (benim gordugum) tek yer. hamburgerleri de gercekten guzel. hatta su anda istanbul'daki en iyi hamburgerci burasi.
  • sanırım gurme burger, bilmemne burger gibi trend olmamış, fiyatları gayet makul olan ve şimdilik son yıllarda yediğim en müthiş hamburgeri yapmış mekandır. sadece üç dört gün önce tanışmış olmama rağmen, yaptığı hamburgerleri fanatiklik derecesinde seviyorum.
  • fiyat/performanstan da öte şimdiye kadar yediğim en güzel hamburgerleri yapan yer. üstelik fiyatları dükkan burger, burger house gibi handmade hamburgercilerden 5-6 tl daha ucuz. burger king fiyatına dükkan'dan iyi burgerler yiyorsunuz yani.

az pişmiş sevmeyenler orta pişmiş olarak tercih edebilir, yeterince makul. çok pişmişini yemedim ama o sulu sulu ızgara köfte tadı kaçabilir öyle söylerseniz, ben buna cesaret etmem.

bunun dışında patatesleri vasat, soğan halkaları idare eder. menü söyleyeceğinize çok açsanız bir buçuk ya da iki hamburger yiyin.

ama o hamburgerleri mutlaka yiyin. çok güzeller.
  • 4. levent'te, mc donalds'ın karşısındaki dükkanlardan biri. hamburgerleri güzeldir, heinz soslar kullanırlar. zeytin soslu burger yiyebileceğiniz yerlerden biridir. kısaca güzeldir, gidin deneyin derim.
  • paket servisleri güzel çalışıyor hızlı ve sıcak getiriyorlar. fast food zincilerinin bu konudaki rezalet hizmetlerinden sonra ilaç gibi geldi. üstelik fiyatları çok uygun, aynen devam komşu.

o yüzden bundan sonra komşuda pişer bize de düşer .
  • egg&burger gibi ette ne kadar yag o kadar lezzet diye dusunenlerin burgercisi.

ek: bir de canım burger çektiğinde facebook sayfalarına bakıp salata yemeye karar veriyorum, o açıdan seviyorum kendilerini.
  • benim gibi butik hamburgerci avcısı olan birinin gönlünü ilk tattığımda kazanmış, hem fiyat/kalite eğrisinde, hem de normal pişmiş ve ekstra cheddar peynirli komşu burgeri ile günümüzün en iyi yerli hamburgeri. istanbul - 4.levent'te yerleri. bu da facebook sayfası, beğenin, destek olun, ama ondan önce yiyin derim.

(ha bu arada "en iyi hamburger" demişken, tabii ki kızılkayalar'ın mayonezli cheeseburger'inin yeri bende hep ayrıdır. öyle kalacaktır.)

diğerleri için;

(bkz: mano burger)
    (bkz: gourmet burger kitchen)
  • yakın bi vakitte öğrenmeme rağmen favorilerimden biri haline gelen hamburgerci.. utanmasam her gün yiyeceğim ama yazıktır bünyeye..

bi yandan fazla duyulmasın da fiyatlar tavan yapmasın istiyorum ama bi yandan da millet öğrensin, adamlar emeklerinin karşılığını alsın istiyorum.. hangisinin ağır bastığı bu entry sonucunda anlaşılabilir sanıyorum.. yiyin yedirin efenim..

patates kızartması konusunda da kendilerini geliştirirlerse tam olacak.. belki de hiç yerinde yemediğim içindir tabi.. eğer öyleyse benim ayıbım, en yakın zamanda yerinde de yemeyi planlıyorum..

kendileri de okur belki diye özel not: fiyatları artırmayın da herkes yiyebilsin.. sürümden(?) kazanırsınız hem.. valla bak..
  • bir cuma akşamı mesai bitimine doğru tesadüfen sözlükte rastladığım, olumlu yorumlardan etkilenip direk arkadaşları organize ederek denediğim hamburgercidir. hemen söyleyeyim türevlerine (dükkan burger vb.) ve hatta burger king, mc donalds a göre fiyat/performans oranı çok iyi. orta pişmişi kimilerine biraz yağlı yada sulu gelebilir ama ben çok beğendim. patates kızartması ve sosları da de gayet kaliteliydi. fast food tüketeceğim zamanlarda mümkünse ilk seçeneğim olacak.
  • haftada en az bir kere yediğim, fiyat/lezzet açısından istanbul'daki en iyi hamburgeri yapan mekan.
hesabın var mı? giriş yap