• halk arasında % 50 indirimli kitap olarak da bilinir.
 • basanlarin alanlarin ve satanlarin hirsizdan farki olmadigi kitap ce$idi.
 • devletin derin olduğu yerlerde ve adam başına gelirin 3000$'ın altında olduğu yerlerde rastlanma ihtimali çok yüksek olan bir ürün. deveye sormuşlar, neren eğri diye, nerem doğru demiş. çokta iyi demiş. sistemin doğru dürüst işlemediği bir ülkede, varlığını her zaman sürdürebilecek ve her zaman alıcı bulabilecek potansiyele sahip bir pazar. zaten mafyasıda vardır artık. kapıdan kovsanız, bacadan girerler. boyle düşündüğüm içinde alırken hiç içim sızlamıyor, gönül rahatlığıyla alıyorum. böyle korsan üretimlerin doğmasına sebep olan sistem ve sahipleri düşünsün.
  daha onemli problemler için (bkz: firsat esitligi)
 • kitaplarin goreceli fiyatinin insanlarin butcesinde onemli bir yer tuttugu ulkede insanlara bir sekilde daha ucuz kosullarda okuma aliskanligi kazandirma firsati acisindan sosyal getirileri de olan bir durum..
 • yuzen kutuphanelerde olur bunlar
  genelde iclerinde moby dick ve sinbad gecen kitaplar bu kotu yola duser
 • portekizli ünlü korsan,kaşif.
  korsan kitap del rebbozo; kızıl vaşak da denir.
  1550-1562 yılları arasında akdeniz'de korsanlık yapmıştır. acımasızlığı ve sabit fikirliliğiyle tanınır.
  antil adaları'nı keşfederek, oraya tarihin ilk danseden fıskiyeli havuzunu yaptırmıştır.
  elinden pek az gemi kurtulmuş; çocuklar yıllarca "seni korsan kitap'a veririm" denerek korkutulmuştur.
  1570 de fil hastalığından ölmüştür.

  (bkz: kim kimdir)
 • genel kani bunu yapanlarin bizzat yayin evlerinin kendileri oldugu yonundedir.bu $ekilde sati$ resmi kayitlara gecmedigi icin yayin evleri hem vergi kacirabiliyor,(yayin evi-yazar ili$kilerini bilmedigim icin buralar tahminidir)hem yazara/cevirmene verilecek payi azaltabiliyor,hem de korsan oldugu icin kitabin fiziksel kalitesinden a$irarak (korsan kitapların yapraklari,kapaklari,baskilari cok kalitesizdir genelde) maliyetini azalatabiliyorlar.bu teoriye gore sonucta bayagi karli bir sati$ ortaya cikiyormu$ gibi gozukuyor..
 • orjinal kitaba nazaran fiyatı makul seviyede olması sebebiyle tercih edilmesi kuvvetle muhtemel olan bir yol olmasıyla beraber kar$ıla$ılan kalitenin normal bir insanı bir daha bu yola ba$vurmaması için tövbe ettirmesi olası bir sonuçtur.*
 • yazarın, çevirmenin, düzeltmenin, dizgicinin, tasarımcının, matbaacının ve tabii onların çoluk çocuğunun rızkına göz koyma teşebbüsü.
 • mücadele etme yöntemlerinden biri için: (bkz: yayınevi/@kantelem)
hesabın var mı? giriş yap