• larry bird, boston celtics'in efsane oyuncusu, şu an indiana koçu...
 • beyaz zenci
 • bu sezon sonunda indiana'daki koçluğuna son verecek, ve büyük ihtimalle evine yani bostona dönücek koç.(bkz: kocum)
 • commodore 64 de ki muhte$em one on one oyunun da
  beyaz figur bu adamdir,
  digeri de yine 70'lerin muhte$em oyuncusu dr. j 'dir.

  julius erwin di galiba dr. j`in asil adi da.
 • dis atislari kuvvetli olan, savunmasi iyi olmayan zamaninin en iyi sutoru
 • internet'te videosu vardir:

  larry bird üçlük atmak icin sicrar, top elinden cikar cikmaz, topu takip etmeden, potaya sirtini doner savunmaya kosar. daha sonralari michael jordan da yapmistir bunu.. (sutun girdigini soylemeye gerek gormedim)
 • 1980'de draft edildiğinde "bu adam koşamıyor, zıplayamıyor" diyen gazetecilerin çoğu magic johnson'ın da ilk senesi olmasına rağmen rookie of the year için bird'e oy verdiler. aslında yapılan eleştirilerde doğruluk payı yok değil. dünyanın en atletik sporcusu olduğunu iddia etmek biraz güç fakat aynı zamanda basketbolun daha çok zeka ile alakalı bir oyun olduğunun ispatıdır larry bird. ayrıca fiziksel kapasite sadece ayakların çabukluğu, zıplama ve david robinson vari şekilli kaslardan ibaret değildir. denge, ellerin çabukluğu da bunun bir parçasıdır. larry bird'ün düşmek üzereyken verdiği bir pas, sahanın dışına uçarken trailor robert parish'e kafa üzerinden yaptığı asist, köşelerden pas almasıyla şutu topu hiç aşağı indirmeden potaya göndermesi, müdafada post-up yapan oyuncunun etrafından dolaşıp elini en doğru yere sokup defalarca topu çalması larry bird'ün üstün fiziksel meziyetleridir.

  ayrıca larry bird'ün avrupa basketboluna olan katkısı da tartışılamayacak kadar büyüktür. amerikalı zencilerle mücadele edemeyeceğini düşünen avrupalı yetenekler bird'ün ayak izlerini takip ederek nba'in o kadar ulaşılmaz olmadığının farkına varmışlar toni kukoçlar, drazen petroviçler, predrag stojakoviclere nba kapıları açılmıştır.
 • turkiyede michael jordandan baska basketbolcu bilinmezken bir cocuga kendi formasini aldirtacak kadar iyi olan basketbol efsanesi... atlanta hawks takiminin tum oyuncularina larry bird'u mac sirasinda alkisladiklari icin 10ar bin dolar para cezasi kesildigi bilinir.. . larry bird'in 64 sayi attigi macta baska bir efsane dominique wilkins dahil tum atlanta hawks oyunculari 45. sayinin ardindan, attigi her sayida larry bird'u alkislamistir...
 • he can't jump, he can't run, he is not fast but he is the best.

  zekanın spordaki önemini öğreten saygı duyulası şahsiyet. her zaman en sevdiğim oyuncu olacak.
 • elleri carpik curpuk olan bir adam. gecenlerde nba com tv de dennis johnson ile yaptiklari bir roportajda "elleri gercekten cok cirkindi, hala o ellerle nasil o kadar duzgun $ut atabildigine inanamiyorum" dedi johnson.

  bir de bird'in en cok anlatilan anektodlarindan birisini anlatayim. bir onceki sene bird 3 sayi yarismasini kazanmistir, unvanini savunmak icin cikacagi yarismadan once soyunma odasinda rakiplerini bir ara toplar , hepsinin merakli bakislari arasinda agzindan su laf cikar "evet beyler, sizce ikinci kim olacak? ben dale*'e 50 dolar koyuyorum." bir de 3 sayi yarismalarinda bird asla uzerindeki warm upi cikartmaz. budur.
hesabın var mı? giriş yap