• sol frame'de son günlerin popüler marslı başlığı ile emine şenlikoğlu'nu alt alta görüp bunu başlıkları alt alta okumak'a aktardığı için çaylak edilmiş kişi. sözlüğün göt deliği everest kadar oldu diyoruz inanmıyorsunuz.
  • haha verdiği röportajda şuna benzer/yakın diyaloglar geçmiştir:

- ideal anayasa sizce nasıl olur?
    - anayasa olmamalı, anayasalara karşıyım.
    - iyi bir devlet sizce nasıl olur?
    - iyi devlet olmaz devletlerin hepsine karşıyım.
    - peki ideal yönetim biçimi?
    - kims kimseyi yönetmesin, yönetilmeye karşıyım. herkes kendisi idare edebilir.
    - türkiye laik mi?
    - laikliğe karşıyım.
    - türbanı savunan partiler kapatılmalı mı?
    - kapatılmamalı, ama tüm partiler kapatılmalı, partilere karşıyım.
    - kürt özerkliğini savunan partiler kapatılmalı mı?
    - kapatılmamalı, ama tüm partiler kapatılmalı, partilere karşıyım.

kadın erkek eşitliği ile ilgili sorunlara "kadınlara karşıyım" diyecek diye çok korktum. ama demedi tabi zibidi.

hayır röportaj yapan ekip de bayıldı bu herife. neymiş özgürlükçüymüş. herşeyi kapatıyo lan neyi özgürlükçü bunun.

ps: düşünen hayvanın önde gideni'nin sorulara verdiği cevapları az sonra kendi başlığında okuyabilirsiniz sevgili sporseverler.
  • yahu çok zaman geçti üstünden ama içimde uktedir anlatmam gerek..

vakit gazetesi mi neydi, hani dinimize ağır hakaretler diye bi haber yapmışlar ve bu herifin de kur’an için “şiir” dediği lafını koymuşlardı ya.. tam o sıralarda ekşi’den uzaktım, yazamadım bi şeyler. burada bi entry’de görmüştüm hatta, lost’un alaycı bi şekilde kur’an’a şiir kitabı demesinin savunulacak bi noktası olmadığını falan yazanlar vardı. en iyisi adamla bi anımı anlatarak başlayayım.

hangi zirveydi hatırlamıyorum, sonrasında çıkmış istiklal’de beş altı kişi yürüyorduk (kızlar da vardı eheua).. sonra simit sarayına falan mı ne oturduk, başladık konuşmaya. laf nasıl döndü dolaştı bilmiyorum ama dine ve kur’an’a geldiydi. şimdi din tartışması yapmıyorum asla ama karşımda aynı fikirde olduğum biri olunca din üstüne konuşmak kaçındığım bi şey olmuyor. neyse..

herif birden kur’an için şairane olduğunu iddia etti. ben de ne alaka lan dedim, kur’an’ın hiç de edebi bi değeri olmadığından falan dem vurdum (çok iddialı değildim, adamı kızıştırayım istedim). önce edebi değerin zamandan zamana değişebildiğinden falan bahsetti, kur’an’ın harika bi şiir kitabı olduğundan bahsetti ve altın vuruş geldi. adam oturdu arapça konuşmaya başladı. ben gözlerimi faltaşı gibi açmışken adam arapçanın sonunda “ya ahenge, şiire bakar mısın” dedi.. adam arapça ayet okudu lan..

o yüzden kur’an için şiir dediği entry’si adamın gerçek fikriydi, ironi falan yoktu. dinsiz minsiz ayrı mesele ama adam kur’an’ın çok güçlü bi edebi eser olduğunu savunuyor.

lost’u eleştiren ve kur'an'a şiir demesini dalga geçme olarak addeden (ve -sağ görüşün olmazsa olmazı- vardıkları düşünceyi anında doğru kabul edip yargıya varan) vakit gazetesi ve gazeteyle aynı hükme varan sözlük yazarlarına selam eder, lost’u uzun zamandır bi selam çakmadığı için paylar, entry’me son veririm efendim..
  • tesettür ahkamına mugayyir tarzda giyiniyor. boşadım.
  • bana doğum günü hediyesi olarak karakol ve savcılık ayarlayan adam. tam bir sosyal misyon insanı. fazla detay vermeyeyim ama sayesinde (yüzünden de olabilir) ufak çaplı bir adli vakaya müdahalem oldu. gerçi komikti. gül gül öldük. polise "beni de gözaltına al" diye diklenen devrimci abiler, "ayaklarında reebokla abd'yi protesto ediyorlar" diye espri yapan polisler falan filan. neyse doğum günü kutlu olsun.
  • nip-tuck'ın üçüncü sezon 22. bölümünde bir kavun olarak kısa süre de olsa gözüküyor.

hollywood'a göz kırpıyor her halinden belli...
  • taze taze:

saryade: murat dondurma getirsene.
    loststone: getireyim nerde?
    saryade: ...... (5 sn. sessizlik) tahmin et nerde?
    loststone: ....... (5 sn. sessizlik) getiriyorum hemen.
  • kurtlar vadisi dizisi'nde muro'dan boşalan şabalak devrimci rolü teklif edilmiş kendisine. kabul ettiği için uzaklaşmış sözlük sahalarından.
  • yıllardır biliyorum, ben bir gün kesin katil olucam. bir süredir de şundan eminim, leşlerimden biri loststone olacak. kardeş katili olucam. diyaloğa bak:

düşünen hayvanın önde gideni : saryade doğduğunda daha matbaa bile bulunmamıştı.
    loststone : evet. zaten biz saryade ile medreselerin özgürleşmesi mücadelesinden tanışıyoruz.
hesabın var mı? giriş yap