• 2004 eurovision sarki yarismasiyari finalinde "hello constantinopolis!" cumlesiyle konusmaya baslayan rum sunucuyu, "it's been istanbul for over 500 years" diyerek duzeltmis, bir sonraki konusmalarinda yine israrla "hello constantinopolis" diyen ayni sunucuya "hello south cyprus!!" diyerek ayari vermistir. oncelikle takdire sayan fransizcasi gonullerimizde taht kurmus sonrasinda ve bi halta benzemeyen ingilizcesiyle de tahttan indirilmis, ardindan guney kibris'li sunucuya verdigi ayarla yeniden tahtina cikarilmistir.
  • ''ben akıl konusunda çokta iddialı birisi değilim. benim için fazilet akıldan daha önemli; çünkü faziletsiz akıl faydadan çok zarar verir. onun için sevgili tiyatro ailesi sen beni akil sayma fazıl say'' demiş beynini öptüğümünün.
  • daha önce benzeten oldu mu bilmiyorum ama kendisine ikizi gibi benzeyen biri var; antalya büyükşehir belediye başkanı (bkz: menderes türel) yıllar sonra gittiğim antalya'da billboardlarda görünce aaa korhan abay gelmiş demişliğim var.

https://www.antalya.bel.tr/i/ozgecmis
  • gayrettepe civarındaki tüm sokak köpeklerinin koruyucusu, iyi yürekli, mütevazı insan.
  • gay olsa n'olur olmasa n'olur. biz straight'iz de n'oluyor yani.
    korhan abay, i$ini iyi yapan, gayet yetenekli, mutevazi, kibar ve surekli kendini yenileme cabasinda biri. zaten cok dilli, bir de sagir-dilsizlere hitap amacli i$aret dili ogrenecek ve sunumlarina katacakmi$.
  • ilkokulda kafkas oynamış arkadaşlar bilecektir; göğüs cebine sıra sıra soktuğumuz fişek süsü verilmiş tahta parçaları çok adi altın rengi bir suya batırılmışlardır.
    turist ömer uzay yolunda filminde tuz yalayan sayborg rolündeki ünlü figüran da bu cins bir suyla sıvanmıştı.
    korhan abay bu adama çok benzer işte.
    kendisini bir faks yağmuruna tutsak, o da bulasa kendini mineralli sulara, bir başka gece, bir sinsi hücre gibi trt programları prime time ejderhası olur gibi geliyor bana.
  • mehteran - kizilordu konserini sunarken rusca yaptigi konusmasi sirasinda "biz bircok onemli rus sahsiyeti taniriz, ornegin tolstoy, gogol" vs. vs. diye sayarken en sona "ve tabii mariya sarapova" diye ekleyerek izleyicileri guldurmustur.
  • turkiye'nin en iyi sunucularından biridir. tiyatro oyunculuğu ve yönetmenlik de yapar.
    özgeçmişinde; sunuculukla ilgili olarak şöyle diyor: (bugün tv'de gördüm)

hazırlıksız olarak üç dilde, önceden hazırlanmak koşuluyla beş dilde sunuculuk yapabilir...

diksiyonu düzgün, kültürlü, donanımlı, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayan, nadir yurdum insanlarındandır.
  • eurovision provalarında elindeki tokmağı gürz zannedip, koca gongu yere devirecek kadar abanaraktan gonglatabilen er kişi.
  • programlarinda hic ayrilmadigi bir de riza silahlipoda si vardir bu kisinin. nerde ki ikisi de acebö.
hesabın var mı? giriş yap